» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Dobrý den, vůbec se v NB nevyznám a nemám čas provádět nějaké větší recenze, chtěla bych proto poprosit o názor, jaké 2-3 notebooky byste mi doporučili a proč (klidně objednám i ze zahraničí, pokud není na CZ trhu). Jde mi o to, aby cena byla tak do 20-23 tisíc, byl to ultrabook, ideálně bych chtěla SSD a aby měl DVD mechaniku (tu mechaniku asi zkousnu, pokud nebude, a koupila bych externí) a samozřejmě čím větší displej, tím lepší. Primárně bude používán pro nějaké obyčejné surfování, občas na zahrání nějaké nenáročné online hry.Dívala jsem se např. na tento: https://www.amazon.com/Lenovo-Quad-core-Processo... Co myslíte?Děkuji!

Odpovědi na otázku

Naprosto nesmyslné požadavky.Ultrabook s DVD mechanikou a ještě co největší LCD.Kde jsi to viděla? Ujasni si co vlastně chceš.

Velký displej + DVD mechanika, vzhledem na cenu, to bude velký 15” displej, s vahou přes 2 kila.. to moc na přenášení není ..

"nemám čas provádět nějaké větší recenze"A my ten čas máme mít co? :D Nasrat

co třeba tohlehttps://www.alza.cz/acer-aspire-5jen ta váha 2,2kg a rozměr 17" neodpovídá definici ultrabookU ultrabooků jde dost o váhu a rozměry, velikostně bývaj do max 14" a s váhou do cca 1,5kg pro někoho je i to moc.U ultrabooků bych se koukl na ASUS ZenBooky, kolega v práci má 4 roky starý ZenBook a je s ním nadmíru spokojen, velikostně a váhově jako silnější A4 sešit.

Obávám se, že podle svých požadavků nic nenajdeš.1. DVD ... rok 2019, k čemu proboha DVD?2. ultrabook DVD mechaniku určitě nemá, ani větší display, a není ani na hry3. specifikuj, co je pro tebe "nenáročná online hra"? Pro někoho to může být třeba Tera Online, co jede na cryengine4. budeš ho přenášet? jestli ne, je ultrabook k ničemu