Výběr správné ram (pojmy)

Dobrý den,mám notebook Lenovo G580 a po odstávce disku hodlám upgradovat i tu 4GB ramku, co je furt plná. Disk už mám, teď ram. Jsem ochotný do ní investovat okolo 2500kč. Chci, aby měla 8GB a to ve dvou 4GB modulech (prý je to lepší než jeden 8GB, kdyžtak mě vyvraťte z omylu). Našel jsem moduly převážně od Kingstonu ale zaráží mě dva údaje - časování (CL) a frekvence. V notebooku mám klasický SO-DIMM 204pinů, DDR3. Jenže, mám tam teď dilema. V notebooku je momentálně nějaký modul od Hyundai, CL11 a frekvence 800MHz. Vybírám tedy jen CL11, ale jaké frekvence? Mám políčeno na dvě, to konkrétně na HyperX (2x4GB) Gaming 1800MHz která se taktuje sama a nebo teď horká novinka na alze asi 3 dny nějaké HyperX Impact 2100MHz. Obě dvě jsou stejné, cenovou relaci dodržují. Vím, že čím víc frekvence, tím víc adidas Ale, existuje nějaký program na zjištěí maximální pdporované frekvence? Obě mají doživotní záruku, dají se vrátit ale bojím se, abych nevybral špatně. Čím lepší, tim líp. Počítč používám převážně jen na internet, studentské potřeby a hlavně gaming. Díky :) Omlouvám se, jestli jsem něco neupřesnil, kdyžtak napište. Pokud dám info o desce tak vyskočí jen LENOVO.

Odpovědi na otázku

RAM kterou tam máš nyní má frekvenci 1600MHz. Kupovat superrychlou 2100 nemusíš, stejně bys ji nevyužil a nijak by to nebylo poznat (kromě peněženky).

Frekvence u pameti udava maximalni frekvenci, na ktere jou schopny pri danem casovani bezet. Frekvence pameti udava deska na zaklade pouziteho procesoru, rychlosti sbernice a nasobice. Obe pameti bez problemu zvladnou tech 800 MHz, na kterych zrejme bezi tve soucasne pameti - vic se da zjistit napriklad v CPU-Z. Problemem by mohla byt komaptibilita samotnych modulu, je lepsi zkusit najit takove, ktere vyrobce doporucuje, nebo je ma nekdo odzkousene. Necekej vsak, ze kdyz koupis moudl 2100MHz, tak na tech 2100MHz skutecne pobezi. Takhle to nefunguje.

Moc děkuju. Teď to zkoumám a stačí se podívat na stránky intelu. Vidím v CPU-Z právě že to je ten Hyundai, paměti Initio (asi), frekvenci to píše momentální a hýbe se okolo 798MHz ale podle Intelu tam můžu strčit max 1600MHz, takže asi nemá smysl kupovat lepší. Teď jde o to: vidím tu na frekvenci 1600 ale žádný model nemá chladič.. Má na to nějaký vliv? Mezi tou od Kingstonu která má frekvenci 1866MHz (asi se sama podtaktuje na těch 1600) ale má chladič. Záruka na nich je doživotní, takže opotřebování čipů neřeším.

Ježišmarja omlouvám se, musíte křičet :) Mám Intel Core-i5 3210M...

Frekvenci co vidíš v CPU-Z si musíš vynásobit dvěma. To je ta skutečná frekvence kterou vybíráš při nákupu.

No tak teď už mám jasno. Zajímají mě poslední dvě info. Jestli má cenu koupit dražší na vyšší frekvenci která se podtaktuje na 1600MHz s chladičem, nebo rovnou levnější na 1600MHz ale bez chladiče. Pokud bez chladiče, svůj výběr jsem zůžil na tyto dva kousky:http://www.czc.cz/corsairvalue-8gb-2x4gb-dd... http://www.czc.cz/corsair-value-8gb-2x4gb-d... Tak, a teď jedna levnější má 1,35V napájení, druhá 1,5V. Kterou vybrat, nebo která je lepší? :O Děkuji moc, poslední otázky, pak už to jen koupit :)

Napětí vyber stejné, jaké má ta Hyundai. Pokud nevíš, tak vezmi 1,5V

Super díky. Takže beru 1,5V. A chladič a lepší nebo ta corsair bez chladiče... Paměti asi moc netopí, ne? Nebo se mýlím?http://www.czc.cz/corsairvalue-8gb-2x4gb-dd...

Paměti sice topí (kdyby ne, nikdo by na ně nedával chladiče přeci), ale stejně - v noťasu je kolem nich tak málo místa, že je to skoro jedno - klidně vezmi bez!

Pozor, ikdyž je v NB paměť 1600MHz, tak základní deska ji nemusí podporovat (třeba max jen do 1333MHz). Dělá to tak hodně výrobců a pak to stejně nejde využít. Nejdřív bych si ověřil, jak je na tom deska, ať zbytečně neinvestuješ peníze.

Dobre dekuju. Kupuji teda tu Corsair. S deskou nic nezmuzu, jeji ID mi to nepise a model tam je jen LENOVO a pod tim Intel HM67 (nebo neco takovyho). Kazdopadne diky :)