» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku pro VŠ studenta

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s koupením notebooku. Vybral jsem si tyto dva:Apple (http://notebooky.heureka.cz/apple-macbook-air-md760cz-b/)Asus (http://notebooky.heureka.cz/asus-ux305fa-fb003h/)Notebook bude využíván pro kancelářské práce, poslech hudby, občasné sledování filmů a surfování na internetu..Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pokud je student trochu frikulín a bude balit holky (chlapce) na jablíčko, proč ne, ale myslím, že na studium bude určitě lepší něco s Win kvůli softwaru. Jinak požadované práce zvládnou v pohodě oba.

... a zbytek peněz pošli společnosti Světýlko z Brna:http://www.novinky.cz/domaci/370658-chudi-senio...

A jaké hry na tom mají běhat?A kromě toho - ještě nějaké programy, například CAD? Co vlastně chceš studovat?

On jeste nevi. On chce balit akorat kluky na jablicko, jak bylo jiz zmineno Proto vybira uz ted.

Božíčku. Myslíš že má Jobse na plakátu nad lůžkem?

Hry ani cad neuvedl, takže nevím proč hry a cad řešíš.

protože to svádí k úvaze proč na VŠ vlastně potřebuje notebook když zápisky se na tom stejně pořádně psát nedají, nepotřebuje žádné speciální programy a škola má určitě studovny...Vybírat notebook ještě před nastoupením na školu mi nepřijde dobrý nápad...

Aha, takže například budoucí student vut/cvut by tak nějak opomněl zmínit, že bude potřebovat cad? Nebo člověk, který bude studovat vš není schopen posoudit, co bude potřebovat za činnosti vykonávat na notebooku?Činnosti jsou jasně dané a definované:"Notebook bude využíván pro kancelářské práce, poslech hudby, občasné sledování filmů a surfování na internetu.."A pro studenta vš neznamená, že na tom chce dělat pouze činnosti spojené se školou, ale i jiné, například sledování filmů, což asi dost těžko může dělat ve studovně, například jak by asi dopadlo dívání se na komedii se sluchátky, přičemž by se pořádně odvázal... to by asi neprošlo... A třeba se na ty filmy chce už dívat teď, takže fakt nechápu, co řešíš...

Acer Aspire V13 Black Aluminium

pokud do toho hodláš vrazit takové prachy, tak já osobně bych mnohem radši šel třeba do nějakého Dell Latitude nebo Lenovo Thinkpad, ve verzi s Intel procesorem i Intel grafikou kvůli spotřebě. Takový notebook už má šanci celkem slušně vydržet.Jablíčko na školu mi přijde zbytečná frajeřinka, navíc se mnohem víc hodí něco s Windows kvůli možnému použití nějakých softů pro výuku.

Kurvítko je i v NB za 30 hadrů. Opravdu nechápu, proč si nekoupí něco za 6 litrů a třeba za 5 let zase.

za 6 tisíc to bude líný krám kdyby z toho vyhodil Windows a dal odlehčený linux. I když na kancl balík + web + filmy by to možná stačilo... Ale já bych se teda bál, zda to vůbec má šanci vydržet víc jak 2 roky...

Rozhodně MB. 11 hodin výdrže ti nic jiného nenabídne. Navíc sw co je na win je i na mac.

"sw co je na win je i na mac"možná tak leda ty hlavní komerční SW jako od Adobe nebo MS Oppice. Jinak sotva, takže se může stát, že budou v rámci školy používat nějaký freeware, co je jen pro Windows. Co se free softu týče, tak to i snad s linuxem by na tom byl lépe než s tím "úžasným" jablíčkem.

Původně jsem se chtěl zeptat, zda bude student na tom NB pracovat. T. j. třeba používat CAD soft a podobně. Jak vidět - nikoli. Na kancelářskou práci stačí 10 let starý NB 486, na film a surf stejně staré Pentium. Vše se dá koupit za pár korun, takový Acer Aspire za 5 - 6 papouchů....

Dobrý den.Nenapsal jste, kolik chcete investovat. Dle toho, co jste vybral, tak to vypadá cca do 30 tisíc?Proč jen 13,3 palců? To je malinký. Teda pro mě. Vybral by jsem tak 15,6 palců.Asus ani Acer se mi moc neosvědčil, osobně by jsem je nekupoval. Za ty peníze se dá koupit už slušně nadupaný NTB a lepší kvality.Využívám již několik let Toshibu a jsem velice spokojen. Má i bratr, přítelkyně a její bratr. Za peníze slušná výbava.Lenovo má také nyní kvalitní notebooky. Jinak je to kus od kusu. Někomu se podělá HP, tak už HP nechce. Znáte to

Ano cena je cca do 30 tisíc. Větší velikosti se nebráním. Notebook jak už jsem psal potřebuji na kancelářské práce, nikoliv na hry. Potřebuji vysokou mobilitu, odolnost a výdrž. Novým návrhům se nebráním.

vydrz v zmysle, nedospupnej elektrickej zasuvky viac ako hodinu ?mobilitu v zmysle ze pouzitete lahku tasku len na NB ?odolnost v zmysle ze to nebude len pokojne vybalene na stole ?k tej vahe a prenositelnosti, dnes cokolvek do 16" prenositelne je, zvlast varianty bez dvd mechanik.stavil by som skor len na pouzitelnost, ked je to kancelarske, a dbal na velmi kvalitnu klavesnicu, po ktorej sa dobre pise. naviac, to ze je to kancelarske neznamena ze to ma byt slabe, posta, office a spol su monstra ktore casom zabiju kazdy pocitac a urobia z neho slimacie utrpenie.zasada, na vsetko je najlepsi herny stroj, lebo hraci su najnarocnejsi na vydrz a kvalitu, ci uz mysi, klavesnic, vydrze a vykonu.hladal by som doslova a do pismena herny NB.

taky bych preferoval 15.6. Akorát doporučuju na nošení batoh a ne tašku přes rameno - i malý notebook se celkem pronese (mám zkušenost i s 12kou).

Za ty peníze seženete už pořádný notebook. Já by jsem hledal dle těchto parametrů https://www.alza.cz/notebooky/18842920.htmZnačky Dell HP LenovoToshiba se tam ani žádná nevešla