Výběr vhodné GK k FX 8320

Dobrý den, chci si pořídit novou GK ke starému procesor FX 8320. Původně jsem chtěl gtx1070 ti ale po přečtení pár diskuzí jsem došel k závěru, že by byla absolutně nevyužitá. Rád bych někoho poprosil o radu kterou GK vybrat k tomuto bídnemu procesoru. https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-dua... https://m.alza.cz/asus-rog-strix-gaming-rx5... https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-8... https://m.alza.cz/gigabyte-geforce-gtx-1060... Zbytek sestavy: zákl. deska: gigabyte 970A-DS3Pram: crucial 8gb 1600Mhz DDR3procesor: FX8320ssd: Adata sp550 480gbhdd: wd blue 1 tbzdroj: seasonic focus plus 550wskříň: Sharkoon vaya 2 (trošku upravená: navíc větráček v horní přední části a jiné větráky než původní blikátka). Pokud by byla ještě nějaká informace potřeba, tak určitě dodám. Osobně bych bral asi tu rx 580(cena-výkon) ale jestli na ni bude stačit zdroj. Zas ta1060 6gb je drazší ale míň žravější a míň náročná na procesor. Popř. Co byste k tomuto procáku doporučili za GK do 8000Kč? Děkuji za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

Jinak původní GK je msi r9280

nárůst cca 75% oproti současné grafice... No to za ty peníze není nic moc.Možná bych přece jen vzal tu GTX 1070Ti. Výkon o 188% lepšíhttps://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-R9-280-vs-Nvi... a přitom není o moc dražší. Výkon/cena je rozhodně na její straně. Akčních 10 500Kč není v současné situaci vůbec špatná cena.

Jako osobně se mi ta 1070 líbí nejvíc. Jen jsem všude četl jak ji bude limitovat. Ani bych nyní nekupoval GK ale ta msi začala nějak artefaktovat při delšim hraní. Její výměna je bohužel nezbytná. Každopádně vezmu tuto a děkuji za pomoc.

Limitovaná bude, to popřít nelze. Otázka je, zda tolik, že to nebude lepší než s GTX 1060/RX 580. Pokud ovšem plánujete v létě upgrade procesoru (to je za chvíli - cca za 1/2 roku), tak nemá cenu nyní kupovat 1060/580. Tu kartu po upgradu plně využijete. Nekupoval bych jí jen v případě, že upgrade nikdy neplánujete.Nebo je tu ještě 3. možnost. Trochu složitější, ale je to možnost. Upgradovat rovnou. Pokud zůstanete u RX580 za cca 6tis + 4tis nový procesor + 2tis deska + 2tis ram, tak jste celkem na nějakých 14tis a něco můžete získat prodejem současné desky, procesoru a ram nazpátek. Cenou to nebude tak daleko od ceny GTX 1070Ti a přitom budete mít naprosto nové PC hned.

Já věděl že jsem nenapsal vše důležitého, co jsem měl. Mám win 8.1 ale Oem verzi, takže by to byl nárust ceny o další 3 tisíce. A také důležité je ža mám doma 24" full hd monitor Samsung s 75Hz. bohužel přesný tip nevím ale rozhodně je bez Gsync i Freesync. Takže jsem se rozhodl pro tu 1070 s tím, že na jaře přijde upgrade ostatního hardwaru. Ohromně Jste mi usnadnil rozhodování a dodal info . Za to Vám vážně moc děkuju.

Zdroj zvládne prakticky jakoukoli současnou grafiku. Takže tohle vás nelimituje.Co vybrat je jen a jen na vás. Nikdo neví, zda využijete freesync, nebo zda jste fanoušek Nvidie a využíváte zase nějaké věci od ní.Jen bych se vyhnul 1060 3GB. Ta paměť bývá omezující. Zvláště když za stejnou cenu je RX 580 8GB. Ale to je jen můj názor. Co se týče procesoru. Zase nikdo neví, zda nebude někdy nějaký upgrade, nebo jaké hry hrajete. Mohou být hry, kde to tak limitující nebude a budou hry, kde to bude mírně brzdit i tu GTX 1060/RX 580. Prostě se podívejte na Youtube, je tam asi 1000 videí s podobnou konfigurací ve velkém množství různých her.

Poslední týden koukám na různé recenze,videa, benchmarky. Upgrade plánuji až během lta příštího roku.....Asi takto hraju hry typu BF1, GTA V, AC serii. Výkonově vím že jsou na tom +- podobně v těchto hrách. Jen jsem se dočetl, 6 že pro tu rx 580 by byl vhodnější výkonější zdroj. Díky Vám vím, že to bude v pohodě. Takže moc děkuju a odpo pro ni jedu.