» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Zdravím,potřeboval bych pomoci vybrat nějaký notebook na kolej. Částečně se v tom vyznám a tak si jsem schopen najít vyhovující model. Jen váhám, kterou možnost vybrat.Notebook potřebuji 90% času jen na web, seriály a filmy. Občas do toho nějaký word nebo powerpoint.. A jakožto vášnivý hráč si občas rád zahraji... ale to většinou až doma ale i na koleji občas hledám zábavu (nic náročného).Nemám moc velký rozpočet, takže volím repas.A teď k možnostem....1. možnost Dell Chromebook 11 Education 2v1 (Intel Celeron N3060 1.6 GHz, 4096 MB, 32 GB SSD, 11,6 HD displej)+ rychlý, dotykový displej, odolný , chromeOS (připadá mi fajn, mám rád jednoduchost)... na 99% věcí by stačil + podporuje google play, takže zábavu najdu ve hrách tam- snad jen menší displej... nikdy jsem 11,6 palců neměl... takže nevímCENOVKA: 3900 Kč2. možnostDell Latitude 3340 (Intel Core i5 4200U 1.6 GHz, 8192 MB, 128 GB SSD, 13,3 HD, Windows 10)+ rychlý, odolný, windows (takže bych si zahrál i nějaké starší hry co mám v knihově na steamu)- snad asi nic? možná jen B kategorie CENOVKA: 5700 KčCo myslíte? Líbí se mi jednoduchost ChromeOS + potěší dotykový displej na přednáškách ... ale zase nevím jak bych s tím vycházel... celej život jsem na woknech...

Odpovědi na otázku

dle mých zkušeností je lesklý dotykový displej ve škole ap. k vzteku, protože se na něm pořád něco odráží a je na něm vidět každý otisk = vypadá skoro pořád oblemcaně.Mně by Chrome OS asi nestačil - nevím, jak moc tam jde dát něco pokročilejšího než třeba Google Docs - protože ty na takovou diplomku asi nestačí. Pokud se tam dají nějak rozjet LibreOffice, tak OK.Proti Latitude nic nemám, akorát jestli je tam štítek na W7, tak já osobně bych W10 s gustem vykopal a vrátil tam zpět W7.

Na obchodu je možnost dellu jak s W7 i W10... Ale já mám radši W10 ... Moc rozdíl by v tom nebyl... Latitude bude mít displej asi lepší ne? Než chromebook... Ikdyz je taky matny

pokud je chromebook dotykový, nebude matný, ale lesklý. V téhle cenové relaci nemá kvalitu displeje cenu moc řešit - jak Latitude, tak Thinkpady celkem drahých řad měly dost dlouho TN displeje i když asi lepší než levný konzum.

Jo já se spletl :) díky.. Ještě ohledně Windows.... Asi by na tom byl lepší W7 ale bude jim končit podpora a já mám radši Windows 10 , zase takový rozdíl v tom nebude ne?

ukončení podpory W7 neřeším, nicméně nestojím o to, aby se mi systém sám od sebe překopával, resetovala se uživatelská nastavení a další kraviny, co W10 dělá, takže za mne je bohužel poslední k práci použitelný Ẅindows 8.1 (po vykydání kachlí a nahození Classic Shell) přičemž úplně nejradši mám W7.Taky se tam dá nahodit linux - budeš tam mít nativně kdeco, bude to na starším HW svižnější než wokna a rozhodně i bezpečnější - ale ono záleží na tom, jaké programy hodláš používat.