Výběr SSD

Potřebuji sehnat nový SSD. Mám vybrané 2 a to:Crucial MX500 250GB nebo ADATA SU900 256GBZáruka u obou 5 let, ADATA je MLC. Který, popřípadě i jiný v dané cenové kategorii by jste doporučili? Děkuji za ochotu.

Odpovědi na otázku

každý den je tu tato otázka. To si to nemůžeš najít?

https://www.czc.cz/adata-ultimate-su900-2-5-... Poruchovost: 11,50 %U ADATA člověk nikdy neví ani v rámci jedné konkrétní řady.

Díky za normální odpověd. Takže raději Crucial. Škoda, že není MLC, jinak bych to asi neřešil.

pred casem kdyz se ADATA 900 objevil na trhu jsem jich par koupil, ale jeden byl vadnej uz pri rozbaleni a jeden odesel do 2 mesicu. Pak na nejakej cas zahadne zmizel z obschodu.. asi vadna rada. Takze uz bych ho nekoupil, nemam fakt naladu travit reklamacema a reinstalaci nasobnej cas hodnoty toho SSD.Crucial MX500 sem instaloval dost a zatim zadna reklamace.

Dobré vědět, děkuju. A-DATA si škrtám.

muj prvni ssd byl adata 32gb a po roce odesel po reklamaci odesel i ten. adata uz nikdy.kingston a toshiba zatim funguji.

Mám stejnou zkušenost. První SSD adata 64GB, odešel po roce a kousek. Sice už od té doby každá firma ušla dlouhou cestu a kvalita je na tom lépe, už bych asi nekoupil ty nejlevnější řady od nikoho. Doporučuji najít nějaké odborné články, kde jsou provedeny zátěžové testy konkrétních modelů a podle toho vybrat. Šel jsem do Samsungu 850 EVO 500GB v roce 2015 a stále šlape. Jediná nevýhoda je kapacita, v současné době už uvažuju o 1TB.

https://www.czc.cz/transcend-ssd370s-2-5-256... Najdi si obchod, kde ho ještě mají.

A jaký to přinese benefit, když v něm už dávno nejsou čipy Toshiba A19, ale nějaké levné 3D čipy? Za tu cenu má 500GB WD Blue 3D.

Info, že tam jsou === nějaké levné 3D čipy=== jsem nenašel. Múžeš dát zdroj svých informací?

Sandisk/Toshiba A19 se minimálně 2 roky nevyrábí. Označení Transcend SSD370S značilo právě tyto čipy. Písmenko S již z názvu zmizelo, tudíž čipy byly čipy uvnitř disku nahrazeny jinými s podobnou specifikací.

Takže výplod tvojí fantazie. Máš pravdu v tom, že je to doprodej.Vždy byly s písmenkem S a bez něj. Písmenko S značí kovový obal, bez S plastový.

A proč mají tedy kusy bez S čipy od Micronu?

Tak jako každý výrobce má i tento výrobky různé kvality. Navrhl jsem model, za jehož kvalitou si stojím.Nebudu a nechci se s tebou dohadovat, tak to uzavřu konstatováním, aby jsi byl spokojen a bylo to podle moderní linie výběru HW. Levné TLC + dlouhá záruka je lepší než MLC.

Před nedávnem (asi rok nebo dva) jsem psal něco v tom smyslu, že stejně nemá smysl řešit u SSD nějakou extra dlouhou životnost, protože se do nového počítače už stejně nepoužije, poněvadž bude malý a zastaralý. Byl jsem umínuskován. A jak se ukazuje, je to tak. Pokud uvažuji s nějakou morální životností počítače, tak opravdu vzít SSD s dlouhou zárukou, aby to korespondovalo s tím, jak dlouho budu ten počítač mít, což může těch 5 let být. Za tu dobu to bude opět úplně někde jinde.

SSD370S = hliníkový obal, Sandisk/Toshiba A19 MLCSSD370 = jakékoliv MLC

Oba jsou malé. Už je doba na velikost 500GB a víc.

Pokud jsou parametry stejné, tak to co má nižší cenu. Nicméně tak malé SSD bych nekupoval. Napříkad ženě, která nedokáže zaplnilt 120GB jsem k vánocům do nového ntb kupoval 500GB SSD protože menší nemělo smysl, vzhledem k ceně kupovat.

Vzal bych ten Crucial. Nejedna se o zadne trhace asfaltu, ale MX500 je aspon celkem overeny typ.

kolik jste těch Crucialů koupil? Kolik těch ADATA, kolik let a s jakými zátěžemi jste je provozoval..Já jen že ze zkušeností jednotlivců nejde nic soudit o tom zda je ověřený nebo není.

Přečti si komentáře k těmto SSD na CZC i na Alze. S MX500 je tam hromada pozitivních ohlasů, s Adata jen pár a většina negativních.

Alza i CZC mají hodně zaměstnanců,tak i mnoho ohlasů.

7 hodnocení a 2 recenze na CZC, kde přesně 3ks byly vadné, stačí jedna špatná série a je problém na světě a výměna za jiný to vyřeší. má to 5 let záruky, takže bych se nebál

Tak CZC snad není jediný eshop s "recenzemi", ne? Ale i jinde to vypadá podobně - kupuje si to málo lidí a dost se to kazí:https://www.alza.cz/adata-ultimate-su900-ssd-... https://pevne-disky.heureka.cz/adata-su900-256gb-asu900s... A také mám doma jedno SSD ADATA, které trpí nějakou vadou (občas se zmenšuje, takže bitová záloha OS se na SSD už zpátky nevejde).Celkově mi přijde, že u ADATA je to přeci jen trošku větší loterie než u Crucialu. Je sice fajn, že to má 5 let záruku, ale jsem radši, když ji nepotřebuji.Ale to samozřejmě nevylučuje, že s ním někdo může mít výborné zkušenosti.

Kdysi jsem do jednoho notebooku kupoval mSATA Adata se SandForcem. Jede dodnes, ale vyráběli ho z defektních čipů - má poměrně hodně vadných bloků, ale stále funguje.

A komupak značka "Crucial" patří?! Už odpověď je velké plus pro danou obchodní značku.

Micron

Mimochodem, MX500 se kompeltují v Mexiku. Trump z toho má obrovskou radost, protože násilníci a drogoví dealeři teď nepašují přes hranice lidi a drogy, ale pájejí v kolbence SSD až do omdlení.

Dneska už bych do 250 GB nešel.... Pokud to není jen na system.... Vzal bych aspoň 480GB třeba od Kingstonu a ty řeči s čipama vůbec neřeš.. Je to úplně jedno co tam máš... Pokud neporovozujes server kde se konají neustále zapisy a mazání na disk tak ti poběží kazdej dost 5 let.... A to že někdo má to štěstí a řeklamuje je hold smula(A data) ... Nikdo nemá dokonalou výrobu a nikdo ji mit nikdy nebude....

Ono nejde ani zas tak o čipy ako skôr o radič použitý v konkrétnom SSD a tiež o to či ide o radič bez cache alebo s DRAM cache. Taky SSD s poruchovym a zabugovanym Phison radičom čo má väčšina tých najlacnejších SSD by som zrovna moc neodporúčal.

No dobře ale kdybych to řešil do důsledku tak si lidi můžou koupit bud samsung nebo intel optine.... A tam je cena jinde..... Ja třeba osobně mam stare SSD Radeon R3 hodně lidi nadávalo na to ale musím rict že 2roky na něm jedu systém a bez problémů....

Já mám tento SSD - https://www.czc.cz/samsung-ssd-970-evo-m-2-5... Jako systémový a má slušný rychlosti. Pak mám ještě další SSD - Samsung 850 Evo 500 GB, který jsem měl 1 rok jako systémový, než jsem dokoupil tu 970. A taky můžu doporučit, akorát se teda už neprodává. Ale můžeš koupit novější model - https://www.czc.cz/samsung-ssd-860-evo-2-5-5... Měl by být skoro stejný a o něco rychlejší.

MX500 nebo WD Blue. Nicméně bych vzal rovnou 500GB, protože to je výhodnější.

Crucial. A tady to https://ssd.userbenchmark.com/ je docela taky zajímavá pomůcka.