» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Zdravím, potřeboval bych pomoct s výběrem notebooku (vůbec se v tom nevyznám).Chtěl bych notebook na každodenní používání s tím, že rád stříhám videa (nic profi). Tudíž moje požadavky jsou : větší obrazovka, aby se příliš (nadměrně) nepřehříval, aby ustál programy jako např. DaVinci Resolve 15, Sony Vegas Pro 13 či nějaké další (https://www.zive.cz/clanky/programy-na-strih-... ). Ještě nejsem rozhodnutý, který program si koupím.Vím, že je na tohle lepší stolní počítač, ale často cestuji, proto volím tuto variantu. Bylo by fajn, aby jeho specifika odpovídaly i ceně.Máte nějaké zkušenosti s nějakým typem notebooku ve kterém bez problému stříháte videa?Děkuji!

Odpovědi na otázku

a jaký máš rozpočet?

Rozpočet jsem záměrně neudával, protože vůbec netuším kolik takový notebook může stát. Doteď jsem stříhal/pracoval na starém počítači, který odešel. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby se našel nějaký za přiměřenou cenu a ne přemrštěnou.

A musí to být nutně NTB ? Neznám blbější nápad, než stříhat video na NTB, k tomu slouží dobře vybavené PC s kvalitním velkým monitorem.

Je mi to naprosto jasné. Stolní počítač je k tomuto lepší. Mohu se tedy zeptat, kolik takový dobře vybavený PC může stát? Zkusím se nad tím zamyslet, jestli to nebude lepší investice.

a přemrštěná cena je co? 40 tisíc? 80 tisíc? Podívej se, kolik stojí herní notebooky a kolik stojí mobilní pracovní stanice jako Dell Precision a HP Zbook, což jsou lepší varianty mobilního řešení i pro tyhle účely (proti "konzum" gaming notesům).Tak jako tak počítej s tím, že to nebude lehké, nebude to tiché a nebude to pohodlné. To jako musíš mermomocí stříhat video na koleně někde v hotelu? Obvykle se během cesty natočený materiál jen nahrubo protřídí, ale finální střih se dělá hezky doma na desktopu na velkém monitoru.

Myslel jsem to tak, že jako každý člověk bych byl rád za nižší cenovou nabídku, ale jak říkám, vůbec nevím, kolik takový stroj může stát. Nepatřím zrovna mezi mladou znalou generaci.Přemýšlím nad tím. Doteď jsem pracoval na stolním počítači dokud neodešel. Myslel jsem, že nebude až takový problém si koupit notebook, kde bych dělal to samé. Chtěl jsem to zkusit s verzí noťasu. Je pravda, že až tak nutný to opravdu není.

Stříhat video ti půjde na notebooku za 15k i méně.... Taky na notebooku za 50k i více..... Otázkou je, jak odolné nervy máš, když natáhneš video načasovou osu a budeš čekat X vteřin, než se video vůbec přetáhne na tu osu... dále jak dlouho budeš čekat, než se video vůbec spustí.... jestli se spustí...... nakonec se může stát, že celý program crashne..... tak to bude vypadat na levném notebooku :)Přesně takhle sem to měl já, když sem na to neměl počítač.

Chápu.. Můj počítač to zvládal dobře, chtěl jsem přejít na notebook, ale dám na Vaše rady a zůstanu věrný PC. Jaký počítač máš? Koupený či sestavený?