Výběr nové grafické karty

Dobrý den jako laik který si občas zahraje hry :heart: bych chtěl pomoct s výběrem nové grafické karty, ve hrách bych chtěl větší FPS a nevím jakou kartu vybrat cena zhruba do 7-8 tisíc Děkujispecifikace mého pc:cpu amd phenom II x6 1055T (2.8 gh, AM3, 125W) BoxDimm DDR3 4096MB 1600Mhz (2x 2048MB) Kingston HyperX CL9Zdroj Seasonic (energy knight) SS-500ET 500W 80 plus Oem a současná grafická karta AMD RADEON HD 6900 Series Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

trochu výkonnější je 280x, ale obával bych se možného nedostatečného výkonu zdroje 500Wpro cpu a kartu 280xzde hrubé porovnání obou karethttp://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-280X-vs-Ge... Myslím si že 960 byla lepší volbou pro danou konfiguraci pc.