Výběr větráčku do pc bedny

Čau,poradíte mi prosím nějaký tichý 8cm větráček na výfuk do pc bedny.Aktuálně mám Artic F8 bez PWM,který se mi zdá dost hlučný.Dík

Odpovědi na otázku

Pokud běží na 100%, tak je hlučný každý (i ta Noctua). Sniž mu otáčky a je to. Pokud deska neumí napěťovou regulaci, tak ho vyměň za něco s PWM (klidně ten samý) a zreguluj ho podle teplot v bedně.

Ano, na 100% otacky je hlucny kazdy. Nektery moc, jiny malo. A proto treba ta Noctua.A regulovat opravdu podle teplot, protoze tenhle vetrak ma pro cele chlazeni dost zasadni vyznam.

Nebo přebastlit na 5V napájení, popř. dva stejné větráčky zapojit za sebou do serie. Fouká to stále dost a je to tiché.

Nevěř kecům, že na 100% je hlučný každý. Větráky firmy Akasa s kuličkovými ložisky jsou nejtišší a kdo nevěří, tak je to jeho problém.

Jo, tento vypadá opravdu hodně tiše:http://www.lan-shop.cz/akasa-ak-fn062-ak-fn062-1... Ale nemá kuličkové ložisko, má HDB ložisko.. Nevěřím, že kuličkové ložisko je nějak extra tiché...

No tak až ho ořeže na těch 80x80mm tak bude tichej určitě

Aha to je 140cm, jsem si nevšiml

Tak zrovna kuličková ložiska jsou hlučnější už díky své konstrukci. Na 100% existují tiché větráky, ale jen ty, které mají už v základu nízké otáčky (cca pod 600-800 rpm). Většina 80 mm větráků ale v základu točí kolem 2000 rpm a to už je celkem jedno, jaké mají ložiska, protože největší hluk tam dělá ten vzduch proudící přes lopatky, mřížku (zvlášť pokud je jen naznačená jako v EC skříních) případně narážející do dalších věcí. Pokud je pro někoho větrák na 2000 rpm namontovaný v bedně za lisovanou mřížkou tichý, měl by si zajít na ušní. A zrovna Akasa nepatří mezi nějaké extra výrobce, kteří by se na hluk nějak soustředili.

No pokud nekdo neslysi rozdil mezi treba tou Noctuou a tim Arcticem, co tam tazatel ma, pris tejnych otackach, tak je hluchy jak poleno. I pri stejnych otackach rozdily existuji a jsou dost velke. Dost velke na to, aby to nejen netopyrum stalo za nejakou tu stovku navic.

Akasa? LOL To je jako sedet ve Fabii 1.2 a rikat... nejrychlejsi auto proste neexistuje.

Predvcerom som si prave kupoval pridavny vetrak do bedne..http://www.alza.sk/noctua-nf-r8-redux-1200-d... Tato Noctua, bezi na 1200 otackach, prakticky ju nepocujes, a pri tej "hlucnosti" ma tah jak blazen. Mozem len odporucit. Jedina nevyhoda je cena...a pre niekoho moze byt ze nesvieti, ale ja to skor potrevazujem za vyhodu... Dodnes mi totiz nikto nedokazal vysvetlit ze naco ma ventilator svietit. Popripade skus tu na 1800 otackach ako doporucoval Mysel_1.

LOL Rikat, ze neslysis 80x80 mm vetrak pri 1200 RPM je, pardon, ze to reknu, ale ciry nesmysl. Ja ve svem PC slysim i Noctuu 140x140, ktera se toci na cca 500 rpm. Vlastně, je to nejhlasitější komponenta.

My tu resime vnimani lidi, ne netopyru. ;o)

LOL. To neni o netopyrech, ale o hlucnosti ostatnich komponent. Kdyz mate hlasity zdroj/grafiku, chapu, ze nekdo neslysi ventilator na 1200 RPM.

To je o obojim. ;o)Ale jiste, v celkove tichem stroji je slyset leccos.

Přesně tak. Ono nejde jednoduše plácnout, že to či ono je tiché, protože vždy záleží, do čeho se dá nacpe. Věřím, že existují PC, ve kterých nebude slyšet ani zmetek za 50kč na 2500-3000 rpm a majitel ho tak klidně prohlásí za "tichý" (zvlášť pokud z toho už ohluchl), ale kdokoliv ho dá no něčeho opravdu tichého, tak to prohodí oknem. O ULN ani nemluvě. V první řadě by tazatel měl trochu popsat své PC a podle toho se uvidí, co by se v tom ještě mohlo zdát "tiché".

Čau,co se tíče hlučných komponent v mém počítači:Mám Core2Duo E6600 box,Chieftec 450W 80+,Gigabyte Radeon HD 6850OC WindForce 2x.Seagate Barracuda 500GB.

Tak v tom by ta Noctua na 1200 rpm měla být tichá. Ta s 1800 rpm už asi ne. Ale Noctua ke svým větrákům dává adaptéry na omezení rychlosti, takže by i tu rychlejší neměl být problém zpomalit na rozumné otáčky.Případně, pokud to deska umožňuje, využít regulaci otáček. Desky pod E6600 PWM regulace neměly (jen pro CPU), takže by neměl být problém regulovat i obyčejné 3pinové větráky. Zkoušel jsi ten Arctic vlastně regulovat třeba přes Speedfan?

Mno... panu tazateli bych měl pujčit svuj server, co mám doma od HP...větráky 40x40.. při maxu 17 000rpm.. větráků tam je 18... :D Pak by mu přišlo tiché asi všechno co doporučujete...

ntj..