Výběr základní desky

Dobrý den,potřeboval bych doporučit nějakou motherboard k procesoru AMD Ryzen 5 3600.Nejlépe, aby nebyl potřeba flash biosu, atd.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Něco s B450 chipsetem a hlavně s chlazenou VRM kaskádou.

Na něco s B550 nemá smysl čekat, protože to bude krutě drahé (nejlevnější desky budou kolem 2500-3000 Kč).

Jenze vetsina B550 ma podstatne lepsi VRM a i dalsi vybavu. Takze ten priplatek smysl rozhodne ma.

Je treba si uvedomit, ze pri stejne kvalite desky ma rozdil v cene cipsetu minimalni vliv. Takze logicky je osekane na levnych deskach i to co osekat nelze. Tj. pokud nekdo chce desku s PCI-E 4.0, podporou rychle RAM a slusnou VRM, tak ty naklady skokove rostou. Napriklad je potreba i vicevrstve PCB nez je pouzito u B450 desek. Zadarmo to proste neni .

2500-3000 za základní desku je "krutě drahé" ???! Tak to nechci vidět, co si kupuješ za odpad.