» Poradna » Notebooky

Výběr ntb do 25 000 Kč

Chtěl jsem poprosit o radu s výběrem notebooku za cca 25 000 Kč. Notebook by sloužil na programování (dá se skoro na všem, to vím), kancelářskou práci (dokumenty na Office balíčku) + video-hovory na Skype. Potřeboval bych výdrž na baterii alespoň těch 8 hodin a hlavně podsvícenou klávesnicí. Díval jsem se, ale na výběr je z velkého množství, takže bych se raději zeptal, zda někdo něco nedoporučí.Klasické požadavky: - i5 nebo i7, ale s ohledem na spotřebu tu i5- těch 8 GB RAM bych bral jako minimum- stačí i 256GB SSDPS: Napadly mě nějaké ntb z řady ThinkPad, případně i MacBook Air či případně Dell XPS 13.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

tak zkus najít něco s Intel grafikou - tobě v pohodě postačí a spotřeba bude nižší, než když tam bude třeba nějaká nVidia.

MB Air je na výdrž a podsvícenou klávesnici s ohledem na Vaše požadavky ideální adept. Problémem bude menší SSD v základu (rozšíření kartou) a ten displej za moc nestojí. Procesor taky není z nejnovějších.Dell XPS je taky dobrá volba. Baterii i klávesnici to dá bez problému.Další možností by mohl být nějaký Asus Zenbook či Envy od HP.Air má 54 Wh baterii a XPS 60 Wh. Pokud jde o výdrž v kombinaci s podsvícením, tak menší kapacitu než má Air bych nebral.