» Poradna » Notebooky

Výběr normálního pracovního notebooku

Zdravím všechny,nikdy by mě nenapadlo, že se tu na podobnou otázku budu ptát...ale nevím, jestli neumim hledat, nebo jestli toho je fakt tak málo.Chci si vybrat notebook - mám jednoduché požadavky: velikost do 14", rozlišení matného displeje víc než jen příšerné HD, poctivou konstrukci a největší zhýčkanost - touchpad s fyzickými tlačítky. Rád bych se vešel do 30 000.Vážně těmito (pro mě naprosto normálními pracovními požadavky) projde jen T430 a Latitude E6430? Plus ještě některé EliteBooky od HP, ale těm bych se nejraději po předchozích zkušenostech vyhnul. Rozhodnul jsem se pro T430, ale musel jsem dva kusy vracet kvůli různým vadám, takže už v ně moc důvěry nevkládám. Zbývá tedy Dell. Jenže ten si za stejnou konfiguraci nechá (v ČR samozřejmě) o dost víc připlatit a navíc není k vidění někde v showroomu, takže je to koupě zajíce v pytli.Jaká by byla vaše volba?PS: Máte taky chuť za "beztlačítkové" touchpady někoho...nepochválit?

Odpovědi na otázku

Moje zkušenosti s Latitude jsou veskrze pozitivní. Máme a jiné nehledáme. Podle teorie dostatečnosti je lze označit za dostatečně dobré (což je mnohem lepší, než kdyby byly jen nejlepší).PrasatkoPee

taky mám latitude - 15ku s matným displejem, ještě s trackpointem a je výborný. Kamarádka má nějakou 14ku, s tou novou klávesnicí (vystouplé klávesy s orámováním okolo - nevím, jak se tomu říká). Chvíli jsem ho měl a působil na mne velmi dobře. Takže Latitude doporučuju. Já akorát na práci bych chtěl verzi s W7 a ne W8, ale to už je věc osobní preference.

U Dellu je trochu škoda, že neumí mPCIe použít jako mSATA.A nevíte, jak je to u něj s RAM? Na eshopech píšou max 8GB, dokumentace pak "DDR3 SDRAM (1600MHz ) 2 slots supporting 2G, 4GB, 8GB", což bych chápal jako 8GB v jednom slotu (ergo 16GB max celkem).?

Můj E6430 má 16GB RAM, přímo od Dellu. Jsou docela pružní, co se týká úpravy HW parametrů. Každopádně v anglickém konfigurátoru je možné 16GB nakliknout.

nemůžeš to rozlišení napsat česky v bodech? Pod HD si představím Horní Dolní, Hladový děti, hlavního dostrkovače, hnědé dildo, hladké dildo.Hodně Důležité je si před výběrem podívat na notebook, uvidíš, jak často hučí, jak Hlasitě Dost, jak má tlačítka a oprty. v neposlední řadějestli má Hodně Dobrý barvý

Dobrá, pro úplnost tedy uvádím, že za HD považuji rozlišení 1366 na (aby to tedy bylo česky) 768 obrazových bodů. Čili mým požadavkem je rozlišení alespoň HD+ (1600x900 px, na požádání přeložím)

Něco mi říká, že pokud si pod HD představíš hladový děti, tak asi nejsi cílová skupina, ke které směřoval dotaz. K tazateli: jaké závady jsi řešil u T430?

Poprvé to byla uplně katastrofální kvalita konstrukce - prohnuté víko, vrzající plasty, které nelícovaly a tak (třeba pod mřížkou u chladiče bylo vidět, že tam zevnitř trčí kus nějaké izolace nebo co). Na druhý pokus, jak stojí dole, šum z reproduktorů, který v tiché místnosti dokáže být hodně otravný a mimo to ještě vadný disk.

tak normálního anebo pracovního ?protože to je rozdíl, taky styl - luxus ano x ne ? a co herní ano x ne ?

Řekněme tedy pracovního. Herní modely na tom nebývají nejlépe s výdrží na baterie, co jsem zaregistroval. Navíc se tam obávám samozřejmého "multimediálního" pro mě nevyhovujícího touchpadu. Na nějaký luxus (pokud tím není myšlena kvalitní konstrukce) si ale nepotrpím.

Poprvé zde čtu stížnost na Lenovo ThinkPad řady T. Na špatný kus je asi možno narazit u jakékoliv značky ale od toho je záruka. Jinak bych Lenovo T viděl jako favorita.

taky mne to překvapilo. Kamarádka si na doporučení koupila T510. Má už ho nějakou dobu a je to robustní pracant. Kolega si koupil od Lenova nějaký L-ko a taky drží v pohodě..

Jenže já už vracel dva kusy T430, kvůli rozdílným závadám. Jednu jsem navíc viděl i u vystaveného kusu v showroomu a u Lenova mi potvrdili, že to je opravdu závada.

To by mne zajímalo jakou závadu NTB je možno spatřit při výstavě zboží.

Byly to šumící reproduktory (nepomohly ani jiné drivery).

No u pracovního stroje bych ani žádný Hi-Fi zvuk nečekal, ale je možné že v Dell nebo HP jsou lepší. U HP mě vždy zklamalo chlazení, hlučnost větráku atd.

Nee..nemyslím kvalitu zvuku, ale samovolný šum i když reproduktory zrovna nehrály.

Dell Latitude good, má dobrou grafiku, v případě nečinnosti se grafika vypíná a jede jen integrovaná

pokud jde o pracovní stroj, na kterém se nebude dělat nic extra náročného (hry apod.), tak bohatě stačí i5 verze s Intel grafikou.

hele Dell dělá Latitude modely a pak pod názvem Alienware má Dell trochu jiné modely, tam je 14" 15" 13" a i 11" model, pokud si kupuješ ntb za cenu větší než 15 tisíc korun tak si k tomu kup myš, Alienware modely maji samozřejmě grafickou kartu na hraní (což se dá využít i při střihu videa atp), při nízké zátěži je to dnes všechno celkem úsporné