Výběr základní desky

Dobrý den,Doporučili byste mi prosím nejlepší základovku/ky? Můj budget je 3000 strop, ideál by byl kolem 2500, ale jak píšu, ty 3000 bych ještě překousl :DNa Alze jich je dost, ale navzdory z mého pohledu velice podobným specifikacim jsou tam velice odlišné hodnocení, a už se v tom opravdu ztrácím.Nezáleží na značce.Mockrát děkuju, už pár hodin hledám a pomoc bych opravdu ocenil.

Odpovědi na otázku

A je ti úplně fuk cokoliv dalšího? Jen aby byla za 2500-3000,-? Je jedno, zda to bude pro 1151 nebo AM4? Nebo dokonce třeba 1150, AM3+, FM2+ či nějaká zapomenutá 775?

Ano prosím

Držíš se moc při zemi. Já bych mu doporučil socket 370 z ekodvora a 2 399 Kč si myslím, že bude fér cena.

No tak procesor k tomu hodlám kupovat nový, podle toho, co tam bude za socket. Takže ostatní komponenty se posléze přizpůsobý podle socketu a ostatních specifikací té základovky, ne naopak.A předpokládám, že 90% základovek v téhle cenové hladině v dobrém poměru budou am4. A předpokládám, že nejlepší základovka v dobrém poměru nebude staré, zapomenutá 775, pochopitelně.Ale jak říkám, jinak je mi to jedno, já k tomu žádné komponenty které sedí jen na určitý druh základovky nemám.

Takto se PC fakt nestaví. Napiš alespoň základní požadavky:1. Co vše potřebuješ koupit (jen deska to určitě nebude)?2. Kolik by to podle tebe všechno dohromady mělo stát (dělat si hromádky na jednotlivé díly je blbost)?3. Na co to bude určeno (jaké programy, hry)?4. Je nějaký HW, co už máš, který k tomu budeš používat (třeba disk, grafika, zdroj)? Napiš přesné typy.5. Jakou máš bednu? Jde hlavně o rozměry, do mATX bedny ATX desku nenacpeš.6. Máš nějaké požadavky na výbavu (nějaké funkce, konektory, jejich počet atd.)?Zkus odpovědět na těchto 6 bodů a pak se můžeme hnout dále.

Bod 7. verze Windows. A ne, Windows 10 z Aukra opravdu legální nejsou, takže je třeba připočíst i cenu OEM licence ze seriózního obchodu.

Evropský soud má na to jiný názor a zákon je nad licenčními ujednáními. Takže koupě tzv. druhotné licence je naprosto licenčně v pořádku. Pokud tedy jde skutečně o druhotnou licenci.http://www.techlive.cz/Kupte-si-nebo-prodejte-OE...

To sice ano, ale má to jasně dané podmínky, za kterých to jde. Jedna z nich je třeba ta, že licence musí pocházet z EU (první prodej v EU) a to jaksi levné čínské klíče nesplňují už z toho důvodu, že Čína zatím v EU není.To, že jsou ti většinou Volume licence, na které se to nevztahuje vůbec, je věc druhá. Koupit druhotnou licenci, u které máš jistotu, že je ok, je skoro nemožné. Na to, že tě ojebali přijdeš až po koupi a nebo nikdy (ono to funguje, ale to i digitální licence z "ničeho" zdarma, jen se tím nepodporují podvodníci).

Já bych potřeboval poradit nějakou dobrou karoserii na auto. Motor a další věci si vyberu dodatečně podle karoserie