» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku ke studiu na VŠ

Ahoj,nastupuji na studium VŠ Masarykova universita Brno, obor žurnalistika. Potřebuji poradit s výběrem notebooku ( ultrabooku ). Jsem holka, takže něco lehčího, cena do cca 15-16 tis., velikost 14 max. 15.6 palců, slušnou výdrž baterie, antivir si stáhnu verzi Free, Office si případně dokoupím.Předem díky

Odpovědi na otázku

Mohla by jsi zvážit, jestli by se nehodil tablethttp://www.alza.cz/lenovo-miix-2-10-full-hd-... Kvalitní displej, klávesnice, dolouhá výdrž, lehký. Vše splňuje. Pokud ovšem nevadí úhlopříčka 10''.

podle mne bude nejspíš dost často psát a tablet není dobrý - chce to klávesnici. A 10 palců mi přijde málo.

a máš nějakou představu, jaké softy na tom hodláš používat? Pokud jen psát, tak můžeš vesel využívat LibreOffice, ale chtělo by si to dopředu zjistit zda nepoužívají nějaké speciální SW které vyžadují konkrétní OS.

Predpokladam, ze jej budete casto nosit/vozit s sebou a budete na nem prevazne psat, urcite bych Vam doporucoval navstivit kamennou prodejnu a trosku si osahat klavesnice, tim vyber zuzite. Mozna budete casto pracovat na cestach nebo v mistech s ne uplne idealnimi svetelnymi podminkami, tak se zamerte na modely s matnym displayem. Myslim, ze rozliseni 1366 x 768 by na psani, zejmena u 14" modelu mohlo mohlo stacit. Vykon bych na Vasem miste vubec neresil, v podstate vsechny nove modely na trhu bez problemu poslouzi k jednoduche praci v Office a zvladnou i prehravat videa ve vysokem rozliseni, pokud se budete chtit na chvili odreagovat. Tablety nebo notebooky s klavesnici s extremne nizkym zdvihem bych na psani prilis nedoporucoval.

tak zkus stary dell, co treba z bazaru Zive koupit za 13 ThinkPad 230 ? ?

Dobrou klávesnici dle recenzí má Lenovo ThinkPad.

Míšo,na žurnalistiku, kterou ti dají z větší části za docházku ti stačí na "doklepání" prakticky cokoliv.

myslim ze Lokomotiva pouzivala super kvalitni Dell Latitude 830

Souvisí nějak Masakrykova univerzita a výběr notebooku? Jinak nechápu dotaz, prakticky jsi nezdal žádný parametr kromě velikosti a z takového množství se fakt vybrat nedá jeden.

chce vypadat dulezite