» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku

Poraďte prosím jaký vybrat notebook pro 11-ti letého syna. Momentálně hraje prakticky jen Minecraft na mém NB. Nevím zda koupit nějaký levný NB do 10-ti tisíc nebo již něco lepšího třeba za 20 tisíc. Jde mi o to, že pokud koupím ten levný a on bude za rok za dva hrát náročnější hry, tak bude otravovat, že chce jiný NB - lepší, herní. Pokud rovnou koupím ten dražší bude rok až dva nevyužitý a stejně nemusí za dva roky technologicky stačit. Co byste koupili vy?

Odpovědi na otázku

Kup stolní PC, notebook na hry a práci je blbost (egonomie!)!

Chtěl by to nosit i kamarádům, takže NB.

Aha… No, být to na mě, tak by nenosil. Ale chápu. Do 10k to prakticky na rozumné hraní nejde (Minecraft jakž takž, ale jakmile se rozhodne nahodit lepší textury nebo nedejbože modovat shadery, ty levné hračky prostě přestanou stíhat)Do 20k se už dá sehnat něco na čem se něco jako hraní provozovat dá.

11 lete děcko nemá co nosit NB ke kamarádům, zničí ho. NB si lidé kupují, protože je to cool a in, jinak skutečně ho užije a potřebuje tak sotva jedno procento lidí.NB je blbost, jak na práci, tak i na hraní je PC mnohem lepší. Ale komu není rady, tomu není pomoci...

Opravdu to potřebuje přenášet? Protože ani notebook za 20k (to mimochodem stále není kategorie herních notebooků) mu po dvou letech na náročnější hry stačit nebude. Desktop za tu cenu už postavíš relativně slušný a po dvou letech bude stačit pořídit lepší grafickou kartu. Navíc ve svém věku pořád roste a u notebooku si bude likvidovat páteř.(ještě techická – píše se 11 letého, 11-ti a 11ti jsou patvary)

Kdyz uz, tak se pise 11leteho - bez mezery.

Dám si facku. Nevím proč, tu mezeru tam prostě klepu automaticky. Každopádně lepší než jedenáctti letý :)

Kup nejaky repas, za stejne penize nabidne vyssi vykon a v drtive vetsine i mnohem vyssi kvalitu nez nove notebooky ve stejne cenove hladine. U solidnich prodejcu sezenes moc pekne kousky a take 12 mesicni zaruku. Takovy notebook bude bez problemu fungovat dalsi 3-4 roky a snese i drsnejsi zachazeni nez nejaky levny plastak.

U ceny mezi deseti a dvaceti tisíci už je to většinou i s dvouletou zárukou. Taky bych šel do repasu. Navíc to jsou počítače které něco vydrží, takže není tak nutné bát se že tím syn někde klepne a bude mít po notebooku.

Třeba tohle? http://www.importpc.cz/notebooky/dell-latitude-e... Nevím jak jsou na tom ty Quadro s hrama, ale horší než 920M která by v té ceně byla v novém to asi nebude…

Tak jaký? Levnější nebo dražší?

Do deseti tisíc to může mít problémy i s tím Minecraftem (to že to vypadá jako hra z dob osmibitů neznamená že to není náročné jako prase), takže hádej :) Osobně bych šel do dražšího repasu. Dostaneš jak výkon, tak odolnost pro přenášení. (a business class notebooky mají obecně podstatně lépe řešené chlazení. Pořád to není herní notebook, ale něco vydrží)

Radši kupuju tyto věci nové, ale ještě uvidím. Díky.

Taky jsem žil v té iluzi že nový = lepší a víc vydrží. U repasů v té ceně je dvouletá záruka a životnost takového hardware bývá opravdu velká (všimni si že se stále prodávají i použité notebooky staré 8 let). Thinkpad si pádu ze stolu nemusí vůbec všimnout, zatímco laciný plasťák může mít po dvou letech vylomené panty jen běžným používáním. Nehledě na fakt že hardware u repasu co stál jako nový přes 40k bude podstatně výkonnější než u nového levného notebooku (on ten výkon za poslední 4 roky zas tak moc nahoru nešel)

To máš pravdu. Mám Asuse čtyři roky starýho a podobný NB stále prodávají akorát o tři tisíce zlevnil.

Asi tak. A když se podíváš na Bay Trail Atomy které jsou ve spoustě dnešních notebooků kolem 10k, zjistíš že je to výkonem přibližně na úrovni 8 let starých Core2Duo.

Tak si něco počti o nových NB, ta doba kdy se dělali kvalitní NB už je dávno pryč.http://notebook.cz/clanky/technologie/2014/i... http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri... )Jedná se o kurvítka, která ti mají vybrat prachy z kapsy, zbytek dodělají kamarádi.Být to na mě, tak bych si víc vážil peněz. Buď bych mladýmu koupil pořádný repas nebo stolní PC, který můžeš upgradovat a navíc budeš mít syna i PC jakž takž pod kontrolou.P.S. Jestli chtějí kamarádi pařit, tak ať jim PC koupí rodiče.