» Poradna » Notebooky

Výběr ntb s divnou kombinací požadavků

Co snad nejvýstižněji a nejstručněji.Prioritní požadavky: 15.6" s min. FHD; podsvícená klávesnice + numpad; SSD(plus by byl dotykový displej)Využítí: Většinou práce se spuštěnými cca 8 otevřených tabů v prohlížeči (i s FHD videi), ThunderBird, Skype, Facebook, Photoshop (ten zaplý neustále nemám)Hry nehraju, ale pouze jen jednu a tím by byla FIFA 17, takže byl ideál, abych si občas mohl zahrát bez sekání FIFU na FHD detaily, ostatní hry mě nezajímají. SSD podmínka je, jelikož od té doby co jsem prd SSD do mého starého ntb ASUS X5DIJ, tak namisto aby šel z baráku, tak mi ještě vydržel a dokonce zvládá i Photoshop obstojně, každopádně mohl bych ho klidně dát do nového ntb, mam 128GB víc ani nepotřebuji, foto a videa zálohuji na cloud, filmy mažu. (Čiže alternativa je, že koupenej ntb SSD disku obsahovat nemusí, ale dám tam můj)Rozpočet pro dvě alternativy:1/ Chci hrát i FIFU 17 na ntb (do 30k)2/ Ntb bez možnosti hrát hry, ale bude dostatečně výkonej a ušetřím dostatečně, že na hrani FIFY se vyseruKoukal jsem, že je spousta 4-jáder s AMD, které jsou dost levné, ale výkon oproti i5 či i7 bude asi někde jinde. O AMD grafikách nemluvím, dle testů by ale Fifu na FHD měla solidně zvládnout 950M či 960M (ty jsou ale drahé).Zatím můj výběr: a) https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux510ux-cn01... (Není to ale 4jadro, alza ma blbě popisek, ani nema dotyk)b) https://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-ii-... Odborné názory, doporučení?

Odpovědi na otázku

Inspiron 15 7559+m.2 SSD. Ta i7 6500U je pomalejší než i5 6300HQ,ta i5 je pravý quad-core. Takže u 6500U je to spíš marketingový trik. 960m=GTX 750Ti u desktopu. AMD je v tomhle někde uplně jinde,hodně pozadu (stejně jako na desktopu. Mobilním radeonům se zatím asi taky vyhnout.Tenhle má 4k displej,touchscreen a plnotučnou quadcore+HT i7 6700HQhttps://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7559-tou...

Tuten mám a doporučuji. Sice bez 4K a bez dotykové plochy, ale celkem sem se i divil kolik her to rozjede. Samozřejmě s 4K budeš muset trochu ubrat na detailech a vypnout vyhlazování (tu je prakticky zbytečné).

Díky za echo, velmi zajimavá varianta, jediné co me tak trošku odrazuje, že bude notebook obrovský a těžký. Přeci jenom často ho přenáším a cestuji s ním, i když ono asi půl kila neni zas takovej rozdíl.Co se týče té "bez Fifové" verze, je naka alternativa, kde bych mohl co nejvíce ušetřit ale zaroven měl solidní výkon na moje požadované činnosti?

4k na 15ce displeji je pěkná pitomost. Mám zkušenost s 2k na 27 palcích a tam je to tak akorát koukatelné a použitelné na práci.

To je jasný,bude mít škálování na 200%. Ale touchscreen je jenom v 4k variantě a kdybych po tom šel,těch několik tisíc se vyplatí.

mám čas od času k dispozici nějaký firemní dotykový ultrabook a nechtěl bych to - lesklý dotykový displej je pořád ublemtaný a sebemenší stopa je na něm vidět, jak se to leskne. A ono ten dotykový displej je pohodlný jen chvilku a na pár věcí - pak začne člověka bolet ruka.Ultrabook co jsem zmínil, má nějaký Core i5 řady U a RAM to taky nemá málo, ale občas i při surfování na netu to začne hučet a můj běžný notebook je mnohem tišší. Nevím, co by ta placka dělala, kdybych se na tom pokoušel hrát...

https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux510ux-cn01... Co se týče téhle grafiky a konfigurace, tu FIFU by mi nerozjelo? Líbí se mi celkově ty rozměry.

na hraní bych ultrabook nebral. Co tohle?https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn117t-cerna...

Proč ultrabook ne? Práve ten Asus UX510 se mi zamlouvá jak vzhledově, výkonově i váhou.Přeci jenom FIFU chci hrát opravdu jen tak 3 do týdne zhruba max 2 hodky v kuse. Jediný minus pro mě je že nema dotykovou obrazovku, na to, že je tak drahý. Myslíte, že se bude přehřívat? Nebo proč ultrabook ne?

protože zatím všechny ultrabooky, co jsem zkoušel, začaly i při mírné zátěži dělat hrozný kravál a při velké zátěži se přehřívaly. Fyziku neoblafneš, na slušné chlazení tam prostě není místo.Ultrabook je koncipovaný na co nejmenší velikost a dlouhou výdrž, nikoliv na velký výkon.

Za 27 brát ten ROG je blbost když můj návrh stojí kolem 29 s 4k displayem a touchscreenem a míň s 1080p IPSkem + 960m+ 6700HQ

tak pro mne by třeba bylo velké plus mít SSD + HDD místo kočkopsa SSHD a občas použiju i mechaniku. Ale ten Inspiron nevypadá marně a s tím FHD IPS by to nemuselo být zlé...

https://www.youtube.com/watchNení nejtenčí,ale zase má velkou baterku. Otevřeš ho jednodušše a když vezmeš nějakej trancend 120gb m.2 ssd,ušetříš dost než kdyby jsi chtěl SSD z výroby