» Poradna » Notebooky

Výběr ntb pro školu, SolidWorks, matematické simulace, 18k

Ahoj, už delší dobu vybýrám nový ntb na kterém budu hlavně modelovat v programu Solidworks a následně na součástkách provádět různé pevnostní výpočty apod. Tyto výpočty se budou týkat i diplomové práce takže se nejedná o žádné mega sestavy ale ani mini sestavičky o dvou kusech. Ntb bude většinou ležet na koleji kde mám k dispozici externí monitor takže rozlišení není úplně rozhodující, přenášet budu ntb pouze občas do školy na prezentaci výsledků případně na konzultace k vedoucímu. velikost ntb by měla být 15" a velkou výhodou by byly !windows 7! případně existuje pro W8 nějaký emulátor ve kterém je možné spustit program jako ve W7? Co jsem zatím koukal hodně se mi líbí HP ProBook 450, kde váhám mezi verzí s i5 procesorem 3230 http://www.mironet.cz/hp-probook-450-15-6quot-l... k němuž bych zakoupil W7 a i7 3632QM http://www.alza.cz/hp-probook-450-d436899.htm- myslíte tedy že by to v těch výpočetních úlohách byl znatelný rozdíl v rychlosti? případně vzít o něco konstrukčně horší ale procesorově silnější - procesor i7 3632 a grafika GF G635M - Lenovo G580 http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g580-dark-... I když něco mi říká že na ten SolidWorks by byla lepší Nvidie. Ještě bych tedy doplnil že na ntb občas kouknu na film, či seriál, ale nevyžaduji HD kvalitu, také ho využívám na kancelařinu jako je Word a Excel, hry skoro nehraji a když už tak starší kousky jako Heroes III, Mafia I... Případně máte-li nějaké jiné návrhy sem s nimi budu vděčný. Díky všem.

Odpovědi na otázku

1. nVidie určitě.2. K NB si taky kup větším externí monitor, jinak je to na houby a 15,6" to nezachrání.3. Většina SW na W7 jede na W8, ta připomínka mi není jasná. Navíc lze aktualizovat.

Externí monitor jak píšu na koleji mám :) krásnou 22" takže pohodička, na moji práci stačí :)Můžu se zeptat proč zrovna nVidie? Jako herní grafika je určitě dobrá, ale jak zvládá pravě tu CAD/CAM práci? Nevím proč ale něco mi říká že AMD je pro tyhle účely o něco vhodnější. Přžeci jen herní a CAD grafika je ve způsobu vykreslování odlišná :)

Pro takový software je optimální grafikou buď Nvidia Quadro..., nebo ATI FirePro... Herní grafiky se samozřejmě hodí méně. Protože optimalizace ovladačů směřuje směrem ke hrám.

To s optimalizací pro Quadro a FirePro samozřejmě vím ale bohužel nejsem natolik bohat abych si mohl dovolit stroj byt jen s nejhorší z nich. Proto se zde ptám která z mnou nabízených variant případně,některých vašich alternativ by byla nejmenším zlem a proč - osobní zkušenost, nějaký článek atd. atd. :)

Osobně bych dal přednost značce Nvidia. HP nebrat v kombinaci Intel + AMD, neboť často zlobí přepínání mezi grafikami.

Co jsem tak pochopil a vyčetl tak přepínatelnou grafiku nemá ani jeden sice se na čipu nachází klasická HD 4000 ale její funkce by měla být blokována. Nebo jsem to jen zle pochopil a prodejci se neobtěžují možnost přepínání zahrnovat do popisku a prostě počítají s tím že to je již běžná fce?

Na stránkách HP se možná dovíte více, můžete zavolat také na technickou podporu HP.

Tak jsem pročítal nějaké starší vlákno týkající se přepínání karet zde v poradně (ve kterém jste také reagoval) a koukám že se problém týká hlavně verzí NTB bez OS nebo s Linuxem, děkuji tedy za varování. Když bych kupoval to HP tak raději již se systémem, a jestliže není větší problém s kompatibilitou aplikací mezi W7 a W8 půjdu asi i do nich, co jsem také tak zjišťoval koncem roku má dorazit léčba na ty "dětské nemoce" kterými W8 trpí v podobě W8.1 tak to s nimi v nejhorším případě do té doby snad vydržím :)

Původně jsem se domníval, že nefunkčnost přepínání mezi grafikami souvisí s tím, zdali je v noťasu předinstalovaný systém. Dnes už si to nemyslím. Jsem přesvědčen, že je to způsobeno nekompatibilitou ovladačů se systémem. Asi před týdnem jsem měl v zaměstnání jednání s jedním pracovníkem firmy SolidWorks. Předváděl možnosti daného SW. Měl noťas značky HP, Windows 7 a na grafiku si už nepamatuji. Poslední verze SolidWorks už by měla chodit i na Windows 8. Ve Vašem případě bych raději zvolil Lenovo s Nvidií.

Díky za reakce! Původně jsem byl rozhodnutý právě pro Lenovo ale pak jsem někde našel porovnání GK a ta nVidia vycházela pro moje účely hůře, ale po zkušenostech co jsem přečetl ve zmiňovaném vláknu se asi opět vrátím k Lenovu a snad budu spokojený :)Mohl bych se ještě tedy optat zda-li nevíte jak moc by se v mém případě projevil i5 2 jádro proti i7 4 jádru procesor právě pro následnou simulaci jednotlivých součástek na výkonu/rychlosti daných operací? Asi to v tomto případě bude zanedbatelné že? Případně i z hlediska time-proof notebooku aby mi nějaké 3-4 roky obstojně sekundoval?

Já jsem zase maximalně spokojený stimto NTB co mám :http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-gray-...

Ano, parametry má za tu cenu velmi slušné. Jen by to chtělo v dnešní době rychlejší pevný disk. Nicméně by tazateli také s rezervou vyhověl.

Na ten Acer jsem také koukal ale jeho konstrukce se obávám, i když slyšel jsem na současný Acer servis jen samou chválu, ale přeci jen ten ThinkPad je kus notebooku, ne že bych se ke svým věcem nechoval pečlivě, ale jsem takový šťastlivec, že se mi občas někde ťuknout povede. :(

Mužu ti na 100% řist že ten Acer co sem uvedl o kousek nahoře v odkazu ma skvělou konstrukci nikde mi nic nevrže atd...prostě skvěla konstrukce

Tak jsem si byl dnes všechny výše zmíněné osahat a musím říct že zklamání :( všechny působili strašně plastově ač uznávám že vypadaly bytelně ale měl bych strach o kvalitu použitých plastů Nejvíce se mi líbilo tedy HP a pak modely od Dellu které vypadaly sice lépe ale čert ví...

Když máš tak omezeny rozpočet pak se nediv ze se ti to rozpadne v ruce.Takový základní notebook na 3D + simulace začíná někde tady... Dell Latitude E6430 - tohle je tak základHP EliteBook 8570w - tady je něco lepšího

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g580-dark-... Na výpočty potřebuješ hrubou silu a čim víc jader tím lepeTakže nic pod 4 jádra neber

To není pravda, není to jen o jádrech zdaleka né, hlavně o technologii procesoru. Intel Core I5 je dosti výkoný ikdyž má jen 2 jádra, příkladně APU quad core A8 má jádra 4 a stejně je výpočetně slabší než I5, protože je to 32nm technologie a procesor navíc používá pouze 2 ze 4 jader na výpočty s proměnnou desetinou čárkou.

Vzhledem k tomu, že máš omezený rozpočet je hlavní prioritou se rozhodnout zda kvalitní konstrukci nebo HW. Drtivá většina NB je z plastu, to neznamená že se rozpadnou. Pokud se s NB normálně zachází pak to není problém. Kvalitní hlinikové šasí solidně zvyšuje cenu a je dobré si říct zda opravdu je nutné, pokud se NB jen bere z domova do školy a NB sedí na stole pak je to zbytečné. To co může uživatel udělat pro bezpečný přenos je koupit kvalitní brašnu s výztuhou, takže i v případě menšího pádu NB v brašně (příkladně ve vlaku atd.) se není čeho bát.

Jenze u AMD je A8 quad-core pouze marketing ten procesor je složen z 2 modulů. V každém modulu je plnohodnotné jádro a jádro ořezané. Zjednodušené se dá říci - Jedno jádro Intelu je stejně výkoné jako jeden modul od AMD pro mnohovláknové operace, pokud jsou oba na stejné frekvenci.Takže u AMD dělíš počet jader 2 aby si byl na výkonu intelu

Ta technologie má své výhody i nevýhody, u APU není na prvním místě výkon, jedná se o skloubení výkonu/spotřeby/ceny. To byl také hlavní záměr AMD v mobilním segmentu, změní se to ale nejspíš od vydání AMD Kaveri na konci roku kde by měl výkon razantněji povyskočit.