» Poradna » Mobily

Výber Soundbaru

Zdravím,vybírám nějaký použitelný Soundbar, nicméně audio-technika je pro mě trošku .. bílý flek na mapě.Mým požadavkům vyhovuje Samsung HW-Q90R. Napadají někoho nějaké srovnatelné alternativy? Mezi must have patří- alespoň 5.1- podpora dolby atmos- minimálně 2 HDMI vstupy, ideálně ale víceDíky

Odpovědi na otázku

v recenzi:https://www.techradar.com/reviews/samsung-hw-q90r-s... ho celkem chválí, ale tvrdí, že alternativy moc nejsou:"The Samsung HW-Q90R exists in a class of its own, which makes recommending alternatives rather tricky. There are literally no other 2019 soundbar packages that deliver a genuine 7.1.4-channel experience using wireless rear speakers and four upwards firing drivers.That limits possible alternatives, although you could look at the Sony HT-FZ9, the LG SL10YG, and the Yamaha YSP-5600. All are cheaper but lack actual rear speakers (or even a sub in the case of the Yamaha), so the soundstage produced tends to be very front heavy."

No právě .. stejnou rcenzi (a i další) jsem přelouskal taky... .. i proto jsem do těch požadavký na případné alternativy dal trošku nižší požadavky ("stačí" 5.1 ... a tak ).Nicméně díky :)

hmm, když na to tak koukám, proč to vlastně musí být "soundbar"? Proč si nekoupíš nějakou lepší 5.1 repro sadu třeba od Bose, JBL nebo Harman Kardon?

to je sprváná otázka... :) je to samozrejme jedna z variant , kterou zvazuji, nicméně tam je výběr dost široký, takze se tím prolouskávám relativně v pohode ...

řeším podobný problém, akorát potřebuju, aby šel přimontovat ke stropu (tj nepracoval s odrazy od stropu) , že ten soundbar budu mít namotnovaný před kazetou s plátnem, zatím mám favorita Sonos Playbar a čekám ještě na nový soundbary od Klipsche, zatím jsou venku "hloupé" Klipsch Bar 40 a 48, chytré 40G a 48W a vlajková loď 54A, který má právě Atmos, by měly jít na trh teď na podzim.https://www.klipsch.com/true-sound-bars

musí to být vyloženě na stropu, nebo jen na zdi nahoře? Měl jsem možnost vyzkoušet systém od Bose - měli satelity asi tak objemu 2 litry zavěšené u stropu na zdi + centrální jednotku se subwooferem někde na zemi a ten chlápek na tom tehdy pustil nějakou vážnou hudbu jako test - fakt to znělo hodně dobře.

moc soundbarů stropní montáž nemá (resp nenašel jsem žádný) takže to budu řešit, nějakým železem, který se navrtá do stropu a na to se přidělá soundbar, tak aby mířil na sedačku. Díval jsem se na to Bose (jestli myslíš Acoustimass) vypadá to pěkně, ale efektový repra nepotřebuju, resp ne za cenu, že bych musel tahat k nim kabely

jo, asi to je ono jak koukám na obrázky (dokonce je tam ukázka s těmi držáky na zeď):https://www.cyphoma.com/saint-martin/classifieds/... je to už několik let, ale fakt jsem čuměl jak takové mrňavé repráčky v kombinaci s tou velkou bednou dokážou zahrát takový typ hudby a ozvučit krásně celou místnost.

Hmm, mal som moznost pocut a vyskusat Samsung HW-Q70R/EN, ale dojmy velmi rozpacite - soundbar samotny je dost sumitko, velku cast z toho zachranuje velky SW, ale je to klasicky system "vysky + basy" - nehra to uplne zle, ale je to ten komercny lubivy zvuk.Co sa tyka nejakych priestorovych efektov a lokalizacie zvuku, pokial clovek nesedi priamo pred tym na relativne kratku vzdialenost, tak zle. Akykolvek bezny 5.1. system poskytne zasadne lepsiu lokalizaciu, co je asi aj pochopitelne. Ja som zvyknuty na relativne pouzitelne 5.1 (receiver + dospele repro), takze soundbar je nieco, comu sa budem este asi dlho vyhybat. Kupil by som naozaj len tam, kde je to jedine pouzitelne riesenie.

Sennheiser AMBEO Soundbar je hodnocen docela příznivě

i jeho recenze mam zmaknute ;))) jen ta cenovka je, rekneme, trosku mimo to, co do toho chci dat :)

Tady Ti nikdo neporadí, jediná možnost je poslechové studium a tam se snad dokážeš rozhodnout sám.