Výběr procesoru a desky

Ahoj.Počítač používám jak ke kancelářským záležitostem, tak k příležitostnému renderování a častému hraní nových her. Můj Athlon II X4 už po čtyři roky bez větších problémů zvládá i nové hry na vysoké detaily, ale cítím že bych dokázal ze své 960 vytáhnout víc. Proto jsem se rozhodl pořídit nový procesor a tedy i desku.Chtěl bych cenu do 5 000 bez DPH (Procesor + deska), s tím že příliš nevěřím bazarům, takže spíše nové zboží. Nemůžu se ale rozhodnout mezi Intelem ( nejsem si jist jestli bych při koupi i3 poznal nárůst výkonu, i5 mi zas přijde příliš drahá) nebo AMD (možná 8300, které ale mají o dost vyšší spotřebu, a prý se hodí spíš k renderování)Rád si tedy nechám poradit, kterého výrobce zvolit a proč. :)Za všechny odpovědi předem děkujiMoje sestava:Asus GTX 960 2GbAMD Athlon II X4 641ASUS F1A75-M LEEVOLVEO Pulse 550WKINGSTON 2x4Gb DDR3 CL9WD Green 1tb/Seagate Barracuda 3tb/ADATA SP900 128Gb/WD My Passport 1tbC-TECH phoenix gaming

Odpovědi na otázku

Takhle, FXa od AMD jsou 5 let staré cpu... na render je těch 8 jader slušných, ale výkon na jádro je bída... přemýšlel bych být tebou nad i5 6500 s B150 (6600K se Z170 se do rozpočtu nevleze a i7 taky ne) - počítej s tím, že se skylake cpu bys musel koupit i paměti (což je litr, to se dá) - haswell 4xxx cpu mají DDR3 ale nějak nejdou s cenou dolů a přijde mi nerozum je kupovat (paměti jsou levné až hanba :D )Jinak ten zdroj - Evolveo... to je bída...

No ale 6500 s B150 je trošku mimo budget. :D Ještě k tomu měnit paměti když jsem je kupoval před nedávnem se mi moc nehodí. Kdyby Haswell, který by jsi doporučil?

Msi B85 g43 s 4590 (kdyby se ti podařilo sehnat verzi tray bez chladiče, bude levnější) - ale počítej, že i5 pod 5000 (ale už s daní) nejde... Případně i5 4460, enbo kdyby níž, tak i3 4170...

Ono by bylo asi dobré se hlavně zbavit toho zdroje.

A i použití i3 by byl výkonový nárůst: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-v...