» Poradna » Počítačové sítě

Výběr routeru

Zdravím, v domě v prvním patře máme modem od o2 (nějaký ZyXEL). Problém mám se signálem v přízemí, kde není dostatečné pokrytí. Chci si tedy koupit nějaký router, který je k tomu vhodný. Nevyznám se v tom přesně, jaké musí mít vlastnosti atd. Dole mám zatím natahnutý kabel z modemu do tv. Díky za tipy, představoval bych si něco cca do 1k kč.

Odpovědi na otázku

Nebo jestli bude lepší výměna modemu za kvalitnější kus?

Ne, jedním routerem spolehlivě dvě patra nepokryješ. Ale máš dobrou možnost díky kabelu nataženému dolů, připojit dolů druhý zdroj wifi signálu (acces point).

Ok, takže když pořídím třeba tenhle https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c6/recenze/, půjde to na něm nastavit. Nějaký návod bych si už na netu našel..

kupte radši tohle...https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi/91920b4/pr... je to dražší, ale kvalita je nesrovnatelná - už nebudete mít s wifi žádný problém (a možná to pokryje obě patra).Nastavit to jde přes aplikaci v mobilu od Ubiquiti.

Ac uzivatel a zastance reseni od Unifi, v tomhle pripade je ta rada uplne mimo, ten TP-Link poslouzi lepe... jako dual-band AP (narozdil od pouze 2,4GHz unifi) a zaroven i jako gigabitovy switch ktery by musel k unifi dokoupit.

nutnost 5GHz je diskutabilní.. pokud to vyloženě nevyžaduje tak mu to nic nepřinese (lepší pokrytí určitě ne). Navíc si myslím že to z toho horního patra pokreje celý. Na několika místech mám v patře Unifi a dole je signál že se to nemusí pokrejvat dalším AP (starý i nový baráky - ne panelák)

No ale pořád by musel doplnit switch, protože potřebuje připojit i tu televizi.

píšu že by to tím unifi asi pokryl i z patra všechno.. takže tv by zůstala připojená jako teď (kabelem z modemu).Ale to je jedno, bez znalosti toho objektu něco takovýho doporučovat je stejně vachrlatý. Uznávám že AP s integrovanym switchem dolu je lepší řešení

Pristupovy bod nakazdem patre bude vhodnejsi reseni, navic kdyz uz tu kabelaz ma natazenou a vyuziva.

Naprostá většina routerů jde přepnout do režimu AP.Takže kup nějaký levný router.

nepořebujete mít jednom zařízení v jedný síti (subnetu)?

Ja jsem zastance unifi, mikrotik, ale v tomto pripaxe asus nejaky poslouzi. Ma primo po zapnuti pruvodce a tam jde nastavit rezim ap. Kde vsechny porty i wan se prepnou jako lan. Nastavi se dhcp klient, sercer se vypne a nastavi wifi a heslo. Jednoduche jak facka. Dalsi ma rada by byla mikrotik ve winboxu odstranit konfiguraci, nastavit jeden bridge lan, pridat dhcp klienta na ten lan bridge a nastavit wifi. Vsechny porty pak budou jako switch.

Mikrotik je dobrej, pro někoho, kdo ho umí nastavit, ale kdo ho umí nastavit, tak se neptá tady :)Jinak do domu, kdybych si to kupoval, tak bych šel do unifi USG + Unifi AP po domě. Naštěstí to kupovat nemusím, že celkem dost zákazníků se zbavujou i relativně nových věcí v ent segmentu.

Děkuji všem za názory