» Poradna » Notebooky

Výběr nového notebooku

Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem nového notebooku. Používala bych ho v podstatě na běžné "kancelářské" práce - internet, MS Word, atd. Hry NEHRAJU. Mým koníčkem je však focení, a tak se věnuji úpravě fotek, ocenila bych proto co nejvěrnější barvy (kamarád zmiňoval, že je proto pro mě podstatný údaj sRGB?!). Vzhledem k tomu, že notebook hodně používám i v "terénu", potřebuji, aby byl kompaktní a odolný (13,3"-14"). Vím, že to není ideální velikost vzhledem k tomu, že chci upravovat fotky - do budoucna bych pak zvážila přikoupení monitoru. I přesto ale doufám, že takhle situace má nějaké dobré řešení. Jen potřebuji pomoc s jeho nalezením. Rozpočet mám max. do 20 000 Kč. Co se týká technických parametrů, jsem skutečně spíš laik, tak ocením jakoukoliv radu! Moc děkuji!

Odpovědi na otázku

Kvalitu displeje těžko soudit z nějakých parametrů, které výrobci píší. Byť ips nebo VA by mělo být lepší, než TN. To chce najít ideálně nějakou recenzi požadovaného NB, kde to měří. Osobně si ale myslím, že by mohlo vyhovovat něco takového (za předpokladu, že vám stačí jen integrovaná grafika):https://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-e480-cern... Zkuste si projít obchody a uvidíte, co by se vám líbilo. Jen zadejte parametry tak, aby to vyplivlo procesory Intel řady 7000, nebo 8000 (i3 a vyšší), nebo nové procesory Ryzen od AMD. Také budete chtít fullHD display - asi IPS, no a v neposlední řadě by to chtělo SSD, které NB výrazně zrychlí na odezvě, načítání, úpravách. atd..

Moc Vám děkuji za postřehy! I tohle mě zase o něco víc nasměrovalo.

s ohledem na zamýšlenou velikost displeje a rozpočet bych klidně ušetřil a vzal nějaký kancelářský HP Probook s grafikou Intel HD, matným displejem a procesorem Core i3. A k tomu vzal na fotky 24ku IPS monitor.Na kancl věci nebo net nebude obyč TN panel vadit a fotky uděláš doma na velkém monitoru, na kterém pořádně (s ohledem na velikost) uvidíš detaily a bude mít rozumné podání barev.Hledat za 20 000 notebook s dobrým podáním barev a pokrytím sRGB je skoro zbytečná snaha, ledaže by se vzal nějaký repas Dell Precision, ale to zas nebude ani 14ka ani 13ka.

tak koukám, že u malých úhlopříček 12-14 palců je přirážka za velikost, takže tuplem problém. Tip:HP ProBook 430 G5, stříbrná 3DN84ES19 490 KčIntel Core i3-7100U (2.4GHz, HyperThreading); 8GB RAM DDR4; displej 13.3" IPS Full HD s rozlišením 1920 x 1080 bodů; grafika Intel HD Graphics; disk 256GB M.2 SSD TLC; bez mechaniky; Wi-Fi ac, Bluetooth, 3x USB (2x 3.0/3.1 Gen 1 a 1x Type-C), VGA, HDMI; HD kamera, čtečka paměťových karet, čtečka otisků prstů; operační systém Windows 10 Prohttps://www.czc.cz/hp-probook-430-g5-stribrn... plus IPS monitor na fotky...

Díky za doporučení, beru v potaz, mrknu na to.

Best řešení https://www.alza.cz/hp-probook-430-g5-levne-d... Ty HP mají velmi dobré S PVA displeje.Navíc se dá hravě rozšířit RAM a přidat druhý HDD.Tento týden jsem ho testoval a byl velmi příjemně překvapen celkovou konstrukci ,displejem i svižností a tichostí.Doporučuji.

Dobrý den, děkuji za tip. A myslíte si, že integrovaná grafika je dostačující, když chci pracovat s fotkami?

jo, grafika Intel na tohle stačí s přehledem.

Bez problému.Navíc je tam sice Učkový procesor,ale tento refresh se Intelu povedl.Výkonem na úrovni plnotučných i7 mobilních.(při parádní spotřebě)