» Poradna » Programy

Výběr skeneru ?

 |   | 

Potřeboval bych poradit při výběru značky skeneru. MICROTEK, HP, UMAX, MUSTEK, AGFA.
Děkuji za Váš názor ! ( na ceně ani tolik nezáleží )

Odpovědi na otázku

 |   | 

Ke scanerům Umax dostaneš OCR Recognita 4.0, ale k Primaxu jen možná. Umax na USB je dnes již 100% rozchoditelný i pod w2k (vím jak). Rychlost - paralel vs. USB - nerozhoduje; to až u drahých scanerů s rychlými mechanikami... spíše hrozí kolize při "průchodnisti", pokud jsou tiskárna a scaner připojeny současně na paralelním portu; vím o případech, kdy to bylo v pohodě i naopak! = doporučuji USB. Pak, ikdyž scaner nebudeš moc převážet, chtěj scaner s "aretací mechaniky" - asi to maj brutálně seřízený, ale Oldest but the goldest Astra 2000 od Umaxe, aretaci nemá, a taky ji převážím...
A SCSI - doma nevyužiješ, "ačkoli" u nějakých typů je SCSI adaptér "v ceně" (raději bych si ho vybral podle sebe, než jakej mi tam přibalej), 2-3x vyšší cena za to nestojí. Pak se taky musíš rozmyslet, zda nechceš scanovat diapozitivy nebo negativy filmů; scaner to musí umět - musí k němu být přidělatelný dianástavec; u některých v ceně. Teda k tý Astře2000 nejde. A ty dianástavce se dost lišej v konstrukci - jak hodně jsou logický či jen že umí scanovat diáky. Scaner je fakt dobrá věc; za ty prachy bych se s tím nepřepisoval...(OCR)

Popřípadě so mrkni na www.umax.co.uk nebo www.umax.de - jejich podpora je slušná - mášli iMac, jestli mají drivery na ten typ, popřípadě, jakej používáš system.

Vyber dobře - Versache

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Zrnko
Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Odhalte skryté funkce Windows 10

Test levných Androidů do 4 000 Kč

Srovnání úsporných minipočítačů

Změřili jsme rychlost 10Gb/s ethernetu