» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku na internet a občasne hraní her

Zdravím potřeboval bych poradi s výběrem notebooku na internet hry a filmy do 15 000 max 16. První chci pořešit jaky procesor si vybrat jsem nejspiše rozhodnuty pro Intel core i5 pry je tohle 2 jadro lepší něž amd 4 jadro v tyhle cenovy relaci.

Odpovědi na otázku

Na hry za tu cenu není, protože se tam nevleze GTX grafika, i v takovém případě to bude M verze čili ořezaná (zdroj, teplota omezení):http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.htmlCo víc dodat, herní NB si najdi na Alze (nevěř tomu, že to jsou ty za pár šupů, podívej se na specifikaci co tam je "herního")?! https://www.alza.cz/levne-notebooky/dle-vyuzi...

Neřikam herní ntb ale na občasne hraní her nechci nadupanou mašiny na ktery budu hrat gta 5 nebo šilenyho maxe na plny detaily ale abych na tom rozuměl rozjel třeba far cry3 nebo saints row 4 a podobne chapeš jak to myslim?

Ono je úplně jedno, jestli ty hry chceš hrát jen občas nebo pořád, výkon je potřeba stejný a za 15/16000 ho nedostaneš, to je jistota. Musí to být notebook?

Já bych do školy volil jakýkoli v NB v dané ceně, který mi bude stačit, a když ho někde zapomenu - ani mrzet mě to nebude (pojistka). Na hry bych postavil stolní mašinu, kde se NB bude výkonem moci jí zahrabat. Navíc ho skutečně po čase poškodíš, to teplo prostě svoje udělá, ale to je asi věc rodičů. Chtěl jsi radu a můžeš si nakonec vybrat jak potřebuješ. Ale já nejsem politicky korektní a myslím, že ostatní ti rádi poví jak si stolní PC na hry, opravdu složit, a že je to lepší řešení. Nebo se v okolí zeptej profi hráčů, či dobrých hráčů, zda paří na NB nebo na stolní mašině a proč.

asus x554lj, gta 5 pojde, f1 2014, fifa 16..zarucene... ja ho mam

a jaké hry máš v úmyslu se na tom pokoušet hrát?

Jde vidět že někdo přemyšli a ne že hned začně krityzovat dík . Mám na mysli farcry 3 saints row 3 a podobny akční hry možna nejaky black ops bo tak zkusit nepotřebuju nejnovější hry paři na plny detaily jen tak občaz zablbnout

Nu, na FC3 to chce aspoň mobilní GT930m, GT8x ti to nedá ani na nejmenší detaily. Ono je hezké že chceš "občas zapařit", ale zrovna jedny z pro notebooky náročnějších her. Hlavně bych si pohlídal, aby měl noťas čárku " , " bo ti chybí.

ono totiž nejspíš neseženeš nic, než Core i5 řady "U" které se desktop i5 nedá srovnávat. i5 řady HQ je finančně mimo rozpočet, tak jsem se bál abys nebyl další z dlouhé řady týpků, co chce pařit GTA V na levném notesu ...

Mám v planu něco určitě z core I5 pač sem se o to zajimal a muj nazor je že i 2 jadro intelu core i 5 je lepší než 4 jadro od amd... Nejsu vyzvač jen sem četl. a grafiku nvida geforc nejspi gt 840m nebo 940 m co sem tak koukal mysliš že to bude stačit?

ono hlavně AMD hodně topí, takže při paření si pak děláš z notesu toaster...

Nerad bych u toho podpalil barák :D mysliš že takovej acer aspire E 15 s core i5 a nvidii 940m a 8 ram by mohlo být trochu na hry?

po případě https://www.alza.cz/acer-aspire-f15-red-alumi... nebo mam jit do nějakyho lenova

FullHD na hry je na GT940 docela hodně, zkus něco s menším rozlišením, třeba https://www.alza.cz/asus-x555lf-xo188t-d30396... ... a jestli ti o hry ani tolik nejde, tak v téhle cenové relaci je to stejně tak nějak jedno, všechno to budou za 2 roky jen těžítka

Herní notebooky začínají na 35ti tisících.

a končí po dvou letech ;)

Což asi kupující NB v této třídě neřeší.

Sem chodi fakt jen blbci. poradit neumi nikdo ale hubu plnou kecu jak herni noteboky začinaj až buh vi kde ani sem nepsal že chci herni ale nevadí moc tomu nerozumite jak vidim stačí se otoči na lidi co tomu rozumi a řešení je na světě... takže díky za blby kecy

Jediný, co tu padlo, bylo, že s horší grafikou jak GT9xxm si nezahraješ ani občasně, což byl tvůj požadavek, což je dobrá rada o kterou si psal.

"na internet hry a filmy do 15 000" = herný NB? Kancelársky sa bude sekať aa aj ho upečeieš. Pochybujem, že všetci sledujú teploty 24/7 ako ja (speedfan, ak teploty prekročia istú hodnotu, spustí sa alarm, takže reálne 24/7 - druhá vec, že chladiče mám na asi dvojnásobné TDP). Ak chceš hrať, tak desktop - tam vieš mať herný a zároveň LN. Notepukové dedikované grafiky nie sú stavané na dlhodobú max záťaž. Môžme Ti poradiť niečo s GT 940M, ale bude to slabé. Herná GK je asi až GTX 970M, ale taký NB nestojí 15000 Kč. Ozaj nepochopím: ľudia na to nemajú, ale hrajkať sa musia