» Poradna » Ostatní

Výběr settop boxu

Dobrý večer, předem se omlouvám, že se nejedná přímo o počítač, ale nevím, dke jinde se zeptat. Tak mě prosím omluvte.Potřeboval bych od někoho poradit s výběrem settop boxu k televizi.Co jsem zatím vyhledával, tak z toho nejsem moc moudrý, proto bych se chtěl poradit zde.nevím co vše potřebujete za informace, tak zbytek kdyžtak dopíšu, ale přál bych si od toho tohle:- Aby to bylo do 1500, spíš k té 1000- Aby to mělo připojení k internetu je jedno jestli kabel nebo wifi, ale kabel je vždy jistota- Aby to připojení k internetu nebylo jen na okrasu, protože při momentálně vracejícím settop boxu jsem sice mohl připojit kabel s internetem, ale doteď jsem nevěděl, k čemu to tam vůbec slouží. Takže bych si přál, aby to mělo třeba předinstalované nějaké aplikace, youtube apod, jestli to je možné, popřípadě aby se dali nějak doinstalovat- Timeshift apod, jak to většina má, nepotřebuji, ale nebráním se tomuZa každou radu budu vděčný, hezký zbytek večera. :)

Odpovědi na otázku

1. Pokud chcete splnit vaše podmínky, začněte PLS na 2000 Kč a výše.2. Nevím, jak jste hledal, ale na netu plno hodnocení na nabídek. Lenost?Příklad:https://www.lupa.cz/clanky/dvb-t2-set-top-box... 3. Vaše podmínky mohou splňovat Technisat a podobné.

Hlavně požadavek na internet je úsměvný.

Nemusi k tomu byt i televize schopna prijimat internet?Neznam, nemam, kdyz jste zminil, muzete mi zdelit?

Dej do vyhkedavace set top box s napr. Euronics, Datart ci Bohemia a Heureka ajHledej podle obrazku videt zadek ( vstupy vystupy) a technickeho popisu, kde je co to umi vcetne pokud i na prehravani z flash disku. Ktery je dobry na pripoj netu jeste nemusi byt ok jinak. Soused vracel Hyundai ja Almu( pri tom kdyz jsem koupil Almu pred cca 7 lety byl jsem ji unesen ( ne únos) .

Aby byla 100% zaručená funkčnost aplikací jako je YT a pod, tak žádný STB v této cenové kategorii není jistota - YT změní formát a pokud na to výrobce STB nezareaguje novým FW tak smůla.. Takže pokud je toto opravdu podmínka, tak jedině něco s Enigmou ( Formuler, Octagon...), kde komunita tyto aplikace stále udržuje. Ale cenově je to od 2000 nahoru

OCTAGON SF138 asi nejlepší volba pro danou cenovou kategorii.do budoucna má i CI slot pro kodované pozemní vysílání ( např.Skylink antena)Jen je to trošku složitější na nastavení, ale návodl je na netu dost. Každopádně je to spolehlivější než střepy ala Sencor, Evolveo, Tesla, atd.. A rychlost přepínání programů je u Enigmy obecně také mnohem rychlejší.

Pokud se pán musí na takové věci ptát, nebude pro něho přístroj s Linuxem zřejmě zrovna optimální variantou...

no může si připlatit a dostane nakonfigurovaný:https://satelity.ellano.sk/octagon-sf138-dvb-t2-c_39...

a ještě celkem + je u té Enigmy, že aplikace YT je BEZ reklam..

Za ty peníze nic takového neexistuje. Pro vás by bylo zřejmě nejlepší něco s Androidem, ale to je potřeba si ještě pořádně připlatit. A ani tak nemáte zdaleka všechno zaručeno.