» Poradna » Ostatní

Výběr Tabletu - poraďte

Dobrý den. Řeším dva problémy - pomalu mi dosluhuje telefon a tak potřebuji "něco" na volání a druhá věc je že si chci pořídit nějaký levnější mobil. Nemám moc financí - studuji, nemám rodiče aby mi s tím finančně pomohli, mám sice brigády i sirotčí důchod ale škudlím abych mohla zaplatit bydleni a věci denní potřeby a jídlo. Proto jsem hledala kde se dá a našla jsem tento tablet, kterým je možnost i telefonovat, ale bojím se, že bude pomalý - má totiž "jen" 256 MB RAM. Můžu ho mít ještě o 500 korun levněji než ho nabízí tato firma. Moc nevolám, spíš bych to opravdu využívala ve škole jako tablet. Mám starší NTB ale tomu už taky zvoní hrana a má ulomený kloub a nové jsou drahé, taky dochází baterie.Prosím o vaše názory na tento tablet - jestli zvládne s tou ramkou nějaké základní požadavky do školy - prohlížení internetu jestli to nebude moc pomalé, a nějaké poznámky ve wordu? Za rozumné odpovědi děkuji. Lenka http://www.elektrona.cz/-7tablet-hd-800x480gsmusb...

Odpovědi na otázku

Tomu nějak nerozumim... čekáš, že ti tablet nahradí mobil a ještě od androidího typu chceš, aby uměl Word? No to nééééééé přece...Jestli chceš mobil, dá se sehnat i za pětikilo (novej!). Pravda, nebude dotykovej, nebude mít různé zbytečné vyfikundace, ale bude umět volat a psát smsky, a to ti za ty prachy bude stačit.Jinak tablet v téhle cenové kategorii nikdy nebude žádná pecka, už z logiky věci...

Vím že to nebude žádný zázrak, byl jsi na tom odkazu a četl jsi parametry? Uvádějí v popisu že tam něco jako word je a právě že za ty peníze nečekám superzázrak tak se ptám jestli to aspoň trochu splní svůj účel a když je to za ty peníze a ještě moznost telefonování

Ano, byl... ale nedovedu si představit, jak na sw klávesnici na screenu budeš psát nějaké poznámky...Možnost telefonování tam sice je, ale myslím se tím VOIP typu Skype atd. Tzn. z toho tabletu někomu jinému na mobil se nedovoláš, pokud si nekoupíš extra kredit na volání do mobilních a pevných sítí... Jinak ano, aspoň trochu účel to splní...

Tam je dole na té nabídce video z youtube a normálně se tam dá sim karta a telefonuje tam ze simky.... a je k tomu i malá klavesnice v tom koženém pouzdru na psaní. Tak nevím...

ok, beru zpět, na video jsem už teda nekoukal... tak jestli ti ten tablet vyhovuje, tak ho vem no...

A ještě jednou se zeptám - na ntb mám 1GB RAM a jede to mám Vistu - nejsem nějak náročná, internet. stránky se načítají bez sekání - myslíš že to nebude na tom tabletu moc velký problém? Nevím jak náročný na RAM je Android, s tímto OS nemám absolutně žádné zkušenosti....

pokud je k tomu taková ta malá klaávesnička, tak na té se moc psát nedá. Mám zkušenost s netbookem Asus Eee 901 a i to není nic moc.

napiš číslo svýho účtu

+1

To v jaké jsem situaci tady neřeším, v tom zatím pmoci nepotřebuji, mám obě ruce zdravé.... Akorát si nemůžu moc vyskakovat, protože nemám sourozence a jsem na tom tak jak jsem. Všichni ostatní z rodiny mají svých starostí dost - nebudu nikoho obtěžovat. A jestli jsi to myslel vážně - tak děkuji.

Ten tablet nemá telefonní sluchátko, hovor jde do reproduktorů umístěných na boční hraně, takže je třeba tablet držet kus od hlavy a okolí uslyší hovor.

no to mě nenapadlo, sice je to na tom videu vidět, nu kdo ví jestli se tam dá to nějak přepnout.... doufám že měl třeba ten člověk třeba zaplý hlasitý poslech no a možná by to řešily sluchátka s mikrofonem (hansfre) proto jsem napsala tady ať mi někdo poradí, škoda že si to nemůžu vyzkoušet....

Sluchátka by to částečně vyřešily, mluvit ale stále bude třeba do tabletu, konektor na něm je pouze na obyčejná sluchátka, ne na handsfree.

používat table t na volání je podle mne pitomost a uváděný tablet není fakt nic moc. Skoro bych řekl, že koupě toho nejlevnějšího mobilu z bazaru - což musí být pár stovek, když dneska nové mobily jsou od 500 Kč.Ten tablet nic moc, podle mne to bude líné už samo o sobě a něco na tom ještě spouštět. Navíc ohledně toho Wordü - píšou, že to tyhle formáty umí zobrazovat - nikoliv, že do nich půjde vpisovat - na to bacha. A ono mobilních aplikací na Office zas tak moc není.Psaní na tabletu bude utrpení, to bych radši ve škole psal na papír - bude to rychlejší, pohodlnější a nikdo ti to neukradne. A časem našetřit na notebook - klidně nejlevnější s Ubuntu - pořád to bude mít mnohem větší výběr softu a bude to lépe použitelné než tyhle dotykové placky.

Tak všem díky za rady a názory. Jdu spát - ráno jdu do práce, tak popřemýšlím, ale asi to nebude to pravé co bych od toho - po vašich názorech - očekávala. Dík a dobrou noc....

Jo, vím, že je to těžký, ale podle mne zvláště, když je peněz málo, tak by si člověk měl dvojnásob rozmyslet, za co je dát. A investici do výše uvedeného tabletu bych si i já dvacetkrát rozmyslel a to by mi to díru do peněženky příliš neudělalo. Například tohle sice stojí cca 2x tolik:http://www.czc.cz/asus-eee-pc-x101ch-blk016... ale využitelnost je oproti tomu tabletu mnohonásobně lepší i když to spoustě místních bude připadat jako levný a pomalý krám. Jo, občas se dá sehnat elektronika s drobnými povrchovými vadami (drobné škrábance u vystavených kusů apod.) za výhodné ceny a přitom stále nová a s plnou zárukou. To by možná stálo za pokus.