» Poradna » Ostatní

Výběr zrcadlovky

Zdravím,Vánoce se blíží a já bych si chtěl po letech splnit sen a koupit zrcadlovku. Četl jsem různé články a nakonec jsem se rozhodl pro značku Nikon. Můj rozpočet je okolo 20 000,- KČ. Osobně se mi líbí: http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18-105-mm-vr-... (Nikon D5300 - ikdyž v linku je 5100, asi chyba). Ale před koupí, bych rád slyšel názor ostatních. Nejsem zaměřenej na 1 typ fotografií (portrét, krajina...). Fotit bych chtěl od všeho trochu, převážně pak přírodu a město (památky) při výletech.Děkuju za názory, tipy a veškeré rady.

Odpovědi na otázku

Podle toho, co říkáš, že budeš fotit, je tohle pro začátek vhodná sestava. Jen bych se později (nebo i teď) podíval po nějakém širším objektivu (a nemusí to být od Nikonu), na památky, budovy a vnitřní prostory by to chtělo pár milimetrů na ohnisku ubrat.

Moc se v tom neorientuju a proto nevím, zda by bylo vhodnější koupit 18-105mm nebo 18-55mm objektiv.

Pokud můžeš, tak 18-105. Přeci jen tím 18-55 nevyfotíš nic na dálku, málo přibližuje a brzy bys musel kupovat teleobjektiv. Ten 18-105 ti pro začátek vystačí prakticky na cokoliv a až ti stačit nebude, tak už budeš sám vědět, co potřebuješ dalšího. Takže za mě tělo OK + objektiv 18-105 a budeš spokojen.

No, ani jeden z těch objektivů není "hvězdný", kvalita poplatná ceně. 18-105 má problém na krátkém konci s ostrostí, o něco lépe je na tom 18-55. Už jen proto, že je to konstrukčně o dost novější sklo. Ale delší ohnisko se také sem tam hodí .... těžko říct, co ti bude vyhovovat. Možná bych šel do levnějšího setového objektivu 18-55 a až zjistíš, co chceš fotit, jak jsi spokojený s výsledkem nebo co ti chybí jako další objektiv, pak se podívej po dražších a kvalitnějších sklech.

To je jasné, není to žádný high-end Ale za ty peníze je to rozumný kompromis kvalita/rozsah. Však to stejně bude mít spíš na seznámení se zrcadlovkou a pokud ho focení chytí, bude za chvíli pokukovat po jiných objektivech a pokud ho to nechytí, na normální focení je zcela dostatečný, pořád v kombinaci s velkým čipem mnohem lepší, než kompakt

Dobrý výběr.

já bych se podíval třeba na tohle:Pentax K-50 + DA 18-135 WR černý + kabelová spoušť ZDARMAhttp://www.vkfoto.cz/pentax-k-50-da-18-135-wr-... proti Nikonu má stabilizaci čipu a voděodolnost jak těla, tak objektivu.

Já ne, Pentax je okrajová značka a je podstatně méně příslušenství