» Poradna » Notebooky

Výběr ze 2 ntb

Ahoj, potřeboval bych radu s výběrem. Notebook budu používat na programování (začátečník) a starší hry jako Lineage2, CS:S, Dota 2. Koukal jsem po HP https://www.czc.cz/hp-pavilion-gaming-15-15-... + dokoupení HDDa Dell https://www.czc.cz/dell-vostro-15-7580-strib... + dokoupení ram a ssd.Jde mi o to jestli má cenu dávat navíc cca 6tis a brát Dell nebo jestli to v této kategorii nemá cenu řešit. Jde mi hlavně o životnost notebooku. Pavlion prý dost topí a o Vostru 7580 jsem toho moc nenašel ale asi by měl mít kontrukci jako g7 což by už mělo být dobré. Díky za rady

Odpovědi na otázku

Můžu znát důvod proč chceš za 24 tisíc kupovat Dell, kde musíš půlku koumponent dokoupit, když za 22 tisíc jde sehnat s větším výkonem a nemusíš nic dokupovat? https://www.czc.cz/dell-g3-15-gaming-3579-bi...

Samozřejmě o něm vím a byla to moje první volba, pak jsem ale všiml, že na tom je celkem bídně s konektorama a že usb-c by se mohlo v budoucnu hodit. Ale když to teď vidím tak vlastně dávat 4k navíc jen kvůli usb-c s thunderbolt se asi nevyplatí co ?

Pokud to usb-c nepotřebuješ dnes nebo ho nebudeš potřebovat za měsíc, ale až někdy v budoucnu za 5 let? Tak to jestli tam je nebo ne bych vůbec neřešil a už vůbec bych nepřiplácel několik tisíc když v nejhorším koupíš redukci za pár korun...

To jsem potřeboval slyšet. Díky a jinak ta g3 by mohla byt v pohodě ne.

g3 jsem minulý měsíc koupil, ale ještě o něco levněji a až na větší než očekávaný hluk v zátěži je ok. Takže klidně kup v nejhorším to můžeš vrátit a navíc v té ceně stejně nic lepšího nekoupíš takže se s nějakými nedostatky budeš muset smířit

Od HP bych vybíral jednině z řady ProBook či EliteBook.

A co tenhle? https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-fx504ge-c... - je tam malé SSD na systém a vyměnil bych stávající HDD za SSD

Nebude ta i7 topit víc než i5 ? A myslíš, že usb-c nebude potřeba ?

Topit ti bude každej noťas, jak odpad s pentiem, tak herní za 80K s plnohodnotnou i7 ... A jestli potřebuješ usb-c, to musíš vědět sám ne? Ten noťas stejně dá tak 3-4 roky, takže nad nějakou budoucností není třeba uvažovat.Co bych pochopil by byl dok na USB-C, kde by si měl připojené napájení, monitor, zvuk, klávesnici a myš přes jeden kabel.

Lenovo Y530 je best volba v této ceně.