» Poradna » Počítačové sítě

Výběr Wi-fi routeru a síťových karet na 1 Gbps připojení

Dobrý den. Měním svého poskytovatele internetu, který mi dosud nabízel 100 Mbps. Nyní mi bude poskytována rychlost 1000 Mbps (1000 pro stahování a 1000 pro nahrávání), avšak zatím na to nemám přizpůsobený router a síťové karty PC. Sháním wifi router, který by tuto rychlost poskytovala. Je pro to vhodný Netis WF2780, nebo byste doporučili jiný?https://access-pointy.heureka.cz/netis-wf2780/recenze/Všiml jsem si, že router poskytuje připojení až 300 Mbps (2.4 GHz) a až 867 Mbps (5 GHz). Jaký je rozdíl? Potřebuji tedy, aby mé síťové karty podporovali 5 GHz, jinak mi 867 Mbps vůbec nepojede?Dále vybírám síťové karty pro 2 PC tak, aby z routeru vedlo připojení k internetu přímo do 1 PC. 2. PC potřebuji, aby signál přijímal prostřednictvím Wi-fi. Potřebuji tedy 2 rozdílné síťové karty. Jedna aby mohla být napojena přímo (pro 1. PC) a 2. aby přijímala Wi-fi signál pro 2. PC. Napadají mě tyto:https://www.alza.cz/edimax-ew-7612pin-v2-d523... https://www.alza.cz/edimax-en-9235tx-32-v2-d5... Doporučili byste jiné tak, aby co nejlépe dokázaly signál přijímat? Popřípadě, 300 Mbps (2.4 GHz) či 867 Mbps (5 GHz)? Závisí rychlost připojení a přijímání vysokorychlostního signálu jen na síťové kartě či ještě na jiných komponentech? A jak poznám, že vybraná síťová karta je s mým PC kompatibilní?Děkuji moc za pomoc. ;)PS: Mám omezený finanční rozpočet ;).

Odpovědi na otázku

Mas-li omezeny rozpocet, neporizuj zbytecny 1Gbps internet, ostatni problemy se tim padem vyresi taktez 😉

A "protistranu" která ti bude data takovou rychlostí posílat máš sehnanou?Protože jinak ti to bude k ničemu...A na wi-fi zapomeň úplně.

Wifi by samozrejme postavit sla, ale rozhodne se to tluce s pozadavkem na omezeny rozpocet. Celkovy si myslim ze pro bezneho, neznaleho (usuzuji dle formulace dotazu) uzivatele je symetricka 1Gbps linka zbytecny, nevyuzitelny luxus, tedy pokud by ji nedaval poskytovatel za smesnou cenu, coz asi nehrozi.

Ano, přesně tak to je. Cena je hodně směšná. 315,- :).

Tak to potom ano, ta cena je opravdu smesna. Co se tyce zarizeni, na ten Netis a veskere levne routery zapomente pokud chcete poskytovanou rychlost aspon castecne vyuzit. To same v pripade wifi. Bud trosku zainvestovat nebo rychlost prez wifi ozelet.

Do čeho bych měl investovat tak, abych rychlost využil naplno?

Zakladem bude router co zvladne 1Gbit rychlost i pri vetsim poctu pozadavku, nelze to zobecnit ze router ktery ma 1Gbit WAN zvladne takovouto rychlost i routovat.Co se tyce wifi, tam zalezi na tom jak velky objekt potrebujete pokryt

Jakou protistranu myslíš? Poskytovatele internetu? Budu mít, jen se na to musím nejprve přizpůsobit.

Ty to stále nechápeš - vysvětlím ti to tedy jako laikovi:K čemu je ti obrovská trubka (= poskytovatel) když na druhé straně té trubky bude jenom slabý pramínek (= nebude nikdo kdo bude schopen takovouto rychlostí data posílat)...Z toho důvodu nemá žádný smysl takovéto připojení mít/platit (= to v praxi nevyužitelné).

Jde o to mi o to, že za stejnou či menší cenu, mohu mít 1 Gbps místo 100 Mbps. Stále je to lepší. Ohledně toho, co říkáš, to dobře chápu. Ale když mám 2 zařízení (+ další, např. mobily) a rychlost se bude dělit, pak je to výhoda. Nyní hledám způsob, jak tuto rychlost co nejvíce využívat. Mohu totiž platit u UPC 300 Mbps za 500,- a více, nebo u jiného poskytovatele 1 Gbps 300,-. Ve skutečnosti se však prý rychlost může pohybovat od 300-800 Mbps. Hledám routery a síťové karty.

a má to ten záhadný poskytovatel aspoň přes kabel? wifi poskytovatelé budou mít hodně velkou agregaci a odezvu

Má. Bude to optická síť.

Stale ma moznost komunikovat povedzme so stovkou takych pramienkov, aj ked si nemyslim ze by to pytajuci planoval.

2GHz a 5GHz - 2GHz snáze zarušíš - stačí 2 wifi od sousedů,které budou blbě nastavené a skoro smolík .... 5GHz má zase horší prostupnost překážkami - sice ti to nebudou tak snadno rušit sousedi,ale mohou být problémové zdi atd to 5Ghz je rychlejší,ale jak sám píšeš,tak to chce podporu karet ... asi bych zvážil,jestli v současné době nezůstat se současným HW a příští rok postavit wifi síť na 802.11ax ;) - i to co ti poskytne současný router ti bude většinou stačit, pokud tedy nejsi stahovač torrentů - je fajn mít rychlý net,ale je otázka,co ti poskytne protistrana za rychlost

Pokud bude dostatecny pocet seederu daneho torentu tak je to jeden z mala pripadu kdy pujde rychlost linky vyuzit

Ovšem za předpokladu kvalitního routeru, protože právě torrent provoz s tisíci spojeními a malými pakety NAT-router extrémně zatěžuje a propustnost klesá, routery se koušou a padají...Taky by mne zajímalo, kolik zákazníků a jakou rychlost má tento až podezřele levný poskytovatel nasmlouvanou do internetu, protože pak se sejde několik takových stahovačů a rychlost pak může vypadat úplně jinak.

No vzhledem k pomalosti prosazovani novych wifi standardu bych se vubec nebal stavet to na 802.11acHorsi prostupnost skrze prekazky a zdi se u 5GHz pasma resi pouzitim vice prisupovych bodu

no - je otázka proč je ten nástup tak pomalý - co jsem tak koukal,tak to ax má relativně dost zajímavých novinek - upřímně u těch starších standartů mi nepřijde zajímavá žádná novinka mimo navýšení rychlosti => ta změna na ax by mohla probíhat trochu rychleji tazatel nepíše,zda se jedná o nějakou větší plochu,kterou chce pokrýt či ne - proto uvažování nad více AP neřeším ... chtěl rozdíl 2.4 a 5 Ghz , tak ho má ... řešit konkrétní podmínky můžeme řešit,až budou konkrétní informace

Rád bych uvedl věci na pravou míru. Chci co nejvíce využít rychlost, která mi byla poskytnuta za pěknou cenu, tedy 1 Gbps, avšak potřebuji k tomu přizpůsobit Router i síťové karty tak, aby vše běželo naplno a nic se nezmařilo. Je k tomu potřeba více? Jak na to?

S rozvodem kabelem nebudeš mít problém, síťovky 1GB/s umí teď snad všechny používané. Na wifi problém mít budeš, protože integrované wifi karty tolik neumí a přidělávat k notebooky nějaké opičárny je říkat si o vylomení konektoru.

No myslim ze neni takovy problem najit interni wifi karty co zvladaji 2 stramy (867Mbps) na 802.11ac. Ani 3-stream karty (1300Mbps) nejsou problem. Otazkou je spis jestli budou pouzitelne v konkretnim NTB, nekteri vyrobci zamerne omezuji pouzitelene wifi moduly.

Také tam nebudou připravené antény, přece jenom počet rohů displeje je omezený.

No dve anteny jsou troufam si rici standard, konektor pro treti snad ve vetsine slusnejsich notebooku bylo mozno nalezt. To uz spI kdyz uznavam ze u tech nejlevnejsich NTB se vyrobce nestiti dat jen 100Mbit sitovou kartu a single stream wifi - zase na druhou stranu pro cilovou skupinu kupujicich to je postacujici.

Lenovo T480, X380 dual band 802.11ac 2x2. Další antény tam dávat nebudou, to by měli jako option.

Nerikam ze vsechny, ale napriklad moje zkusenost s Dell Latitude , i relativne stare kousky (napr. E6320, E6420, E6440) maji standardne osazene anteny tri. Ve vsech uvedenych jsem menil wifi modul z Intelu (N6205, N6300) za AzureWave aw-cb160h (Broadcom BCM43460) 3x3 802.11ac mini-pcie.

Nejde o notebooky, ale především o PC.

tak PC máš připojené kabelem ne? tam stačí dobrý router

1 PC kabelem, 2. O 2 zdi dále :). Dosud fungující na wifi.

Co byste poradili zakoupit do PC a jaký router?

Okrem toho ze o sietovom HW nevies nic, tak podla mna nevies ani ako taku prenosovu rychlost vyuzit. Asi ako ked si zaplatis “eat all you can” a potom spekulujes ako by si zjedol tonu potravy.

Bude dost zařízení, které toto připojení budou využívat, a když se to posbírá, tak je to až až. Moc nevím, proto se ptám, ale zatím nemám konkrétní odpovědi, co a jak bych měl pořídit/udělat.

dost zařízení ? ty budeš mít doma stovky připojených zařízení ?Firmy s desítkama PC jedou na linkách 50/50Mbit a horších a ty tvrdíš že doma budeš mít dost zařízení pro linku 1Gb ??? Ne to opravdu nebudeš..

Mě zase přijde jako úplná kravina od gigabitu někoho odrazovat. Jasně že po většinu doby to bude nevyužité, jasně že spousta webů není schopná takovou rychlostí odesílat data, ale pokud ji má za pěknou cenu, proč platit podobně za něco pomalejšího? Mě to třeba stojí 300,- měsíčně, takže nemám důvod hledat něco horšího. A když si chci nainstalovat třeba GTA V, které má 65GB, nemusím na to čekat hodiny, je to cca za 20 minut hotové.

Prečo tu všetci riešite že nevyužije rýchlosť pripojenia. Veď nebude sám na ten internet. Aspom nebude musieť pozastaviť stahovanie torentov aby si matka mohla poslať mejla. Inak využiť také pásmo nie je žiaden problém. Bežne naraz niečo sťahujem, zároveň videohovor na skype a ešte aj niečo uploadujem na server.

Přesně tak :).

Dšte, že nežijeme v Nemecku....

Pokud nemate prehistoricky pocitac, tak uz gigabitovou sitovku pravdepodobne mate na desce integrovanou.

PC bohužel mají pouze 100 Mbps a míň.

A jste si jisty? Sice i dnes jsou vyrobci kteri v ramci uspor jsou schopni i do novych PC osadit pouze 100Mbit sitovku (napr HP), ale jinak je 1Gbit vcelku standard.

tak od HP jsem neviděl PC bez gigabitu za poslednich 10 let..A pokud opravdu někdo má PC s 100Mb kartou tak nemusí řešit dodání 1Gb karty.. asi je to takovej vrak že 1Gb ani nebude schopný obsloužit.

To jsou nějaké 15+ let staré křápy? GLAN byl u PC standard už před 10 lety. Jsi si jistý, že to neumí nebo máš aktuálně 100Mbps router a koukáš do vlastností připojení, kde ti svítí 100Mbps jen kvůli omezení routerem?Já mám doma také gigabit net a myslím Asus RT-N18U (sháněl jsem něco narychlo a levně). Nemá to 5GHz, protože ten mám vyzkoušený, že stejně funguje pořádně jen v rámci jedné místnosti. Přes kabel jsem naměřil rychlosti okolo 950 Mbps, přes wifi 200-250 Mbps (slibovaných 600 Mbps je scifi). Takže pokud chceš gigabit využít, tak vše, co jde, připoj kabelem a wifi používej jen pro mobily, tablety a notebooky, pokud nejsou zrovna u stolu, kde je k dispozici kabel. Pokud PC opravdu neumí gigabit, dá se dokoupit. Stejně tak se dá pro debilní moderní notebooky, které také občas nemají gigabit nebo dokonce ethernetový konektor vůbec, koupit gigabit síťovka do USB 3.0.

1 síťová karta ze složeného PC (4-5 let?):Síťový adaptér: Atheros AR5005GS Wireless Network AdapterTyp sběrnice: 802.11 Wireless EthernetRychlost připojení: 54 MbpsPotřebuji, abych pomocí wifi přijímal signál asi tak přes 1-2 zdi bytu kolem 60 m2.

Jde zřejmě o PC, nikoli o notebook, takže natáhni kabel. Stačí CAT5e. Pokud wifi musí procházet skrz 2 zdi, tak buď rád za rychlost, jaká je, někde nejde ani to.

A bude to tedy mnou vybraný router (viz v mém dotazu na začátku) a síťové karty zvládat?

AR5005GS je jen b/g. Těch 54 Mbps je maximum, co to za ideálních podmínek umí. Takže ne, tím fakt neprotlačíš gigabit, ani když si koupíš megaskvělý wifi router za 200000,- s nápisem 5000000000 Mbps. Natáhni si kabel. Jde to vždycky. Jen se lidem nechce, protože jsou líní.

54Mb na 802.11g je teoretické maximum. Reálné je polovina.

Pokud chceš ten gigabit používat pořádně, tak wifi omez na nutné minimum. Takže přes ty 2 zdi natáhni kabel a připoj ho k tomu PC. Jestli je 4-5 let staré, má na 100% GLAN.

Router Synology RT2600acwifi karta Asus PCE AC88Akurát neviem čo na to ten omezený rozpočet.

Tak to jsem už moc přes čáru :). To ty levnější routery a karty neumí? Viděl jsem na internetu karty/wifi karty i za 300,- a hodnocení měly velmi slušné. Router za 990 taky má slušná hodnocení. V čem jsou dražší modely lepší? Totiž nyní mám router max. 300 Mbps, rychlost netu 100 Mbps, na PC, které je připojeno přímo k routeru naměří speedtest přes 80 Mbps, avšak 2. PC, který je za 2 zdmi přes wifi to dotáhne pouze na 15 Mbps.

Myslel som, že potrebuješ cez wifi dosahovať rýchlosť 1 Gbps. Táto kombinácia iba atakuje 1 Gbps, ide nejakých 900 aj niečo. Tipujem, že pár metrov od seba bez prekážok ako sú steny a na 5GHz. Cez steny budeš potrebovať niečo, čo má minimálne 6 antén (aj wifi karta v počítači). Tak neviem, či zľavíš z tej rýchlosti, alebo pridáš financ.

No prez steny (nebo jak popisuje tazatel 2 steny) to nebude o poctu anten na jednom zarizeni, ale poctu AP na 5GHz, tak aby pokryly mista kde je potreba rychlost vyuzivat. Tim ze k nim bude potreba dostat kabelem konektivitu, tak uz se to muze natahnout rovnou do onoho PC a bude to levnejsi a jednodussi.

S omezeným rozpočtem a požadavkem na 1GB/s za dvěma zdmi vezmi vrtačku a ruče vrtej průrazy.

on o 10Gb síti nic nepsal...

Eeek, překlep, samozřejmě 1Gb/s.

No nevim nevim, ikdyby si do tech PC 15 lez starych dal 1Gbit sitovku a pripojil kabelem, myslis ze ti to zvladne zelezo? hlavne plotna disk? Pokud budes kopirovat tak budes rad za 50MB a pritom Gbit da nejakych 120MB to na starem PC ani zaboha. Kup nejaky mikrotik Gbit ten to vetsinou spolehlive zvladne, a k tomu Unifi AP nejlepe 3 on ti prenosy inteligentne rozdeli, pripadne nastavis pravidla. Kazde PC pripoj kabelem. Wifi na stole mit nekde je vopruz. Jo a omezeny znamena co? kolik. Urco bych prvne koupil router co zvlada Gbit, a pak jel napr postupne jedno PC druhe atd...

Mám na 2 PC Intel Pentia.

Prozradíš nám konečně, co je to za počítače? Procesor Intel Pentium měl také 60 MHz

Neprozradím, protože nemohu. PC jsou složené, ne koupené :).

Komu neni rady. Ty nemas windows, a ovladaci panely a o systemu, kde mas ramky cpu a tak? Stacilo by alespon neco.

Počítač:Typ počítače ACPI x64-based PCOperační systém Microsoft Windows 7 Home PremiumZákladní deska:Typ CPU: DualCore Intel Pentium G2030, 3000 MHz (30 x 100)Název základní desky: MSI B75MA-E33 (MS-7808) (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)Čipová sada základní desky: Intel Panther Point B75, Intel Ivy BridgePracovní paměť: 4028 MB (DDR3 SDRAM)DIMM1: Kingston 99U5584-005.A00LF 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (11-11-11-28 @ 800 MHz) (10-10-10-27 @ 761 MHz) (9-9-9-24 @ 685 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-19 @ 533 MHz) (6-6-6-16 @ 457 MHz) Zobrazení:Grafický adaptér AMD RADEON HD 6450 (512 MB)Nosiče dat:Řadič IDE Standardní řadič AHCI 1.0 s rozhraním Serial ATA Síť:Síťový adaptér Atheros AR5005GS Wireless Network AdapterStačí?

No vidite, je to tam primo napsano - MSI B75MA-E33 (MS-7808) (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

A ten atheros je asi jen g takze 54Mbit max, spise 20,protoze 54 je vse, down/upload rezie nejake ztraty atd.

Proto hodlám přeci zakoupit nové síťové karty :). Jen nevím, které jsou dobré, pokud bych neměl vybírat podle hodnocení.

Proč, když tam máš gigabitovou kartu? Ta bohatě stačí.

Když mám síťovky a gigabit zákl. desky, mám tedy vést kabel od internetu ze síťovky (kde byl původně připojen) do základní desky? Přepojit, aby bylo giga?

Pro Gigabit je kabel nutnost.

Ja mam 2 TV no a co a take nechcu vyuzivat 4k na plno. A nereknu co mam za tv

Potřeboval bych koupit wifi router do 1 500,-, nějaký spolehlivý a vyzkoušený. Díval jsem se na netis wf2780 a je velmi dobře hodnocen (dokonce je prý lepší než dražší značky, jako je Tp-link). Co byste mi, prosím, poradili?

Nejaky s Gbit porty, v cenovce 1500 toho moc neni. Netis je sracka. Ale pro tebe postaci nejspise. Ale nwcekej, ze z nej vytahnes 1Gbit net ani nahodou a ani na kabelu.

Jak sračka? Má 24 hodnocení uživatelů 93% a má přenosovou rychlost až 300 Mbps (2.4 GHz) a až 867 Mbps (5 GHz). Tak jak to, že z něj nedostanu 1 Gbps, když na něj je určen? Kolik, dle tebe, z něj dostanu a co bys mi doporučil v ceně do 1500 tak, abych měl u něj 1 Gbps zaručený?

Nedostanes protoze pouzity procesor neni dostatecne vykonny aby takovy provoz zvladal. Max. teoreticke rychlosti wifi jsou taktez hezhe ale v praxi tezko dosazitelne , hlavne v zarusenem 2,4GHz pasmu.Hodnoceni je nutne brat s rezervou, zbozi vetsinou hodnoti lide neznali problematiky kterym postaci kdyz se pomoci toho pripoji k tomu internetu.Jak bude konektivita privedena? Pokud to bude pomoci optiky (GPON) proc neponechaz OLT zarizeni od poskytovatele?

Stačí mi, aby PC zvládaly alespoň 300 Mbps. Ale router, aby poskytoval ten 1Gbps (pro ostatní připojené zařízení -ntb., mobily...). Jak na to? Router tedy na to do 1500 neexistuje?

V linuxu je na to přiléhavé hlášení:"Požadujete nemožnou situaci"Zkrátka měl bys přestat fantazírovat - reál není tak romantický jako v prospektech....

" a je velmi dobře hodnocen (dokonce je prý lepší než dražší značky, jako je Tp-link"tak myslím že tahle věta mluví za všechno.. Pokud někdo púovažuje TPlink za lepší a dražší značku pak se dá pochopit že mu Netis připadá jako dobrá volba

Asi ako ze hovno je najlepsia pochutka, lebo dostalo 100 kladnych hodnoteni. Co z toho ze hlasovalo 100 hovnivalov.

Za 1500 to proste nedas. Pridej na konec nulu a za 15tis snad jo. Chapej ze to jsou marketingove kecy, a ikdyby to nejaky router s 20 antenkami zvladl, porad potrebujes u ntb aby umel totez. Neb s normou bgn ti da teoreticky v ideal podminkach max 200-250 pres wifi, ale pokud ma 2 anteny coz urco ma, pripoji se max 78Mbit a to je opet teoreticka rychlost, v praxi max 50. A cela sit je tak rychla, jak NEJPOMALEJSI clanek. V tvem pripade tel, ntb ty proste na Gbit nejsou a nebudou pripraveny. Ale pokud koupis neco kol 3tis s Gbitem tak paradoxne ten pc neni slaby a ma Gbit eth, pokud propojis kablem, tak bys moh na speedtest.net dostat pekne hodnoty, ale nepocitej ze vse se bude stahovat tak rychle. Disk to stihat zapisovat nebude. Prosim neres duchy. Gbit ti je na ho... kor kdyz mas na to litr a pul.

Zarucene je jen smrt. Za 1500 ti nezarucim u niceho ze dosahnes Gbitu. A ty wifi sam pises AZ to je krasne sluvko, i slevy az 90% a sam vis co to je. A ne neni urcen pro Gbit prenosy. To by druha strana musela mit abgn a umet vyuzivat celou sirku pasma a nic rusit a jeste dual aby mohla vyuzivat oba radia, a tel a ntb jsem s tim snad jeste nevidel. Proste pochop marketingove kecy, realita je jinde. Ja uz v tomto odvetvi dekam nejaky ten patek a nikdy, rikam nikdy to neni tak jak se pise.

A kolik z těch lidí, co to hodnotili, to má otestované na gigabitovém internetu? Většina uživatelských recenzí je o ničem. Koupí zařízení, zapojí a pokud jim nevybouchne do xichtu, napíšou tomu skvělé hodnocení.Jeden z levných routerů, které jsou použitelné na gigabit, jsem ti psal nahoře. Stojí necelé dva litry. Přes kabel neomezuje prakticky vůbec, přes WiFi 200-250. Pokud chceš víc, je tvůj rozpočet 1500,- naprostý nesmysl.

Tím chceš říct, že je dobrý Asus RT-N18U? A podle čeho jsi to zjistil? Po osobním vyzkoušení? Podle čeho a čím se mám při výběru to routeru a dalších věcech řídit, když ne podle recenzí?

Tím, že ho mám doma a na gigabit ho používám asi rok a půl. Neříkám, že je to nejlepší router na světě. To ani omylem. Je to levný šunt od Asusu (existují podstatně lepší, ale stojí trochu jiné peníze). Gigabit na tom vypadá cca takto:https://ctrlv.cz/shots/2018/06/28/TrXJ.png (přes kabel)Vybíral jsem ho tak, že jsem předtím dva routery vrátil, protože gigabit prostě nezvládaly i když to slibovaly.

A jak to zvládá wifi přes zdi? Celý byt pokryje? A čtu, že má pouze 2,4 Ghz. Jiné, levnější, mají i 5. Jaký je rozdíl? Není lepší vyšší?

5GHz byl jeden z těch, co jsem vrátil. Použitelné to bylo vždy jen v rámci místnosti, za zdí (železobeton) už se 5GHz moc nechytal. Takže v rámci nízké ceny jsem ho oželel, protože na 2,4GHz mi to funguje slušně (těch až 200-250Mbps) po celém bytě (mám ho uprostřed bytu).Čím vyšší frekvence, tím horší průchodnost. Sice se na vyšších frekvencích dá dosáhnout vyšších rychlostí, ale k čemu ti to je, když to za první zdí má nižší rychlost, než 2,4GHz? Já ho mám na chodbě uprostřed bytu, takže tam mi jen 5GHz k ničemu.Pokud bys chtěl, aby router uměl kromě ostatního i 5GHz (tím myslím pořádně, ne jen na velmi omezenou vzdálenost), bude zase o něco dražší. RT-N18U je prostě jen kompromis, levný šunt. Ale nic ti nebrání si vyzkoušet nějaký jiný. Třeba najdeš lepší. Vrátit to můžeš vždycky.Každopádně k PC je wifi naprostý nesmysl, tam si natáhni kabel a máš po problému. Ani nemusíš kupovat žádnou síťovku, protože GLAN tam máš přímo na desce. Získáš plnou rychlost, minimální odezvu a maximální stabilitu. O tom si s wifi můžeš nechat jen zdát.

Jj taky jej mam doma ale preply a ap, hl router je mikrotik za jine penize. Jinak v te cenove je to asi to co se pro tebe hodi nejvice. Na wifi zapomen, v ramci mistnosti v nezarusrnem pasmu se dostanes na 100Mbit plus minus, za dvema zdma tak 20. Ake porad ti to nikdo nerekne. ale otazka na co ti na telefonech bude Gbit abys frajeril? Ty pc pripoj kabelem nejlacinejsi a nejucinnejsi reseni. Pc maji Gbit vez ze pres wifi na tech pc nikdy nebudes mit ani desetinu rychlosti, jako pres kabel. Rychlost se navic deli, takze cim vice veci na wifi tim pomalejsi, ulehci radiu praci a vse co muzes pripoj kabelem.

Ahoj. Oživuji téma. Koupil jsem si ten Asus rt-n18u. Je trochu teplejší, než jsem byl zvyklý na starším Tp-linku. Jen mám problém. Napojil jsem na něj tedy 2 PC kabelem, rychlost (nyní 100 Mbps, do měsíce bude ten 1 Gigabit). Rychlost se při spuštění obou PC přes kabel dělí správně na půl. Zapnu-li ještě ntb. přes wifi k tomu, tak se také rozděluje na třetiny. Ale pokud mám všechna zařízení vyplé, ale běží pouze 1 PC, tak by přeci plnou rychlost internetu (kabelem, nyní jen 100 Mbps) měl mít, ne? Ale nemá. Má pouze max. 45 Mbps, kde je ten zbytek? To se jen tak ztrácí? Kde je problém?

Napojil si ty 2 PC cim, kabelem nebo Wifi. Pokud wifi je to spise lepsi rychlost. Pokud kabelem mel bys mit presne tech 100Mbit. Jinak se trosku i pletes. Ikdyz pripojis 5PC nedeli se rychlost presne na petiny, ale podle toho kdo pracuje na netu. tzn 4 pc nemusi delat vubec nic, ikdyz jsou pripojene a to pate taha plnou rychlosti. !!! VZDY UVADEJ JAK SI TY PC PRIPOJIL!!!!!! At vime protoze u tebe je vsechno mozne. Takze suma sumarum. na Asus nesahej, neni treba pak ti nebude vadit ze je teply, pc a vse co muzes pripoj kabelem.

Píši, že jsem 2 PC připojil kabelem. A když je 1 PC vypnuté, tak by teoreticky 2. zapnuté PC mělo mít plnou rychlost, tedy zatím 100 Mbps, ne? Ale není to tak. To mě štve. Jak je to možné. Pořád má jen polovinu rychlosti. Něco je špatně, ale nevím, co přesně. Přitom na síti nikdo jiný není připojen (ani mobily, ani ntbky...). Jen 1 PC, které plnou rychlost nemá. Polovina se někam ztrácí.

a ha oki, prehledl jsem.Tak jak meris rychlost. jediny spravny je speedtest.net a server vybrat ten nejblize tobem nejaky verejny a znamy. Pokud stahujes nejaky soubor ma to vypovidaci hodnotu 0 nic. U me jsem vybral Vodafone(Praha) http://www.speedtest.net/result/7615811468takze tak to vyzkousej i ty. jo a pozor mas garantovanou linku 100Mbit? nebo mas ve smlouve AŽ 100Mbit, coz je dulezite. nekteri totoiz sdili rychlost i mezi ostatni klienty. takze ty muzes mit 100Mbit jen kdyz nikdo od ISP nebroutda a nestahuje. coz je taky hodne dulezite. A nemyslim tim na tve siti, ale na siti ISP.

Měřím jen speedtestem a dávám si nejbližší server (optikabel). Nerozumím tomu, že je při zapnutém PC rychlost poloviční a ne maximální.

Je to divné, jelikož jsem odpojil hlavní kabel (přívod internetu) od routeru a rovnou strčil do notebooku, který mi na speedtestu ukázal jen 36 Mbps. Pak jsem ho vrátil do routeru a je to stejný. Zajímavé je, že když připojím 1 PC přes kabel a nic jiného, kromě něj nejede, tak mi speedtest naměří na daném PC 35 Mbps. Pokud nechám to PC zapnuté a zapnu další 2. PC opět přes kabel, tak tam mám opět 35 Mbps. Tedy na 2 PC stejnou rychlost. Nerozumím tomu. A pak se někam ztrácí i zbytek.

Pokud mas ma routeru i 50 pc a zaden nestahuje plnou rychlosti, tak jeden z nich muze jet normalne plnou, to neni tak ze se zo deli ikdyz ostatni nic nedelaji. Proste asi nemas 1p0Mbit garantovanou linku, ale sdilenou. Zkus posledni vec, dat kabel od poskytovatele, ne do routeru, ale do pc primo. Jakou budes mit rychlost

A to jsem právě udělal, ale dal jsem kabel přímo do notebooku. Bylo to stejný, avšak jen kolem 35 Mbps.

Tak proste mas AZ 100Mbit,takze mex je 100Mbit ale prumer vidis sam. Pockej az dostanes Gbit.

Zhodou okolností ten netis som kupoval v máji a funguje uspokojivo. Viem že je to len krátko ale zatiaľ žiadny problém. Gigabit nemám len 100/30 tak neviem ako bude fungovať pri vyšších rýchlostiach.

routery Netis jsou absolutní dno segmentu routerů.. ano nějak fungují, ale pro toho kdo chce využít WAN 100Mb a výš takový brak opravdu není vhodná volba..A tobě funguje uspokojivo jen proto že si ho ještě pořádně nezatížil.

1Gbps wifi router do 1500? To fat ne-eee..., on musí mít i rychlý prosesor, rychlé "radio"...to fakt do 1500 není. Se podívej na ceny 1Gbps rychlých, ale reálně rychlých routerů. A že reálně využiješ gigabit upload a gigabit download...no, když myslíš. Ji kdybys měl doma třeba 7-10 zařízení pověšených na Internetu, tak budiž.

Nic levnýho neexistuje, aby ti to bylo schopný uroutovat gigabit potrebuješ výkoný procesor, jestli máš volný pc a chuť experimentovat, sežeň si někde druhou gigabit síťovku a můžeš skusit nějaký sw firewall, např zdarma pro nekomerční použití Sophos UTM Home a uvidíš.