» Poradna » Ostatní

Výběr Set-top boxu

Ahoj,prosím o radu ohledně výběru Set-top boxu.Set-top box by měl mít tyto parametry:- Full HD- H.265 (HEVC), H.264- podpora HbbTV (červené tlačítko) - přehrávání filmů z UBS.- podpora titulků a přehrávání různých formátů.- připojení k internetu přes kabel.Pokud by mi někdo doporučil set-top box, který používá a má všechny výše uvedené parametry budu rád.Děkuji

Odpovědi na otázku

STB s HbbTV moc není a stojí dost peněz. Problém většiny STB je v tom, že jsou to jen provizorní krabičky, u kterých se počítá, že jsou jen na chvilku, než se vymění TV. Takže podle toho vypadá návrh i podpora od výrobce. Většinou je to naprostá tragedie.

Na Heurece je STB s HbbTV celkem 9: https://set-top-boxy.heureka.cz/f:18121:1;24337:1/Osobně bych šel do nějakého TechniSatu (měl jsem možnost vyzkoušet), ale sám vidíš, o kolik je cena vyšší.Vlastním dvoutunerový Octagon SF4008 s interním pevným diskem, tam funguje (nejen) HbbTV spolehlivě, ale to už je trochu někde jinde (cena přes 8 táců).

Díky za rady, koupím raději novou TV.

Pokud TV funguje, a má kvalitní obraz, tak k tomu není naprosto žádný důvod.

... navíc zdaleka není zaručeno, že požadované funkce budou na té TV fungovat bez problémů, popřípadě pouze nějakou dobu. Tak si to dobře rozmyslete. HbbTV bych v době Internetu zrovna jako významný parametr moc nebral.

Ahoj,ještě mám jeden dotaz k TV.V obýváku mám satelitní vysílání UPC. Do ložnice přivádím UPC tak, že signál převedu pomocí převodníku na analogový a na TV v ložnici ho naladím jako za starých časů (trochu nižší kvalita, ale nemusím platit za dva tunery UPC). Televizi teď budu měnit, protože nepodporuje HEVC. Chci se zeptat, zda dnešní TV ještě umožňují naladit analogové stanice?

Dobrá otázka. To by mně taky zajímalo. Hádám že nikoliv. ☺

vesměs ano.

nie, nove TVP uz analogovy tuner nemaju, a to uz dost davno

Tak rok zpet jsem jeste chytal analog UPC, nez nam ho v baraku vypli. Na 30 let starou telku i 5letou

Tak ta půl roku stará co máme doma ho má.

Ale houby, většina TV ho normálně má.

No, a jak souvisí podpora HEVC s příjmem Vodafonu (dříve UPC)?