» Poradna » Ostatní

Výběr televize

Dobrý den,Chci zakoupit TV. Podmínkou je 4K, 110-140cm uhlopříčká. Podstatné pro mě je, aby dokázala přehrát co nejvíce formátů (pro filmy z flashky).Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Tak pokud je rozpočet nijak omezený tak doporučuji SONY, nikdy jsem s tím neměl žádný problém přehrálo to vše vždy a mají dost dobré funkce, problém by možná byl ale v ceně která za 4K je cca 10 000Kč

Mám STROP 15 000,-. Zapomněl jsme dodat, díky :)

Mám podobný problém - až skončí vysílání v T normě, musíme koupit nový televizor. když jsem četl tuhle odpověd. vzpomněl jsem si (už se po nějakém rozhlížím), že televizory SONY moc nevidím, v jednom obchodu mi tvrdili, že oni tuhle značku vůbec nenabízejí, tak mi nemohou nic říci.Máte někdo nějaké bližší informace, proč se tahle značka u nás moc nenabízí?

Asi dává na rozdíl od Samsungu malé marže.

Zrovna Sony bez droida má mizernou podporu kodeku pro přehravaní z USB

To je možné, ale kupovat SONY bez Android TV je pouze na televizní vysílání.

To nerosporuji, na TV vysílaní je Sony(bez droida) super(odezvy, barvy a uhly) ale na usb přehrávaní a To Tazatel taky chtěl je mizerné. Ja přesně kvuli tomu Sonáka vracel a šel do Sama.Bohužel i Sam u nových modelu tusím od 2018 omezil podporu starých kodeku

Souhlasím. Taky mám SONY a zatím jediný formát co nedokázala přehrát je zvuk TrueHD, ale to je minoritní záležitost nějakých speciálních ripů. Nicméně je potřeba dodat, že vše přehrávám přes PLEX, ale přímo v TV aplikaci a bez transcode (tedy až na to TrueHD).

Já mám doma poslední kus co byl vystaveny v makru za 10k... A funguje jako víno. Philips 55put6400.. pokud hledáš něco do 15 tak bych si hlídal ty vystaveny v obchodech. Jinak doporučuji k tv mít nějaký stroj kde poběží všechno důležité.. já mám třeba vedle Xbox one a na tom Kodi. V televizi se sem tam sekalo, pri přehráváni filmu ve velký kvalitě. No a taky televize nedokazala vypustit dts signál a 5.1 tam nějak blbnulo. Nevim neřešil jsem za ty prachy dobrej kup, slouží už asi 4 roky a to nevím jak dlouho ji měli zapnutou v krámu

za mě idealni zajet do Alzy nebo jineho velkeho prodejce co ma vystavenou hromadu tv kde běží stejný video klip a vybrat podle vlastního oka co mu sedí a k tv vždy, říkam vždy dokoupit nějaký přehrávač, ja používám na naších tv jen nvidia shield, případně tv přímo s androidem (ale ma to svoje ale )...každá tv bude za pár let mít nedostačující výkon nebo jiné omezení, tak jako právě dnes nejsou podporované často některé formáty.....správné je uvažovat tak, že je to použe zobrazovadlo tak jako monitor....je k tomu potřeba připojit adekvátní krabičku....na tom pak idealně Kodi....stream cinema a jéje to je pak parada koukat na 4k stream treba o velikosti 60GB