Výběr paměti RAM

Zdravím,mám notebook Acer Aspire FG-573G-7716. Potřebuju přikoupit RAMku. Nyní mám RAM Kingston 8gb 2rx8 pc4-2133P. V notebooku mám 1 slot na RAMku ještě volný. Nevyznám se v hardwaru a nevím zda se jedná o DDR3 nebo DDR4 a nevím podle čeho dalšího mám RAMku vybírat aby pasovala.Rád bych přikoupil 4GB nebo 8GB. Mohli by jste mně poradit s výběrem vhodné RAMky? A hlavně zda se jedná o DDR3 nebo DDR4?Nyní mám vyfiltrovány tyto:https://www.alza.cz/pameti-do-notebooku/18843... Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Co to znamená "Potřebuju přikoupit RAMku."?Pociťujete ten nedostatek RAM nějak fyzicky? Obvykle se totiž navýšení RAM z 8 na 16GB projevuje jen jako placebo efekt - tj. řádné reálné zrychlení nepocítíte.To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti - mám taky 16GB RAM. Jenže jsem je kupoval v době, kdy jsem za 4x4 GB DDR4 dal 1999,- Kč s DPH (asi 2 roky dozadu).PC4 znamená DDR4.

Mám na počítači windows i linux. Pro windows mně RAM dostačuje. Ale na Linuxu když spustím veškerý software k práci tak mě to spotřebuje veškerou RAMku a začne swapovat na disk. V blízké budoucnosti budu potřebovat současně rozjet ještě jeden software, kterému je doporučeno vyhradit 2GB RAM. Na výkonu je to dost znát. Když jsem některé programy pozavíral a přesunul všechno ze SWAPu do RAMky tak to se počítač opět velice zrychlil. Proto potřebuju přikoupit RAMku.

Není sice uveden přesný typ, ale podle popisu by jsi tam měl mít DDR4-2133 SODIMM v provedení Dual Rank.Dopuručil bych tedy i druhý modul koupit v Dual Rank (2Rx8) provedení. Klidně lze koupit i rychlejší než těch 2133MHz (ale poběží to samozřejmě na těch 2133MHz jako ta již osazená).Jinak se samozřejmě vždy může stát, že dvě různé paměti odmítnou spolupracovat (i když samostatně bude každá z nich funkční), takže nakup u prodejce, kde případně budeš mít možnost nový modul vrátit.