» Poradna » Mobily

Výběr sluchatek

ahoj chtel bych se zeptat která sluchátka mám koupit do 3000 na každodenní nošení k telefonu Xiaomi mi a1 a taky aby šli přopojit k notebookuPanasonic RP-BTD5ESony MDR-XB650BTnávrhy uvítámP.S chtěl bych hlavně bezdratovy sluchatkaDěkuju za radu

Odpovědi na otázku

Za mě určitě co se hodí je, aby se daly připojit i přes kabel. Několikrát se mi to osvědčilo když mi došla baterka.

No a za me by jsme cca 3x prestrelili rozpocet. Sony WH-1000XM2, pripadne levnejsi WH-H900 (hear.on 2). Bez nich uz ven nevychazim, to ticho diky aktivnimu potlacovani hluku je k nezaplaceni (MHD, kancl).Pouze dodam ze pokud mate T-Mobile tak v programu Nasim Pro Radost muzete do konce brezna uplatnit na vyrobky Sony 23% slevu ;)

Dekuju za radu taky se mi libi ale 10ku za sluchatka fakt nedam mozna jindy

Tak doporucuju mrknout alespon na tu slevu na sony produkty, 23% je prijemnych.Doporucuji kouknou alespon na ty WH-H900, se slevou vychazeji na cca 5800kc coz je porad dvojnasobek vaseho rozpoctu, ale myslim ze bude stacit chvile na usich a nebudete litovat. Aktivni potlacovani hluku dela opravdu divy 😉Me se diky tomu doma zbytecne vali jedny AKG bezdraty ktere uz ted opravdu nelze poslouchat 😀

nemam t mobile

Stejne jsem se dival ze u tebo zamysleneho modelu by se to nevyplatilo.

popr, predchozi model https://www.alza.cz/sony-hi-res-mdr-1000xb-le... rozbaleny s plnou zarukou za rozumnou cenu. Ano porad jsme na dvojnasobku, ale myslim ze to stoji za zvazeni.Obcas je mivam na usich jen tak bez hudby, pouze zaple potlaceni hluku. To ticho je vazne k nezaplaceni. Oproti drivejsim sluchatkum, ktere ackoliv byly uzavrene, v MHD jsem musel mit prakticky na maximu hlasitosti, tak zde jsem na cca polovine, pritom tiche pasaze nejsou probelm.Ano cena je docela vysoka, ale 14-denni moznost testovani me presvedcila natolik ze jsem si je poridil a i zpetne nakupu nelituji.

bohužel mám jen 3000 tak mi aspon poradte ktere z techto 2 si mam vybrathttps://www.czc.cz/panasonic-rp-btd5e-k-cern... https://www.euronics.cz/sluchatka-sony-mdr-xb650b...

Sel bych do Sony. Co toto, tim se stale vejde e do pozadovane ceny https://www.czc.cz/sony-mdr-zx770bn-cerna/17...

a která z techto dvou jsou lepší -zx770bn nebo XB650BT? přijde mi že ty 770 maj nejak malou výdrž baterie

ZX770BN má aktivní potlačení hluku, proto má výdrž jen 13 hodin (jde vypnout) pak vydrží něco kolem 20 hodin. Navíc jdou připojit i kabelem (opravdu se to hodí) takže když se baterie vybije není to tak zásadní problém. Určitě bych bral je.

Z těchto dvou bych vybral Sony. (ale pozor tento model má zvýraznění basů, někomu to vyhovuje, někomu ne).Nejlepší by bylo si je poslechnout a vybrat si které více vyhovují. recenze XB650https://avmania.e15.cz/sony-mdr-xb650bt-bezdrato...

oboje jsou sony chci vědět která jsou lepší sony XB650sony zx770bnbudu na tom poslouchat hudbu všeho žánru od 1970 ale převážně rap, metal, rock, techno, dance

To byla ještě reakce na příspěvek RP-BTD5E vs MDR-XB650BT

rád bych ale v plzni je nemaji nikde v kamenych obchodech jen v eshopech

To uz je hodne mimo

vsak su do 3000. chlapcisko totiz nespecifikoval menu, iba cislo.

Jo tahle, tak to potom jo

takže říkate že ty Sony MDR-ZX770BN jsou lepší než Sony MDR-XB650BT

V něčem jsou lepší jedny, v něčem zase ty druhé.Sony MDR-ZX770BN mají Noise Cancelling,MDR-XB650BT mají např. zase delší výdrž baterie

mě záleží hlavně na kvalitě hudby výdrž baterie 13 hodin je oproti 30 dost málo ale každodení nabíjení mi nevadí a pokud rikate ze ty 770bn mají to potlačení okolního ruchu což se mi hodí každý den strávím v csad a mhd dost času 2 hodiny ráno a 1:30 odpoledne . a taky bych je chtel pouzivat jako sluchatka k notebooku a tak me napadlo se zeptat zda umi ten noise canceling i když budou pripojena k notebooku a zda vůbec jdou pripojit pomoci bluetooth k notebooku nebo si musim koupit nejaky bluetooth usb

Ja prave pro pravidelne cesty mhd a obcas vlakem volil WH-1000. To co dokazi odfiltrovat je az neskutecne. Nizkofrekvencni mechanicke hluky v podstate neexistuji, v metru slysim pouze zavreni dveri a velmi tlumene hlaseni stanice (kdyz nehraje hudba). Jinak hlasitost nemam nutnost zvysovat na 50%. Hudba s tichymi pasazemi (zpev, klavirni podkres) absolutne bez problemu a krasne slysitelne. Predchozi AKG Y45BT, ackoliv uzavrene, tak hlasitosti vetsinou na maximum a stejne to uplne neprekricelo okolni hluk. Sony jsem si “pujcil “ rozbalene z jednoho znameho ceskeho obchodu abych je 14-dni otestoval v realnych podminkach, nasledne pak jsem par dni poslouchal puvodni AKG... a nebylo cesty zpet 😀.Chapu ze to je vysoka castka za sluchatka, ale je to nakup u ktereho jsem ani chvili nevahal a doted toho nelituju. Pripadne za cenu okolo 6k je mozne sehnat predchozi model MDR-1000. A z vami zvazovanych variant bych zkusil 770bn

Rozhodně doporučuji spíš špuntové bezdrátové než tyto klasické. Tyto nebudou mít takové využití jako špunty např. sport,...

bezdrátové špunty mi přijdou zhovadilost největší. Jako kdyby absence kabelu vyvážila o dost vyšší hmotnost a potřebu zajistit, aby se nedaly ty špunty poztrácet.

Jsou i bt sluchátka například lamax prime p-1, co mají magnetické konce, které spojíš když sluchátka nemáš v uších a drží ti na krku. Neříkám, že i tak je nemůžeš ztratit, ale šance jsou menší. A třeba na ten sport nebo do posilovny ty bt špunty mi tak připadají lepší. Už jenom v tom, že nemusíš mít mobil v kapse, ale můžeš ho položit vedle na zem.

Ako už bolo spomenuté je potrebné si uvedené modely vypočuť. Hľadáš kvalitu, ale nevadí ti keď ti zvuk prežvýka nejaký procesor, ktorý sa sám rozhodne ako má znieť zvuk po redukcii šumu. Nuž každý z nás má inú predstavu o tom, čo je to kvalita.

Doporucuji vyzkouset tobe a pak mudrovat o kvalite

Ja preferujem skutocnu kvalitu a nie tu, co si nejake zariadenie vymysli. Keby si vedel co robia moderne DACy so zvukom, hovoril by si nieco ine o tom mudrovani.

Tak prosim sem se skutecnou kvalitou, zatim tu od tebe nic kromne reci nevidim. Zadani je jasne, co doporucis?

Ty asi nevies citat vskaze? Mam to specialne pre teba zopakovat, alebo si to racis precitat sam. Macku vo vreci nezvyknem kupovat. Ty mozno ano, ale to je tvoj problem ked doporucujes co vyhovuje tebe.

Neboj se cist umimKdyz je tedy ANC tak osiklive a zle ze si vymysli zvuk, tak prosim uved priklad opravdove kvality, kterou bys tazateli doporucil, pouze zopakuji chce bezdratova sluchatka na kazdodenni noseni. Zde je potlaceni hluku jednoznacne plus. A bezddratovost druhe, neustale prekazejici kabel je velice otravny. Samozrejme at si je tazatel vyzkousi pokud to pujde a dle toho rozhodne.

O kvalite zvuku v pripade efektu potlacenia hluku nemoze byt ani rec. Je tam tak okresana dynamika, ze by to nestacilo ani na 2 bity rozlisenia DAC prevodniku. Samozrejme uznavam, ze zrozumitelnost je vyrazne lepsia. Tento efekt sa pouzival v rozhlase uz pred 30 rokmi. Chodil som do rozhlasu po rozumy v minulosti, bo som robil zvukara v divadle. Viem ake drahje masinky tam na to mali. Ty mas asi nejake medzery v tom co znamena kvalita zvuku.

Jenže ono o kvalitu nikdy na prvním místě není. On nehledá polechovky, on nehledá studiovky, nevíme co bude poslouchat , nevíme jaký má sluch.

Urcite Sony, neuveritelna vydrz, a velmi kvalitni zvuk.

Osobně u A1 to řeším nejlevnějšími sluchátky co to jde, protože......on přenos přes BT hudebně není takový zázrak a musíte nabíjet dvě věci...cestuji tak daleko, že to na aku většina sluchátek nedá...až vám je někdo srazí z hlavy a někdo ně ně šlápne bude pozdě to hyt za kabel...stejně je problém při sportu protože přilba na kole , bruslích, MX , SNB, SK8 prostě vadí . Nebo x hodin nedají aku...v určitý rychlosti a proudění větru to nedává ani aktivní potlačení hluku.Jediné o čem uvažuji jsou né do uší, ale druhé skládací na uši. Protože pasivní potlačení hluku je jedna věc, ale čtyři čarodějnice které krmí kecama celý vagón to často nedá.

Tak asi jsem dostatecne hluchy ze mi BT prenos ani tolik nevadi (a to navic pouzivam pouze AAC (iphone), LDAC nelze). Ke kabelu uz bych se pro venkovni noseni nevracel, opravdu me nebavilo neustale s nim zapasit :)Jesli nabijim i sluchatka uz me tolik netrapi, proste bud po prichodu domu nebo pred spanim povesim na nabijecku, spolu s druhym telefonem, hodinkama, tabletem.... a popravde ccca 30h v pripade WH-1000 je opravu dostatecna i na delsi cestovani a u mne na nabijeni cca 2x tydne. V pripade setreni baterie lze zapojit kabel a mit aktivni ANC nebo je pouzivat pouze jako kabelova. Jinak ano, na sport se nehodi, vzhledem k velikosti a vaze. Sem tam trosicku trnu jestli mi je nejaky dobrak nesunda z hlavy ale budu doufat ze ne...ANC okolni stebetani carodejnic i carodeju potlaci, pokud nemam nic pusteneho, hlasy (treba v kancelari) registuju, ale velice tlumene, staci i velice ticha muzika a uz me nikdo nerusi. To same v dopravnich prostredcich (metro, tramvaj), jedine co registruji jsou obcasne tlakove razy. Obcas jsem az prekvapen jak velky hluk jsou sluchatka schopny odfiltorvat. S vetrem problem zatim nebyl. Za sebe osobne muzu jen doporucit, navic i setrim svuj sluch tim ze neni nutne abych prehlucel okolni hluk