» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Zdravím,přítelkyně by si ráda koupila notebook, tak jsem se vrhnul do hledání. Nechce nic převratného, chtěla by něco menšího do 6 tisíc. Vím není to moc. Její požadavky jsou nenáročné... prostě web, filmy a občasné hraní (hraje jen ty kravinky na FB, nebo hry co jsou na android/windows storu + občas si ráda zahraje Flatout 2 ale to není požadavek)Jak jsem hledal tak jsem našel pár možností... První je: koupit repasovaný notebook s procesorem i3/i5 řady 3/4... k tomu 4GB RAM (pak už je jen otázka jestli se podaří najít s SSD nebo případně jen HDD)Druhá možnost je: koupit nový notebook jako jsou Asus Vivobook atd... ale to se mi moc nelíbí... velmi slabé uložiště (32GB) + ten výkon je na hranici aby na tom vůbec ten W10 šlapal. Třetí možnost je spíše takový experiment... zakoukal jsem se do Chromebooku... mluvím o repasovaném Acer Chromebook R11... teoreticky by jí to mělo stačit na vše co potřebuje... Sice má také uložiště jen 32 GB ale filmy si dá kdyžtak na flashku nebo externí HDD :D.. Chromebook je menší (11 palců) , 4GB RAM, Intel Celeron N3160, 32GB SSD... překlopitelný a dotykový displej.. hrozně se mi zamlouvá ale pořád si nejsem jist.. na web, filmy atd by jí to stačilo... jen nevím jestli na tom fungují ty její hry na Facebooku :D + tento Chromebook podporuje klasický android store, takže i tam si najde nějaké hříčky a appky...Co myslíte? Jaká možnost je nejlepší?Díky, Michal.

Odpovědi na otázku

Ať si koupí tablet. Protože ty "notebooky" s eMMC hnusem a Atomovými šmejdy nejsou nic jiného než tablety platformy x86. Za tu cenu jedině repas a překvapení, HDD lze za SSD nahradit a HDD strčit do boxu

Tablet říkala, že by brala :D ale to já jsem toho názoru, že notebook je pro nic lepší :D + i na prezentace do školy atd... Právě ten Chromebook by jí i ten tablet umožnil :) stačí jen překlopit klávesnici... a když externí HDD tak to na filmy atd stačí ... na Chrome OS toho stejně moc nenainstaluje

https://ark.intel.com/products/91831/Intel-Cele... + 32GB eMMC (sic!) - kdo chce kam,...

Já neříkám, že je dobrý a hodně výkonný :) ale jde o to, že na tom běží Chrome OS a pro tento systém to více než stačí

Chrome OS se s Atomem a 32GB diskem popere lépe než Windows. Ale ten repas by byl asi lepší volba.

Za tuto cenu je repas určitě lepší volba. Já osobně jedu na Dell Latitude E6220 s i5, 4GB RAM a SSD diskem za cca 5000 a jsem navýsost spokojen. Předtím jsem měl nový Asus X200MA za cca 5800 a bylo to pomalé.

To máte pravdu :) jako spíš se rozhoduji mezi tím repasem a chromebookem :) ... tam jde o to, že ten Chrome OS je moc zajímavej :D ale nejsem si jist, jestli stačí an to, co potřebuje.

Ten crome OS je spíš zajímavej pro Vás než pro ni. Bude ji to omezovat.

V tom máte taky pravdu :D

Na to co potřebuje je více než stačí a je na to co potřebuje mnohem vhodnější.

s hdd 32 GB nebrat,při každé aktualizaci musíš všechno smazat a modlit se, aby se ti tam vešla koukni sem na repas https://www.gigacomputer.cz/notebooky/

Doporučuji jednoznačně Chromebook. Doma a v širší rodině máme celkem 3 ks Chromebooků a uživatelé jsou maximálně spokojeni. Chromebook je prostě návykový:) Na počítač s OS Windows si ani nevzpomenou. Výhody Chromebooku: blbuvzdornost - není tam co pokazit, extrémně rychlý start - cca 7s a vypnutí, automatické aktualizace o kterých ani nevíte, ne jak na Win, kde může počítač i několik hodin nepoužitelný a potom několik hodin řešíte nefungující ovladače atd, ovladače, na Chromebooku běží aplikace pro Android. Při výběru "počítače" je potřeba si nalít čistého vína. Já to vidím tak, (nikomu nevnucuji svůj názor) že většina domácích uživatelů potřebuje operační systém jen k tomu, aby spustila prohlížeč a všechny (naprostou většinu) činnosti dělá v prohlížeči, surfování, mail, facebook, fotky, filmy, chat a ve správci souborů. Jak jednou zkusíte Chromebook už nebude chtít měnit zpět na Windows. A teď se na mě, vy všichni, kteří doma na PC navrhujete každodenně mosty a přehrady můžete vrhnout.

S chromebookem nemám zkušenost ale ja na repasovaném Dellu používám Manjaro linux a taky jsem spokojenější než s windows.

eMMC 32 GB + 100GB Google DriveTo má dnes skoro každý telefon

Na Windows závislý nejsem (teda až na cca dvě aplikace), ale ChromeOS by mi nejspíš nestačil. Ono jde třeba i o to, Google Dokumenty ap. jsou sice fajn, ale nějaké pokročilejší formátování v tom člověk neudělá. Pokud teda Google nemá pro ChromeOS něco lepšího než je online.

HP EliteBook 2570p5 990 Kč vč. DPH Záruka: 24 měsíců, repasované https://www.importpc.cz/notebooky/hp-elitebook-25... Intel Core i5-3210M (2×2.50/3.10 GHz), 4GB, 320GB (7200 ot/min), DVD±RW, antireflexní 12.5" (1366×768), Intel HD 4000, Wi-Fi, Gigabit Ethernet, Bluetooth, WWAN příprava, USB 3.0, USB 2.0, eSATA/USB, DisplayPort, VGA, Čtečka SD, Čtečka SIM, ExpressCard, FingerPrint, SmartCard, 3D DriveGuard, Dokovací port, Kensington zámek, Mikrofon, Osvícení klávesnice, TPM, TrackPoint, UltraBay, Audio In/Out, Webkamera, Windows 7 Pro 64bit, Počeštěná klávesnice