» Poradna » Programy

Vyber z polozek (v Excelu)

Zdravim te,

Jak Excelu v menu data/overeni... povolit Seznam....  A jak tento seznam propojit s nejakou castkou , aby se pri zmene polozky menila i castka v jine bunce?
Pr: pokud zadam v seznamu: polozka 1 tak castka 100
                                              polozka 2 castka 230
                                              .....

Slo by to propojeni nejak udelat timto systemem?
Dekuji mnohokrat
DAF

Odpovědi na otázku

Nejdříve musíš vytvořit ten seznam. V prvním sloupci budou položky pro seznam, např. dle tebe
A1: polozka 1, A2: poloka 2
a v druhém sloupci hodnoty
B1: castka 100, B2: castka 230
Buňka se seznamem, např. D1, se vytvoří pomocí "data/ověření", "povolit" se z vybere seznam a "zdroj" bude =$A$1:$A$2.
Buňka s hodnotami bude mít následující vzorec =SVYHLEDAT(D1;A1:B2;2). První argument je, co hledám (buňka se seznamem), druhý v čem hledám (seznam) a třetí, z kterého slupce se má vrátit výsledek.