Výběr zdroje

Dobrý den, potřeboval bych pomoc s výběrem zdroje do této herní sestavy ( https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ). Byl bych rád i za nějaké rady k výběru sestavy. Díky :)

Odpovědi na otázku

1 bych já osobně bral i7-7700,přece jen je to jakoby přetočená i5,s tím rozdílem, že má 8 vláken, navíc nebude potřeba nějaký extra výkonný chladič a Z deska. Pokud by si bral tu i5-7600K, tak raději Z270 desku, jsou lépe vybavené, s Z170 to pojede jen s nejnovějším BIOSem, ovšem to udělá už CZC, když to u nich poskládáš. Taky vezmi nejlevnější 1x8 GB 2400MHz RAMky, co najdeš, myslím, že Crucial. Pokud by si volil i7-7700 verzi, tak vezmi MSI B250M Mortar desku.

cca 120W ak CPU pretaktuješ + cca 120W GK = cca 240W na 12V vetve ak berieme rezervu, nech to bude 300W alias aspoň 25A na 12V vetve. Ja by som bral RM550x

Taky se přimlouvám za ten Corsair RM550x.. Sice je kapánek dražší, ale k té ceně je i zaručená kvalita a spolehlivost.. Ten zdroj mám a nemám s ním problém..

Moc vám děkuji