» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Zdravím. Sháním kvalitní notebook na náročnější a časté užívání - internet, hry, média cca 14 hodin denně. Vybrat jsem si na Alze pár favoritů, kteří mi nejvíc vyhovují. Mohli byste mi prosím doporučit ten nejlepší z nich ? Děkujihttp://www.alza.cz/url/iAxe6D8m7G

Odpovědi na otázku

Ani jeden, vsechno jsou to multimedialni srajdy.https://pc.bazos.cz/inzerat/84553430/HERNI-BO...

Pokud nepotřebuješ výkonnou grafiku - což odpovídá tomu, co požaduješ, tak i tenhle: https://www.alza.cz/hp-17_1 Za výkonnější grafiku už se ale připlácí: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-320-17 To je možná jen zbytečné zvýšení spotřeby a tím asi i hlučnosti.

Ja bych jen vahal nad kombinaci intel amd, mozna se neco zmenilo.https://www.alza.cz/omen-by-hp-17-an016nc-sha... Je to z puvodniho vyberu nejtezsi, coz snad neco rika ze udelali lepsi chlazeni, a ne ze ironicky naspali olovo do rohu.Zalezi jak casto a jak to bude tahat. Je to neskladna obluda, do baglu v pouzdre ji neda a pronese se.

ACER

Chci to hlavně na World of Tanks, Warships, Metin 2 a často internet a multimédia, DVD taky chci,proto ten můj výběr

není 17ka notes kapku neforemná těžká kráva na tahání?

vždyt váží jenom 3 kila

jednu firemní 17ku máme a skoro nikdo to nechce tahat ani když se jede autem

"Jenom tři kila", si zkus takovou zátěž dát do batohu (+ přidej váhu nabíječky) a choď s tím třeba 14 dní do školy nebo do práce nebo kam to plánuješ nosit. Já mám notebook 2.5 kg + 575 g adaptér, s dalšími věcmi v batohu se to už slušně pronese.

o který "17" ce je ted řeč ? Omen ? a myslím, že jsem ani nepsal nic o tahání... tahat ho chci jenom v větnu kdy jedu na 2 týdny do Polska za příbuznými, ale pravidelně někam přenášet ho nebudu

Tak se vykašli na ntb a kup si stolní počítač. NTB je určen jako mobilní zařízení. O to je vše dražší a komplikovanější.PrasatkoPee

Tak kvůli dvěma týdnům nemá smysl kupovat notebook. Ten se vyplatí jen pokud ho často někam přenášíš.

nejde jen o to přenášení... stolní prostě zabere dost místa a nemám ani pc stůl. Celkově je prostě neskladnej a nepraktickej. ... a ke skříni bych musel dokupovat x dalších věcí... navíc stolní ani nemá wifi..a když by mi třeba někdy spadnul proud, tak bez napájení se pc taky vypne

Píšeš nesmysly. Na provozu 24/7 nejsi závislý a pokud jde o proud, i k desktopu můžeš koupit baterii UPS. PC stůl vůbec nepotřebuješ. "Neskladnost" má tři zásadní výhody:1. Komponenty nemusí být tak miniaturní = jsou levnější = za stejné peníze mnohem větší výkon.2. Mnohem lepší chlazení = stejné komponenty mohou podávat vyšší výkon = za stejné peníze mnohem výší výkon, často u ntb nedosažitelný3. Upgrade. Časem můžeš vyměnit GK za novou, mnohem výkonnější. Procesor to samé. Navýšit ram nebo rozšířit uložiště (prostě přidáš pevný disk nebo SSD). O možnosti různých přídavných karet nemluvě.Také není pravda, že desktop nemá wifi. Může být už přímo na základní desce, nebo ji můžeš dokoupit jako přídavné zařízení. I u ntb předpokládám, že si koupíš monitor. Přece jen ergonomie notebooku také není nic moc. PrasatkoPee

Proč bych měl chtít top výkon ? Nejsem pařmen, kterej musí mít 120Hz monitor a potřebuje mít u každý hry 90+ fps. Taky nemám v plánu si dokupovat lepší komponety, neumím se hrabat v pc a nemám v plánu hrát nejnovější nejnáročnější hry a hrát to ve 4K. Prostě pochop že někdo je na desktopy a někdo je na laptopy a mně práce a psaní na laptopu vyhovuje... A o 24/7 provozu sem nepsal vubec nic, pouze o cca 14h používání denně. Šlo mi o to, že prostě PC nemá baterii a kdyby zrovna byla bouřka proud vypli, tak sem v háji. To, že nechci notebook nosit pravidelně každý týden neznamená, že ho nebudu nosit někdy v budoucnu. Koupím si PC, pak najednou budu muset někam jet a budu to tahat jak ? Ještě k tomu dokupování. Ani monitor si k notasu dokupovat nechci, 17'3 mi bohatě stačí a navíc by se mi to ani na ten stůl nevešlo (to jen k tý poznámce, že pc stůl nepotřebuju). Vy si asi myslíte, že gamer prostě musí hrát na metrový televizi a ještě potřebuje 6 větráků. Prostě chci notebook a přestan mě přesvědčovat že PC je ve všech ohledech lepší. Prostě desktop nechci a basta

proč ne nějaký výkonnější all-in-one s 19/20kou displejem? Tam dokoupíš jen klobásnici. Nemusím být gamer na to, abych ocenil trochu větší displej (začínal jsem na 15ce CRT s rozlišením cosi jako 800x600 takže fakt nejsem zmlsaná mladá generace).

aha, tak nic, ono ty AiO maj mizerné grafiky proti notesům. Tím pádem já osobně bych určitě upřednostnil Omen před Paviánem. Na notebookcheck byly na Omen celkem pochvalné recenze.

já se ted rozhoduju už jenom mezi hp omen a nebo asus rog strix.... na HP jsem četl vyloženě kritiku a nic pozitivního, na omen toho ještě moc není (asi je novej a nikdo ho po předchozích zkušenostech s HP kupovat nechce :D)

rozhoduj podle recenzí tu:https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17-7700HQ-GTX-105... BTW nevím jak staré jsou tvé zkušenosti s HP a o jakou třídu stroje šlo, ale 1) na defektní kus narazíš i u Dell nebo Apple a 2) ty značky se dost posunují co se kvality týče. Já bych dříve notes na práci chtěl Thinkpad nebo Latitude, ale když vidím ceny a tu mizérii, co za to člověk dostane + jak Lenovo totálně do*ebává dříve solidní modely, tak už k nim začínám být skeptický. Na druhou stranu i plastově vyhlížející HP Probook na mne ve firmě dělají dobrý dojem a drží a co jsem viděl dražší modely Aceru, tak kam se teda Lenovo hrabe co se parametrů ale i kvality zpracování týče...

HP má různé řady a třeba Probooky, jsou vcelku držáky. Mám doma ještě Probook 4535s, žádné problémy s ním nebyly a pořád šlape jak hodinky, dokonce i s Windows 10. Jen baterie, samozřejmě, už není, co bývala.

na probooky sem taky koukal, ale ty maj zas slabší grafiku a jsou bez mechaniky a WoT by mi to asi neutáhlo

Optická mechanika mne osobně netrápí, tu jsem nepoužil už roky... U notebooku jaksi nestačí, že výrobce uvádí, že má výkonnou grafickou kartu na hry. Ono stačí nedostatečné chlazení a notebook, v zájmu své ochrany, sníží výkon grafické karty. Takže je potřeba pročítat různé benchmarks.

taky mu to píšu BTW, koukám, že u recenze daného modelu - např. ten zmíněnýhttps://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17-7700HQ-GTX-105... se dá u výsledků benchmarků přidat (=dohledat) další notes dle tvé potřeby pro porovnání (teda pokud ho recenzovali).

V češtině chybí stránky typu notebookcheck, napadá mne snad jen https://notebook.cz/. Ano, můžeme argumentovat, že dnes každý umí anglicky(realita ale jasně ukazuje, jak na tom Češi s angličtinou opravdu jsou), ale proč by čeští redaktoři, nemohli sami vydávat recenze a testovat výrobky místo přebírání anglických článků?

ále, máme přece Google Translate, když už člověk neumí anglicky, ne?Já takhle párkrát pročítal recenze nějakého obskurního výrobku - našel jsem jen v čínštině a snad portugalštině - kupodivu ani jeden ten jazyk neovládám Čeština z Google překladače je sice kostrbatá, ale obvykle srozumitelná.To u těch asijských jazyků je to větší sranda.

Tak Google překladač se už přece jen o něco zlepšil. Ale to nic nemění na tom, že není důvod, podporovat lenost českých redaktorů. At hezky vytváří vlastní články, at si svůj plat opravdu zaslouží.

mám tak úzkej stůl, že by se mi na něj kromě klávesnice vešel jenom nějaký LCD, a ten by navíc musel mít úzkej podstavec. Jenže u úzkýho podstavce bych se zase bál, že i při malým drcnutí by se monitor převrátil. Proto nechci nic jinýho. Kromě bedny bych potřeboval klávesnici, monitor, stůl a ještě přeorganizovat byt, abych byl blíž k zásuvce a nemusel furt přeskakovat kabely na podlaze

Jsi tak zaslepený a omezený, že ani nechápeš psaný text. Nepsal jsem o top výkonu, psal jsem o lepším poměru cena/výkon. Jestli to chceš jinak, desktop má stejný výkon jako ntb za mnohem nižší cenu. Nepsal jsi o 24/7, psal jsi o tom, že by ti náhodou vypnuli proud. Kolik takových výpadků do roka máš, aby jsi to musel řešit? O tom jsem psal. " Prostě pochop že někdo je na desktopy a někdo je na laptopy " - ne chlapče, tak to není. Laptop nikdy nemůže poskytnout ergonomii desktopu. S výjimkou použití dockovací stanice. Už jen umístění displeje (horní lišta v úrovni očí), umístění klávesnice atd. NTB má svoje opodstatnění kvůli mobilitě. Jiné nemá. Pokud se ti na stůl vejde 17" ntb, tak se tam určitě vejde i 24" monitor. A to je sakra rozdíl, zvláště na práci. Jediné s čím lze souhlasit, že " Prostě chci notebook". Ačkoliv je to iracionální a drahé a nemáš k tomu žádný relevantní důvod. Nu což, rady jsi dostal nejen ode mne, ale jsi zjevně chytřejší, než zdejší komunita přeji příjemné zážitky s karpálními tunely. PrasatkoPee

Tak ještě může uvažovat o počítači all in one, pokud teda řeší hlavně nedostatek místa. Ale to je v podstatě jen větší notebook, který se nedá přenášet.

PC vždy vychází lépe, protože za stejnou cenu bude počítač vždy výkonnější. A tam, kde by ti stačil počítač za 14 tisíc, by jsi musel u notebooku výrazně připlatit. Jsou to tvé peníze, takže tvá volba... Neřekl jsi taky finanční limit. Kolem 20 tisíc, je dobrý také např. HP Probook 450 G5.

finanční limit mám kolem 30 tis. a klidně si připlatím za ntb... můžu si ho vzít např do kuchyně, do pokje, obýváku atb bez tahání kabelu... ale 15 kilovou skřín těžko

ses totalni lama,kamo...

to samozřejmě vím, proto sem tu :D