» Poradna » Notebooky

Výběr pamětí do notebooku

Ahoj,chystám se vylepšit svůj současný notebook a potřeboval bych poradit s výběrem pamětí.Platí to, že pokud vyberu paměti stejných parametrů - musí fungovat? Někde jsem četl, že záleží i na procesoru.Mám notebook HP 630 a chci v něm 8 GB, což je maximální kapacita. Sloty jsou dva a tak se doporučuje sestava dvou 4 GB pamětí. A to také chci udělat.Plánuji zakoupit tuto paměť:http://www.kingston.com/us/memory/search/Ve všem kromě výrobce a kapacity je stejná jako ty v notebooku. Časování, frekvence, napětí, typ... vše je do posledního puntíku stejné. Znamená to tedy, že mi musí fungovat?Koupil jsem si totiž téměř stejné, ale právě jsem je musel poslat zpět. Přitom se lišilo jen pár drobností. Frekvence byla namísto 1300 1600, napětí 1.35 (s kompatibilitou na 1.5) namísto 1.5 a s časováním 11 namísto 9.Nic z toho by podle mě nemělo vadit a stejně prd.Budu tedy rád za ujištění, že budou ty odkazované fungovat. Objednám je příští týden.Děkuji.

Odpovědi na otázku

AIDA64 nebo jiným SW se podívej a vyber přesně stejné, vč. frekvence, časování, voltáže. Co popisuješ nebylo stejné ani náhodou. Nevsázej nic na kombatibilitu a mysli i na to, že ty lepší se budou přizpůsobovat těm horším, což sice běžně podporují ZD stolních PC, ale NB jsou "citlivější".

Raději jsem se přímo podíval do notebooku a mám tu přesně tuto paměť.Elpida EBJ21UE8BFU1-DJ-F2GB PC3-10600 1333MHz 204pin SODIMM CL9 1.5V Non-ECC DDR3A chystám se objednat tuto:Kingston KVR13S9S8/44GB PC3-10600 1333MHz 204pin SODIMM CL9 1.5V Non-ECC DDR3Takže toto už musí fungovat :). Koukal jsem po internetu a všechny parametry jsou stejné. Jen bude mít nová jiného výrobce a větší kapacitu, což základní deska podporuje.

Já bych tomu věřil.

204-pin SODIMM DDR3 PC3-10600 1333MHz

Ta paměť z Alzy tam na 99.99% nepůjde, protože je v provedení Single Rank:

Paměti jsou přímo spojené s CPU. Záleží jaké frekvence procesor zvládne a podle toho se musí použít i RAM, která umí kromě základní i nižší frekvence. HP630 se dělalo asi 14 typů s různými CPU. Např. některé Celerony a Pentia (B960) umí 1066-1333MHz. Jiné (P6200) jen 800-1066MHz a tyto frekvence musí v SPD podporovat i RAM. Ideální je vzít přístroj na prodejnu a tam společně s technikem vložit a zkontrolovat, jestli se detekuje. Pokud ano, je velmi pravděpodobné, že poběží bez problémů. ☺

To mi je právě zvláštní. Mám totiž ten typ s procesorem P6200 (http://ark.intel.com/products/50176/Intel-Pent... ), který dle stránek výrobce podporuje jen DDR3 800/1066, ale přitom mám v obou slotech od výrobce paměti o frekvenci 1300.Znamená to tedy, že s klidem mohu použít ty zmiňované Kingston KVR13S9S8/4, které mají také 1300? Dávalo by to smysl.

Ano, ale ty jsi tam přece původně "tloukl" 1.600 ne? A stejně, raději si je nenechávej dovést, a nebo si zajdi i s přístrojem na prodejnu a ozkoušej na místě.

Ano, myslel jsem, že se automaticky zpomalí na 1300. Dříve jsem měl PC a tam to takto tuším fungovalo. Je to můj první notebook, takže se ještě učím :).Jsou na tohle asi citlivější, jak už někdo psal nahoře.

Ano a stolní PC tak bez problémů (desky ASUS / Intel) dodnes většinou pracují. U NB ovšem raději vol velmi blízké ekvivalenty.

Pokud tam máš CPU P6200, tak v případě použití 4GB modulů musí!!! být tyto v provedení Dual Rank. Single Rank moduly ti tam chodit nebudou.Na frekvenci modulů až tak nezáleží, protože paměti až na vzácné výjimky bez problémů fungují na nižších frekvencích.

Ahoj,mohu se zeptat proč musím použít ty Dual?V notebooku leží 2GB paměť s Dual (2Rx8) a druhá 1GB se Single (1Rx8) a tak jsem myslel, že je to jedno.PS: Budou fungovat tyto? Odkaz: http://integralmemory.com/sites/default/files/uploa... Jsou na e-shopu odkud budu nakupovat.Všechny parametry jsou stejné jako se současnou pamětí, jen tedy mají 2Rx8. Pokud to chápu dobře.

Vzhledem k uvedené organizaci 256Mbit X 8bits by se opravdu mělo jednat o Dual Rank paměti a je tedy velká pravděpodobnost, že budou kompatibilní.Jinak to, zda jsou nutné Dual Rank paměti je dané konstrukcí paměťového řadiče, který je v CPU. U tvého CPU je maximální kapacita modulu 4GB na každý paměťový kanál s tím že 4GB moduly musí být Dual Rank, 2GB moduly a menší pak mohou být i Single Rank.Dalo by se to možná také možná zjednodušit tak, že maximální kapacita RAM je 2GB/Rank.

zaujímavé, že P6xxx je Westmere alias Nehalem-C a P7xxx core2. Tiež hľadám RAM do NB, ktorý má P6100, alebo P6200, tak som zvedavý ako pôjde 4GB modul DDR3 1333 a ako 2GB

Pokud jsi schopen počkat a nejsi si jistý, kolem středy-čtvrtka mi snad přijde ta paměť od Integral, takže ti pak můžu dát vědět, zda fungovala.Můžeš si jí pak objednat ze stejného obchodu. Pokud bude fungovat, hodím ti sem potom odkaz.

ja RAM budem riešiť reálne asi v piatok, takže počkám

Tak zmiňované paměti Integral fungují skvěle. Jen jsem je vložil do notebooku a vše šlape jak má.Dokonce mají i teplotní čidla, takže můžeš sledovat jejich teplotu. Asi proto nejsou zrovna nejlevnější...Pokud je tedy chceš také, měl jsem je z tohoto e-shopu:http://itsko.cz/paměti/integral-4gb-1333m... Včera odeslané, dnes ráno doručené.Doporučuji.

ja som kúpil Kingston 2GB 1333MHz single rank a ide to ako má :)

Kdyby jsi koupil ty Transcend, co jsem doporučoval níže, tak jsi mohl ušetřit.https://www.tsbohemia.cz/transcend-jetram-ddr3-4gb...

Transcend by som veľmi nechcel

Co jsem koukal, tak z dostupných modulů bych pro tvůj NB zvolil asi tyto:https://www.tsbohemia.cz/transcend-jetram-ddr3-4gb...

Ne a ne. Přesně tuto jsem dnes posílal poštou zpět.Nefunguje.

Ahoj, na rychlost notebooku bych taky doporučil nějaký SSD disk. Udělá to strašně moc.