Vyber stolniho PC pro OSINT

Zdravim,potrebuji stolni PC, ktery bude pouzivan na OSINT. Primarne bude WIN a ve WM ware pobezi linux (Kali a nebo Ubuntu) vetsinu casu jen jeden virtualni stroj. pod win pobezi hlavne prohlizece, ale s vetsim mnozstvim aktivnich oken (pouzivat se bude google chrome a FF) Pripojeny budou 2 maximalne 3 monitory.Procesor i5, i7 nebo Intel Xeon? Pamet - minimum 16, ale spise 32 GBSSD 1 TB - popripade vice a nebo kombinaci SSD + HDD?GK - moznost pripojit minimalne 2 monitory (mozna 3)diky za napady a rady

Odpovědi na otázku

Zrovna u Kali moc nevidím smysl používat ho ve virtuálce, když pro spoustu nástrojů potřebuje nativní přístup k HW. Proč vůbec musí být host OS Windows? Potřebuješ ty Windows na něco nutně?

Kali jede uplne v pohode ve virtualce a potrebuji to takhle hlavne z organizacnich a duvodu. na kazdy pripad cistou instalaci.

Musí být Intel? Zajímavé možnosti máš i u AMD. Na popsané účely vem určitě 32GB RAM. S virtualizací ti 16GB dojde celkem snadno. Prakticky každá dnešní grafika umí 2-3 monitory. A to včetně těch integrovaných v CPU (u těch je to o výstupech na desce).

Na OSINT nepotrebujes nic specialniho, kup si bezne kancelarske PC.