» Poradna » Mobily

Výběr tabletu s Androidem

Zdravím,kolegyně v práci vybírá tablet, chtěla by, aby měl slot na SIM kartu. Tablet by používala jen na internet, Facebook, Messenger atp., žádné hry ani náročné aplikace nepoužívá. Cenově tak do 3500Kč. Měl by být menších rozměrů (7", 8").Do dnes používala ALCATEL ONETOUCH POP 7 (P310X).2jádrový procesor 1.3GHz / 1GB RAM / Interní paměť 4 GB / 2MPx zadní fotoaparát / 0.3MPx přední fotoaparát / Operační systém Android 4.2Má ještě nabídku na Huawei MediaPad M5 8.4 LTE, který by když tak vzala na splátky. Jeho výkon, jak je patrné výše, nevyužije, ale pokud by hardwarově fungoval třeba 2x déle, než ty do 3500Kč, klidně by ho prý vzala. Jen nevím, jak je to s dlouhodobou podporou starších Androidů a aplikací. Aby třeba HW stačil, ale nebyl problém s podporou aplikací.Děkuju

Odpovědi na otázku

Pozadavek na SIM to cele dost omezuje, jedinny nejblizsi je tento, snad tech par stovek navic neni problem... myslim ze rozhodne lepsi nez si jej brat nesmyslne na splatky. https://www.mall.cz/tablety-android/lenovo-ta... Pro takto nenarocne pouziti je to asi jedno a co se delky podporry a funkcnosti aplikaci tyce to ti nikdo nerekne.

Chce ho na internet používat mimo domov, že tam chce SIM? Jinak android s 1GB RAM bude dost opruz, bude to pomalé a zasekané.

Ten Alcatel je přímo hrozný, trh s tablety moc nesleduju, tak nevím jak dobrá volba by byl ten Huawei. V té cenové relaci by šlo uvažovat i o iPadu 2018, který by pár let vydržel, podpora by byla jistá a na její použití nemá Android žádnou jasnou výhodu nad iOS.

Nejspis narazi kdyz si ze zvyku bude chtit piratit obsah z internetu. jinak za mne iPad taky jasna volba, nemusim resit parametry, jestli budou postacujici.... proste budou 😀

Pirátění nepřipadá v úvahu, jedná se o starší paní, která je zvyklá na Android.

Vybrat notebook by problém nebyl, ale v tabletech a Androidu se moc neorientuju. Notebook nechce kvůli velikosti a hmotnosti. Android chce kvůli tomu, že je na něj zvyklá a SIM je právě nutná kvůli používání mimo domov. Ten Huawei na splátky by byl přes T-mobile v rámci nějakého tarifu myslím. Alcatel byl jen příklad, že je opravdu nenáročná, když ji vydržel doposud.Zkusím ji ukázat to Lenovo.

Lenovo ani náhodou!! zasekané a velmi pomalé! Zlatý tablet od Huawei, navíc s nejlepším Androidem A8 a skvělým využitím Home Button - čtečka.

A co si myslíte o tomto tabletu?https://www.datart.cz/dotykovy-tablet-lenovo-ta... Menší úhlopříčka problém není. Spíše mi jde o ten Mediatek 8735B v porovnání se Snapdragon 425 u té 8" verze uvedené výše. U toho tabletu jde čistě o Facebook, hudba, video, fotky atd. Hardwarově mi ten rozdíl nepřípadá tak veliký, že by verze se SD425 vydržela delší dobu (myšleno z hlediska výkonu do budoucna).

Pri pouzivani je tenhle Tab svizny, ale je to nudle a takovy tabletotelefon. Na videa jen kratsi, filmy si na tom pri te obrazovce moc neuzije.

zkus Aliexpres a tam Chuwi, Teclast za 80-100e koupis fajn 8 palcovy tablet.

Vlastním 2 tablety, Lenovo Yoga 10.1 palce a Huawei M5 10.8. Huawei je jasná volba, daleko líp se drží, RAM 2GB je pomalé, RAM 4GB + rychlý procesor je volba pohodlného svižného ovládání. Vše vyznívá líp pro Huawei, Lenovo už nikdy nechci ani vidět, včetně Notebooků.