Výběr tiskárny

Dobrý večer, prosím vás, co této technice rozumíte, o pomoc s výběrem tiskárny. Před časem jsem tu položila dotaz, proč mi tiskárna tiskne spodní okraj výrazně širší (cca 2-3cm), než jsou ostatní tři okraje (cca3mm). Dozvěděla jsem se, že jsem prostě blbě koupila tiskárnu. Je pravda, že to byla nejlevnější tiskárna na trhu, prostě mě nenapadlo zamýšlet se nad okraji. Takže chci jinou. Nejde mi vyloženě úplně o tisk bez okrajů, ty 2-3 mm, co mám na třech stranách mi nevadí. Měla by mít cartridge, které se dají po domácku levně naplnit, sama tiskárna by neměla stát majlant. Ráda bych, aby byla barevná, ale není nutno.Skenování a kopírování už asi má většina, ale když nebude, zas tak nevadí. Z procházení šopů už mi jde hlava kolem a stejně pořád nevím, co přesně mám v parametrech hledat. Pokud mi někdo pomůže, budu velmi vděčná

Odpovědi na otázku

Co to je za tu blbou tiskárnu je tajné? Třeba někdo bude vědět jak na to.

Jasně, že není, ale už jsem to s ní vzdala. Je to Canon Pixma 3052. I když jsem vymrskla na A4 papír jen text a roztáhla okraje, co to šlo, stejně se ten spodní okraj tiskl široký ...

Na papíře máš také záhlaví a zápatí, takže když bude vysoké zápatí, tak můžeš tisk roztahovat jak chceš, do zápatí se z tiskového pole nedostaneš. Z toho co tiskneš si nejdřív otevři nějaké rozložení stránky a zkontroluj nastavení záhlaví a zápatí. Je to, do jisté míry stavitelné.

No, je to tak, že mi jde především o tisk pdf souborů. Když si spustím tisk z Adobe akrobata , proklikám všemožné nastavení, ale ten okraj nejsem schopná ovlivnit. Vyloženě záhlaví a zápatí jsem asi nikde v tom nastavení nepotkala ...

Jo z PDFkami to také neumím. V textových editorech to jde, ale v Acrobat readeru tu asi nebude. Jen vím, že je mizerie je tisknout .pdf rovnou z webu bez předchozího stažení a uložení

Hm, to ani nedělám, pěkně si to nejdřív nakradu a poukládám a až pak tisknu Ale jde o to, že ať tisknu, co tisknu, klikám na všechno možný, furt se nemůžu zbavit toho okraje, ale jak říkám, to jsem vzdala. Teď ale abych si nekoupila to samý po druhý

Pak už mě napadá jen zkusit jiný driver.

...nebo aktualizaci softwaru tiskárny, jestli ji výrobce nabízí.

To se podívám, ale vzhledem k tomu, že to 14 dní od instalace, tak si myslím, že by se zřejmě aktualizovalo při instalaci ...ale zkusím najít.

No, to se tedy bojím, že bych si to zneprovoznila úplně. Nejsem si jsitá, jestli bych měla do tohohle sahat , vzhledem k tomu, že když chci koupit tiskárnu, musím se na to zeptat .... Mám to nainstalovaný z instalačního CD, takže autopilotem.

Teď asi budou drivery i software novější, zvlášť pro Win10, kde se s nimi musí občas laborovat, když Ti aktualizace tam vpálí něco nevhodného. Ale když chceš novou tiskárnu, tak ať se na to podívá někdo, kdo tomu opravdu rozumí. Je moudré se sám nevrtat v něčem, čemu nehovíš, a nemáš čas ani náladu se to podrobně učit. Možná jen , že by tahle tiskárna ještě někomu posloužila.

No jo, tak ona poslouží, ona tiskne úplně v pohodě, ale když já potřebuju tisknout v měřítku a takhle na tý jedný straně prostě přicházím o cca 2,5 cm nákresu.

Podívej se na Epson s rezimem Tank.

Děkuju za tip, já jsem trochu pohledala a je to finančně jinde, než bych si představovala. Byla jsem zde poučena, že jsem si měla koupit tiskárnu s bezokrajovým tiskem a to, když zaškrtnu ve filtru, stejně mi to ani jednu tuhle tiskárnu nevyplivne. Ale to je fuk, opravdu je dost drahá. Já jsem asi měla napsat, že si ty náplně klidně budu dostříkávat inkoustem z Alliexpresu, o kvalitu tisku mi nijak nejde. Stačí, když poznám při barevným tisku, že červená je červená. Nepotřebuju to na fotky, jde mi o pdf soubory - střihy k šití - takže v podstatě jen čáry, ale jde o ty okraje....vlastně o ten jeden a o to, aby šla naplnit za levno Já vím, vám to zřejmě přijde jako hrůza, co píšu, prostě každý máme svoje priority a investujeme tam, kde nás to baví

Bezokrajové tiskárny jsou vesměs fototiskárny. Ty ale jsou v nákladech někde úplně jinde.

Tak já to upřesním - myšlenku, že potřebuju bezokrajový tisk jsem získala tady, když jsem v minulosti řešila ten jeden široký okraj. Když tisknu v práci na černobílé tiskárně OKI, tak tisknu úplně v pohodě bez něj, to zřejmě fototiskárna nebude. Tyhle 2-3 mm okraje, co tisknu v práci ze 4 stran ale doma jen na třech mi vůbec nevadí, ale kdosi tady mi napsal, že toho jednoho širokého se zbavím jedině bezokrajovým tiskem, jinak bych na něm netrvala Nechce se mi věřit, že bysme v práci měli černobílou fototiskárnu na tisk textu.Mně prostě stačí to normálně vytisknout bez širokého spodního okraje. Už vážně nevím, jak mám v těch tiskárnách hledat, co potřebuju.

Nezaručuji že to výhledává 100% přesně, ale měly by to být dostupné tiskárny s bezokrajovým tiskem:https://www.zbozi.cz/pocitace/pocitacove-prisl...

No a nevíš, které se dají třeba pak doma dobře a levně plnit?

S tím plněním narazíš na 2 problémy:1. tiskárny si hlídají počet výtisků na náplň, pak ji odmítnou, takže plnění nefunguje2. tiskárny mají obyčejně externí hlavičku a plněním (dostříknutím) ji můžeš zničit. Musíš dávat hodně pozor na kvalitu inkoustu. A nová hlavička je víc než cena nové tiskárnyJinak ty Epsony jsou bezokrajové skoro všechny. Koukni spíš do popisu než do filtru v e-shopu.

Kup si třeba tuhle. https://www.alfa.cz/product.phpJe sice asi dražší, než jsi ochotna koupit, ale má to vše potřebné včetně bezokrajového tisku. A co přidáš za tiskárnu, to výrazně ušetříš na inkoustu. Každá jedna barva má 70ml inkoustu, což je minimálně 10x víc, než jsou jakékoliv kartridže. A i ten inkoust, kdyby došel, je za hubičku, za 135,- kaček lahvička. Takže levnější, než kterákoliv kartridž s pidi množstvím inkoustu.Doplňování do tiskárny zvládne i šestiletý kluk.