» Poradna » Mobily

Výběr TV

Zdravím, jelikož jsem v této kategorii úplně neznalý, tak bych se rád zeptal někoho zkušenějšího, kdo se vyzná třeba i v tom, zda nějaký model nebude zrovna končit a nebude za stejnou cenu něco lepšího.Jde o to, že do nového bytu vybíráme televizi.Zatím jsme se dívali jen na 24" monitoru od pc a to do obýváku opravdu nestačí.Představoval bych si to tak:- Cena kolem 9000 Kč. Pokud by bylo něco dražšího (např + 2000 Kč), ale o hodně lepšího, tak si klidně připlatím.- Obrazovka kolem 100cm, ale prostor nás netíží (např. obývací stěnou), takže čím větší, tím lepší.- Viděl jsem i 4k televizi v této cenové kategorii (GoGEN TVU 43S298), ale neznám ji a tak budu realista, kterému postačí FullHD.- Super by bylo, kdyby to byla SmartTV (připojení na Wifi s aktualizacemi, možnost připojit na YouTube a podobně, propojit třeba i s PC a tahat soubory z PC a rovnou je přehrávat). Každopádně nevím, kolik takové TV stojí.- Další nutnost je, aby to mělo vlastní přijímač DVBT nebo jak se to jmenuje. Máme zde sice satelit, ale nevede od něj kabel, takže těžko říct, co v tom satelitu je a jak jej připojit. Jenom jsem viděl konektor jakoby cinche s bílým kabelem, co jde k sousedům, ale raději bych šel cestou vlastního přijímače. Jsme ve městě, tak snad tu bude stanic dost.Za každou radu děkuji.

Odpovědi na otázku

Máš pravdu, v této kategorii jsi opravdu neznalý.Cena kolem 9.000Kč a tvé požadavky nejdou nějak dohromady.Pokud jsi se dostal na tuto poradnu, tak předpokládám že máš přístup na internet a tím pádem i na strýčka Google, takže si dokážeš vyhledat televizor dle svých požadavků sám!

Co vlastne budes prijimat..?Mate nejakou antenu, nebo jsi videl jenom ten jakoby cinch..?

Jak jsem psal.Je tu satelit, ale nevím, jestli na něj půjde připojit ještě další TV. Je tam ten konektor připomínající cinch, ale nevím, jak se to u satelitu jmenuje a ani jaký by měl být vstup u TV. Radši bych tedy byl, kdyby TV měla přijímač pozemního signálu.

Pokud si nekoupis PC monitor, tak prijimac pozemaku ma snad kazda TV...

DVB-T přijímač má každá TV, teď prodávané by měly mít přijímač certifikovaný pro DVB-T2.

Díky, na to DVB-T2 jsem taky úplně zapomněl. Už jsem vyškrtl 3 TV z výběru, co to neumí.

Ale na to DVB-T2 by měly mít certifikát od Českých radiokomunikací.

Ano, televizi si dokážu najít sám, ale stejně jako u spousty dalších věcí už nikde nevyčtu, jaký ten model ve skutečnosti je.Například ten GoGEN TVU 43S298 vypadá dobře. Parametry má taky dobré a v ceně je také dobrý. Jenže je to (pro mně) noname značka. Jak tedy můžu vědět, že nějaký Panasonic (příklad - nevím, jestli je dobrý) mi neudělá stejnou službu, ikdyž papírově je slabší a ve výsledku levnější?Nebo to tady tak nefunguje a mám se "slepě" řídit jen dle psaných věcí?

A ty si myslíš, že ten kdo má Panasonic Ti řekne, v čem je lepší nebo horší oproti GoGENU nebo LG nebo Samsungu, když je nemá? Ten, kdo má Samsunga ho bude chválit do nebes, to samé majitel jiné značky.Hledej recenze, choď si porovnávat různé TV do obchodu a rozhodni se sám.

Je to o pocitu a předchozích zkušenostech. Naši první BT (čti barevný televizor) jsme kupovali v Tuzexu někdy kolem roku 1986. Značka JVC a uhlopříčka 51cm a od té doby jsem nedal na značku JVC dopustit. Sloužila nám cca 15 let než jsem ji někomu daroval (možná funguje dodnes) a koupil znovu JVC s větší uhlopříčkou. No a dnes mám druhou LG a taky na ni nedám dopustit. Takže si vyber