» Poradna » Notebooky

Výběr notebooku do 16 000 Kč,-

Zdravím,jsem student a potřeboval bych notebook na kterém můžu dělat jednoduché pracovní záležitosti a zároveň mohl hrát hry. Ustanovil jsem si finanční maximum a to 16 000 Kč,-. Do oka mi padli dva notebooky:https://www.alza.cz/asus-x555ln-xx413h-bily-d... 80.htmhttps://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-... -d2368575.htm#popisU Asusu se mi líbí jeho vzhled a hlavně hardware. Další plus je například umístění větrání nebo jeho tichost. Mínusy u něj vidím údajné nemožné vyndání baterie, lesklý displej a ošizená konstrukce (prohýbající se deska a měkké plasty).Až na tu baterii to jako velké mínusy nevidím. Notebook mám v plánu přenášet jen občas.Osobně bych rád zakoupil Asus, avšak je tu konkurent a to Acer.U Aceru se mi líbí také jeho hardware, který je v podstatě stejný a údajně nelesknoucí se displej. Jeho cena je také o necelou tisícovku menší. Na druhou stranu jsem ze zkušeností známých z Aceru vystrašený. Přijde mi co se konstrukce a větrání týče méně kvalitní než Asus. Údajná vysoká hlasitost a lehké umatlání se mi také moc nezamlouvá.Prosil bych o radu, který z notebooků doporučujete vy. Popřípadě ocením návrh jiného notebooku. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

vezmi ten Asus, nebo Asus G 75

Děkuji za názor,vypadá to, že tedy do toho Asusu půjdu. Nicméně na Asus G75 opravdu nemám

Hrát hry - vtip?

Nemám v plánu hrát GTA V na nejvyšší detaily Jsem si vědom toho, že to nejsou úplně herní mašiny. Chtěl bych například rozjet CS:GO na nejnižší detaily na 100 FPS, což si myslím že by to tyto notebooky měli zvládnout.

Na pracovních noteboocích není rozumné hrát hry. Chlazení zde není optimální pro dlouhou tepelnou zátěž, výkon hardware často pokulhává, dochází k přetěžování notebooku a zvyšuje se tak pravděpodobnost vzniku poruchy, která u pracovních věcí může znamenat značné škody.

Děkuji za odpověď,jsem si všech těchto rizik vědom, ale prostě 25 000 nemám...

Jasná věc.

Tak to mi vysvětlete, jak je možné že kamarád za 6 let neupekl svůj kancl. notebook za pár tisíc na kterém hrál v průměru 12h denně :)