» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Ahoj všem zúčastněným.Prosím potřeboval bych poradit s koupí notebooku pro domácí použití.Snažím se na netu vyhledat nějaký NB ale už jsem z toho na mrtvici,jelikož nevím jaký pořídit do naší skromné domácnosti.Před lety jsem omylem zakoupil NB s lesklým displejem a po čase jsem na displej musel aplikovat matnou fólii protože ty odlesky byly příšerné atpod.Nerad bych udělal nějakou chybu při výběru NB tak se raději ptám vás zkušených!NB by se používal výhradně na čtení/psaní emailů,běžné surfování po netu,youtube--žádné hry apod.Mé hlavní požadavky jsou:Displej 15,6" MATNÝ,RAM 4GB, SSD alespoň 120GB,OS W10.Cenový strop 10 000,-Prosím poraďte.Děkuji a přeji všem pohodový den,Láďa

Odpovědi na otázku

A co je na tom složitého? Doporučuji na Alze, či na CZC si naklikat parametry do selktoru a jeto. Problém je, že za 10000 nic slušného nebude.

Já vím...

Nízké rozlišení displeje. Pokud nepoužíváš monitor, tak chtěj minimálně Full HD (1920x1080).

Prosím jaký je lepší procesor? Intel Celeron nebo Intel Pentium ??

Minimálně něco s Pentium u , Celer je sracka

Jo a tenhle notebook je na internet a Office ok

No jó,díky ale nevím který myslíš ?

Proč s tak malým rozpočtem nejdeš do repasu? U solidního prodejce je repas výhra - i s cenou a výkonným strojem.

https://www.czc.cz/acer-aspire-es15-es1-572-... Krátce ti to shrnu:♦Procesor - Intel Pentium/Celeron Nxxxx (prostě s N na začátku) nebrat - čtyři jádra vypadají lákavě ale jsou opravdu o dost horší než Učkové i3. Pentium 4405U je za tu cenu výhodný. AMD se do notebooku přiliš nedoporučuje vzhledem k poměru výkon/spotřeba.♦RAM - víc jak 4GB za tu cenu neseženeš♦SSD tam máš 128GB♦FULL HD displej (jestli je matný si raději ještě ověř) - nižší rozlišení (hlavně 1366x768) nebrat, nevejdou se ti na monitor programy orientované hlavně na výšku, dnes je to rozlišení již zastaralé

jj podle popisu na CZC má matný displej

Radim díky moc ale Linux neskousnu Jinak parametry by byly OK...

Pravdu dis, linux je na houby

Už jsem na mrtvici-co by jste řekli na tento notebook ?https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-320-15ast-... Díky..

AMD -> NEBRATAle když po něm tolik toužíš..???.. Tvoje věc.. Notebooků je jak sraček.. Nějakej si prostě vyber a je to.. FERTIG. Rozhodně model na platformě Intel CPU(procesor) a postačí jen integrovaná grafika..

OK chápu ale kterej model tedy vybrat do 10K ??

Dell E6530 je zhruba za 7000,- a strčí do kapsy všechny ty hračičky s CPU Intel Nněco.