Výběr ram

Dobrý den, jaká z těchto ram je lepší k procesoru ryzen 5 1600x?https://www.czc.cz/g-skill-aegis-16gb-2x8gb-... https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... - mám strach z toho single rank, co přesně to znamená? Na 3200mhz mi nestačí rozpočet.

Odpovědi na otázku

Mezi nima rozdil neni je to jen jake firme veris. Ja treba mam dobre zkusenosti s Crucial jsem s nima spokojen, ale zase G. Skill jsem nikdy nemel je to jen na tobea ted SIngle rank:Hodně zjednodušeně řečeno Dual Rank modul = 2x Single Rank modul na jedné destičce.Řadiče pamětí (jsou obsaženy v současných CPU, dříve byly v chipsetu) mají limit kapacity RAM, kterou lze připojit. Tento limit je dán počtem RANKů, které je CPU schopen obsloužit a maximální kapacitou na jeden Rank. Proto je možné do jednoho slotu na desce osadit v případě Single Rank modulu osadit jen poloviční velikost RAM proti Dual Rank modulu.Jinak moduly v provedení Dual Rank mají v reálném provozu o něco větší paměťovou propustnost, což se pozná hlavně v případě, kdy se používá integrovaná grafická karta.

Takže ten single rank můžu zapojit jen 4gb? Mám desku msi b450m bazooka

nn klidne 16GB reknu to jeste strucnejc single rank = 1 ram = 1x4GB nebo 1x8GB atd..dual rank = 2x4, 2x8 atd...

Aha.. Takže těch 2x8gb single rank nemohu zapojit spolu? Asi vezmu ty g. Skillhttps://www.czc.cz/3ae24tpe34hfbbv5ikvmmptrt... tady je jinak cely seznam

a ty mas 2x8 takze ti to pojede v dualu

3GB je ve dnesni dobe uz trochu malo, 4 je akorat radil bych ti vzit na 6GB 1060

Jedine hry co hraju je LoL a Zaklínač 3 který má velmi nízké využití paměti. Uvažoval jsem dokonce jen o 1050ti takže ta 3gb mi stačí víc než dost

dobre no, ale i 500GB mista je take malo ja bych si vzal treba ssd na 250GB tam bych mel jen to nehlavnejsi a pak HDD na 1TB a tam vedlejsi veci, ale to je na vas jak vyuzivate pc

V podstate by mi stacil i 250gb disk. Opravdu jen 2-3 hry a jinak hudba. Mozna par filmu :D ale jelikoz nemam 4k monitor tak ani ty moc nezaberou

jinak sestava je docela fajn

Dobre no tak hodne stesti :D