Výběr ramek

Dobrý den,Pokazila se mi jeden modul ze dvou 2gb ramek, tak potřebuji koupit nové ale nevím jaké si pořídit.Chtěl bych alespoň 8gb a nevím zda-li jsou lepší 2 moduly po 4gb nebo 1 modul 8gb. Mám Základní desku s DDR3.Děkuju všem :)

Odpovědi na otázku

Doporučuji koupit 2 stejné moduly po čtyřech GB a dát je na desku vedle sebe. Když to budou 2 stejné RAM moduly, tak to zvýší efektivitu. Ale první je potřeba zjistit, zda vaše zákl. deska podporuje 8GB RAM. Např. Na mém starém PC jsem mohl nainstalovat max. 4GB a zbytečně jsem přišel o 400,- Kč, takže je potřeba dávat si na to pozor.

Díky, Někdo právě říká že v tom moc velký rozdíl není a někdo zas že je.Nevím jak se rozhodnout

Jakou máš přesně základní desku?Podle těch původních 2GB modulů bych očekával něco staršího. V tom případě nemusí být vůbec 8GB moduly podporované a i v případě 4GB modulů nemusí fungovat 1Rx8 (Single Rank) moduly.