Výběr notebooku

dobrý den,

chtěl bych poradit ohledně výběru notebooku ... mněl by sloužit hlavně pro multimédia... tzm. hry , internet,filmy
ale taky ho bude potřeba do školy (informační technologie-sítě)... mněl sem na mysli něco takového www.alza.cz ... ... chtěl bych se zeptat jestli s tímto notebookem mněl už nějáké zkušenosti nebo jestli může nějáký podobný doporučit ... díky :)

Odpovědi na otázku

prosííím ... aspń jeden názor

tak ja vam reknu nazor: vsechny ntb do 15 ti tisic jsou sunty, od teto hranice se to zacne zvedat, sazka na jistotu je koupe Dellu a Apple, ostatni model od modelu,
to co mate vybrano neni uplne spatne, ale klavesnice se bude prohybat, displej je s nizkym rozlisenim (ja mam tohle na 11" !)
a disk by mel byt spise ssd disk + treba usb externi malicky(flashka) 500 GB - kdzy je potreba na filmy a data (aspon si to muzete zasifrovat ve win 7 a nikdo se tam v pripade ztraty nedostane)
staci i 64 GB ssd, ja mam 80 intel G2 serie za 3 tisice (pouzity = ebay)

=> ze se da koupit za tuto cenu dell Vostro a strsi model applu macbook (oba jako nove) anebo treba zanovni Dell xps 1340 ci Macbook Pro ci Macbook (15-20 tisic) na ebay.de a spol

pak je tu otazka pouzity: skola, filmy, internet by stacil atom+ION ale na narocnou praci ci hry to chce C2Duo ci i7 + pak na ty hry vykonnou grafiku, to se vsak zase nekreje s dlouhou vydrzi
(jinak ja jsem nasel pred mesicem jednomu znamemu na ebayi ntb bez hreni grafiky, dell latitude s core i7 = on chtel co nejlevnejsi ale s core i7 a ssd za 17,5 tisic to mel i s dopravou)

co se tyce vami zvoleneho ntb, nevim - lenovu jako takovemu neverim a kdyz tam je spousta veci orezanych tak to vzdycky necim zavani - displej ma to rozliseni, grafika 5730 to je jen topeni to zadny herni vykon nebude (vs Dell XPS 1645 s radeon 4670 je neco uplne jineho)
a je otazka jestli tam treba neni nekvalitni zakladni deska ci dalsi uvnitr komponenty (vzhledem k tomu ze setri na tomto) a cena muze zavanet - to ze to je drazsi neznamena automaticky ze to je X-krat lepsi

"grafika 5730 to je jen topeni to zadny herni vykon nebude (vs Dell XPS 1645 s radeon 4670 je neco uplne jineho)"

Zase meleš, nevíš co -

ATI Mobility Radeon HD5730 ( 7250 bodů 3Dmark06)
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-57... ...

ATI Mobility Radeon HD 4670 ( 6840 bodů 3Dmark06)
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Ben... ...

"...grafika 5730 to je jen topeni to zadny herni vykon nebude (vs Dell XPS 1645 s radeon 4670 je neco uplne jineho..."

Fajn, vic si ani nemusel psat. Hned je kazdymu jasno, ze se v mobilnich grafikach nevyznas...
BTW, ten notas je to nejvykonnejsi, co se za cenu kolem 22000Kc da sehnat.

No na přenášení moc nebude, na to je jiná řada Lenovo ThinkPad. Mi osobně by se líbil HP ProBook 6550b (15,6+ LED Core i5-450M,4GB,500GB,ATI HD540v), nemám s ním ale zkušenost.

"HP ProBook 6550b"
Karta je slabší a to významně , nežli u toho původního Lenovova.

ATI Mobility Radeon HD 540v ( 3960 body )
http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-Radeon-HD-54... ...