» Poradna » Ostatní

Výběr tiskárny

Dobrý den, chtěl bych koupit novou tiskárnu ale potřeboval bych poradit s výběrem. Tiskárna by byla na častější tisk fotografií a dokumentů. Vyzkoušel jsem už tři značky a nejlepší byl asi Epson. Cenově tak do 6000. Těch tiskáren je tolik že nevím jakou vybrat. Budu rád za každou radu nebo tip.Díky moc

Odpovědi na otázku

Ja mam Epson L455 a jsem velmi spokojeny. Nevim, jestli se jeste prodava.Ale mas nejakou zkusenost s domacim tiskem fotografii! Tisk ve fotolabu je levnejsi, *vyrazne* jednodussi a casto v lepsi kvalite.

přesně tak. obyčejný fotky běžných rozměrů se nedají vytisknout levněji než z fotolabu. A na větší formáty se zase nekupuje tiskárna za 6000...

Ukaž mi fotolab, kde ti fotku A3 vytisknou za necelé 4 Kč, čili pohlednici za cca 50 hal. kus a v profi kvalitě. Já mám Epson Stylus Photo R 2000, kterou jsem dovybavil tankovými zásobníky, (cena cca 1 600 Kč) a jedu na alternativní inkousty (100 ml za cca 80 Kč). A fotky jsou dokonalé.

a tohle radíš i ostatním jo ?? Osmibarevnou foto tiskárnu přebastlit na dolejvaný inkousty ? Tazatele jsi teď jistě ohromil a hned jde shánět starou Epson R2000 a předělávat jí po tvém vzoru. A kdyby těma pokusama zničil tiskovou hlavu tak se nic neděje, náhradní stojí jen 10.000. Opravdu bych chtěl vidět barevný podání těch fotek s neoriginálníma inkoustama..

při tisku fotografií dáš nejvíc peněz za inkousty, tak nevybírej tiskárnu podle pořizovací ceny.. to je dost zavádějící údaj kterej nic neříká o ročních nákladech na tisk (těch 6000 je tak jedna sada náplní do vícebarevný tiskárny.. tedy "zanedbatelná" částka)A předpokládám že pro tisk fotografií neuvažuješ o používání alternativních inkoustů..

Alternativní inkousty?Stačí se podívat na tankový systém.Tam jsou barvy za pár korun a jak bylo psáno-při větím množství-https://www.fotolab.cz/

Tankové systémy jsou obvykle určeny pro business grafiku, nikoli na fotky. Úplně stejně jako laserovky.

Tankovky existují i pro tisk fotek, (vícebarevné), ale cena je někde úplně jinde.

Jasně, používají je fotolaby.

Mám doma i v kanclu canon ip7250Má to zásobníky na různé velikosti papírů. Zkoušel jsem tisknout na lesklý i matný tvrdší foto papír a vše v pořádku. Barvy to má málo jako každá jiná, takže při tisku fotek to rychle mizí... No ale na doma nějaký ty zkušební fotky to je dobrý . Na tisk fotek z oslav apod to opravdu neni. Má i airdrop což se mi docela hodilo, teď už když mám android tak to nevyužiju. Tiskne celkem rychle, na to kolik stojí... Má dokonce i oboustranný tisk, to se hodí při tisku nějakých velkých dokumentů..