» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně notebooku, který bych si chtěl pořídit (chci ho hlavně na hraní her).https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-strix-gl553ve-fy... https://www.tsbohemia.cz/asus-rog-strix-gl503vm-fy... Mám dilema mezi těmito dvěma notebooky a to hlavně kvůli tomu, že nevím co bude na hraní her v dnešní době lepší, zda první možnost kde je i7 s vyšším taktem, ale jen Gtx 1050 Ti (4Gb) nebo vzít jen i5 s nižším taktem, ale s Gtx 1060 (3Gb). Takže otázkou je, co je na hraní lepší, u kterého notebook dosáhnu větších FPS při stejných detailech ve hře. Důležité také je zda máte někdo z těmito notebooky zkušenosti, co se týče přehřívání, jakých teplot notebook dosahuje ve hře, jak normálně tak při turbo boostu a zda někdy dochází k throtlingu(zpomalení procesoru kvůli vysokým teplotám)Případně pokud by jste měli lepší nápad, jaký notebook koupit než jeden z těhle dvou, tak klidně napište, jen to musí být notebook do 33 tisíc. Děkuji předem všem za rady a odpovědi.

Odpovědi na otázku

i5 + GTX1060 je lepší kombinace než i7 a 1050Ti. Na druhou stranu pokud tu i7 chceš, tak by se ti do rozpočtu mohl vejít notebook MSI GE62VR.

Děkuji za odpověď, o MSI jsem také přemýšlel MSI a Asus asi nej jako herní notebooky, ale jak jsem tak projížděl všechny možné weby, tak jsem všude viděl, jak je Asus jako herní notebook lepší( nevím zda toje ale pravda) hlavně co se týče chlazení a to je pro mě hodně důležité, dřív jsme měl Lenovo, a tak když se zapl turbo boost, tak se za nějakou chvíli zase musel vypnout a pak dokonce po půl roce klesl i klasicky takt procesoru z 2,5 Ghz na 1 Ghz, takže tomu se chci opravdu vyhnout. Máš nějaké zkušenosti s notebooky značky MSI a jejich chlazením atd. ? Díky moc.

Ahoj,MSI ma lepsie chladenie. ASUS sa preferuje asi len kvoli cene. Ale spracovanie a sasi je u MSI o level lepsie.

Vždy je nejdůležitější grafická karta.Vem tento, je v akci za 31tis. Nic lepšího nekoupíš, je to pravý herní notebook.Tebou zmíněné jsou jen multimediální notebooky.Ale už je vyprodávají, tak kupuj rychle.https://www.electroworld.cz/acer-predator-17-nh-q1hec...