Výběr tabletu

Dobrej večír, vybírám nějaký tablet na brouzdání internetu a sledování videa na internetu. Docela mi padl do oka Lenovo P11 pro, jde sehnat za +-8k bez těch doplňků a nebo xiaomi pad 5? Předem díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Ani jeden.

Oby dva jsou OK

Co tak svůj výkřik zdůvodnit?

Lenovo = mizerná podpora, poměrně dost negativních zkušeností s HW (reklamace). Xiaomi netrpí HW, ale dodávaným SW. Chápu, že někomu se ty omalovánky, kde řada sys aplikací neběží bez přístupu k poloze, líbí. Soudný člověk si to asi nepořídí.

Doporučuji Samsung galaxy tab a8

ten Xiaomi prý není špatný:https://mobilenet.cz/clanky/recenze-xiaomi-pad... ale absence audio jacku by mi teda vadila dost.

Vsak on se Dzek ukaze. Jen jak zas okomentuju nejakou povedenou ficuru bastlu z Redmondu. :D

Spousta lidí ale audio jack nepotřebuje, dnes je široký výběr repráčků a sluchátek přes bluetooth.

Mi pad5 mapař lidí co znám a docela reálně oněm uvažuju taky. Hodně dobrá výdrž. Dobrý poměr cena/vykon

Mám ho taky - super výkon a výdrž a gps vážně na tabletu nevyužiju

Díky že doporučujete samsung, ale ten opravdu nechci, přítelkyně má Tab S6 a občas se pěkně kouše.
Osobně se přikláním spíše k Lenovu, protože je větší a zároveň bude mít asi lepší audio + lepší displej. Nevím jestli Xiaomi má hd kvalitu netflixu nebo jen SD, což by mi dost vadilo.
Procházel jsem různý recenze a nejspíš bude pro mě to Lenovo volbou lepší.
Akorát ten procesor 730G mám strach, aby stačil, přeci jen to je cpu z roku 2019

S lenovem mám ty nejhorší zkušenosti o se týká podpory od výrobce a aktualizací

Já naposledy kupoval Lenovo TAB M10 Plus, už druhý. Oba pro podobné účely a oba fungují dobře. Za ty prachy ok, nečekám od toho, že to bude dostávat mít nejnovější Android v příštích 5 letech, ani to není potřeba. Procesor je v tom ještě starší (2018), ale na čučení na net, přehrávání videa z netu nebo NASu tomu výkon fakt nechybí. Hry na tom nikdo nehraje.

Sekání nezpůsobuje nápis Samsung, ale:a) slabý hardware (malá RAM)b) zakydaný systém, moc najednou běžících aplikacípřípadně kombinace a+b. Výrobce může mít na b) podíl, ale dost často na tom největší podíl má Google a deaktivací různých aplikací tomu jde pomoci i na slabších zařízeních.

A u TouchWizu to bylo taky tak?

jako, pokud mám volit mezi TouchWizem a MIUI, tak jednoznačně za mne TouchWiz - a klidně obětuju trochu svižnosti za pro mne lepší uživatelský komfort.

TouchWiz bych už asi úplně neřešil, to už je historie, každopádně radši bych sáhl po OneUI než po MIUI. MIUI má fajn funkce, ale taky balast, který fajn rozhodně není. Každopádně k dotazu tazatele, bych sáhnul po tom Lenovu. V posledních letech se Lenovo hodně zlepšilo, když vezmu v potaz jejich vyšší modely a co se tabletů týče, tak tam mám osvědčené, že je fakt dobře umí udělat. Tu P11 pro máme dokonce v práci a je to slušnej stroj, kdyby nestál 15tis, tak bych si ho pořídil domů, ale pokud ho tazatel může mít za nějakých 7500, tak vřele doporučuji.

No má tam jen kreslení, školu a internet, nic co by to zasralo tam není a stejně zážitek není úplně optimální, proto Samsung ne.
Nebo spíš jde i o cenovou kategorii, kdy prostě samsung je dobrej, ale jen v top tieru, jeho lowbudget zařízení jsou prostě cena za značku s osekaným HW.

Jses si jistý, že to Lenovo PRO verzi? Ta stojí 16tis. néPro verze stojí těch 7-8Audio - Xiaomi má 4 repro a podporuje Dolby Atmos3,5 jack nemá ani jedenDisplay - Lenovo Pro má určitě lepší, néPro má horší než XiaomiKvalita netflixu je otázkou aplikace/předplatného/rychlosti internetu(zase aplikace), né tabletu

Ano jsem si jistý, že se jedná o pro verzi za 7500, respektive se jedná o XiaoXin Tab Pro (což je čínská verze, ale s nahranou global ROM) Dokonce samotný tablet je značen jako Lenovo. Není k tomu klávesnice a stylu a stojí těch 7,5k
To Lenovo má jbl repráky tuším a dolby atmos, takže by mělo být lepší než xiaomi i v tomto.
Jinak co se týče kvality netflixu, tak u androidu musí být podpora na to rozlišení, nejde jen o rychlost netu a toho, co jsi jmenoval.

Pokud to tak je, tak za tu cenu není o čem.

Super! Díky, jdu ho objednat, akorát je teda z Francie, v ČR se nedá koupit, záruka tam je ale 2 roky jak přes prodejce, tak přímo přes Lenovo, takže snad nebude problém

Tak vyberaj, a naco nam to sem pises? Dalsi s poruchou rozhodovania sa a pokial to nenapise na net, tak sa zacykli na mieste.

Přihoď 2 a máš ipad a máš na dlouho vystatráno

K čemu mu bude ipad, jestli nemá jiný jablečný zařízení. Ipad je dobrej když má člověk ekosystém, jinak tam nevidím jediný pozitivum.

Bude mu dlouho a věrně sloužit…

To bude i jakýkoliv lepší Android tablet, což je zrovna to jeho Lenovo a i to Xiaomi. Dneska už dražší Android zařízení jsou na takové úrovni, že vydrží jako ten Apple, sice nebudou mít tak dlouhou SW podporu, ale to je asi jedno, protože životnost, respektive to, na co bude stíhat HW přežije i starší software.

Tak určitě !Možná Sputnik, ten je věčný a perspektivní.

měl jsem ipady od jedničky a až teď jsem si k novýmu pro koupil iphone, protože rozumnej malej android nejde pořádně sehnat, jako pohodlí je lepší, když má člověk obě zařízení, ale fungovat jde bez problémů pouze s ipadem.Osobně u mě vidím pozitivum, že na jiným tabletu nemůžu fungovat, že aplikace, který používám jsou pouze na ipad a pokud člověk tablet používá na hudbu, tak jiná alternativa není.

Tak tablet už mám doma a je to geniální věcička, hlavně productive mode, kdy funguje jako počítač. Pecka! Díky všem