» Poradna » Notebooky

Výběr NB pro staršího kolegu

Zdravím, potřeboval bych pár tipů na notebook. Jedná se o NB pro staršího kolegu, který jej bude využívat pouze na internet (email, sázení, občas youtube), a sledování filmů. Cena by měla být do 10t, 17 palců displej a hlavně, proto sem píšu, protože nevím, jak jinak tohle zjistit, bylo by dobré, kdyby měl relativně kvalitní a hlasitý zvukový výstup. Děkuji za tipy.

Odpovědi na otázku

tak v téhle cenové kategorii bude kvalita a výkon zvukovky asi všude na jedno brdo... Doporučuju vzít něco s matným displejem. Trvá kolega na Windows? (na tohle je totiž ani nepotřebuje) Případně - je schopen zkousnout Win8?

Taky si myslím, že to bude v zásadě na jedno brdo. Jinak on přímo vyžaduje Win 8. :)

no ty vole, tak na takového člověka jsem ještě nenarazil

Proč píšeš pro staršího kolegu? To je irelevantní. Jsou stařší, možná i o hodně starší než ty (kolik je ti, 25? 30?), kteří počítač využívají možná pro tebe nevídanými způsoby na práci (počítač není jen na hry), naopak je i spousta mladých, kteří počítač také využijí jen na ten internet, filmy atd. Proč si spousta mladých myslí, že "starší" počítačům nerozumí. Mnozí by mnohé mladé strčili do kapsy 1000x.

A něco k tématu by nebylo? Pro zajímavost. Je mi 35, kolega je zároveň můj dlouholetý kamarád. Ještě, než mi sem napíšete nějaký tip, když už máte potřebu sem psát, mi vysvětlete, odkdy má slovní spojení "starší kolega", nebo obecně "starší člověk" pejorativní význam? Vyznělo to snad tak z mého dotazu? Vy budete asi jeden z těch sluníčkových, absolutně politicky korektních lidí, ne? Jestliže je někdo starý, je starý, tečka. Jestli v tom někdo vidí urážku, spíš to vypovídá něco o něm samotném. Tak a teď bych prosil nějaký ten tip, děkuji.

jen mne napadá jedna věc - jak často se to bude přenášet? Jestli to musí být notes - 17ky jsou stejně děsně neforemné krávy. Pokud by se to nemuselo přenášet, tak bych spíš vzal all-in-one - je to pohodlnější, má větší displej a používá se s tím normální klávesnice a myš, přitom je to furt hodně kompaktní.

Přenášet se to bude sice minimálně, ale bude. Já jsem to sním dlouze probíral, ale je v zásadě rozhodnut že chce NB. 15ka mu připadá malá, 17ka akorát.

mno, mně by u notesu taky 17ka přišla celkem ok, ale když je to na doma, tak přijde člověku malá celkem rychle.Myslel jsem něco takového:Lenovo IdeaCentre AIO C260, bíláKancelářský all-in-one počítač s dotykovým 19.5" displejem s LED podsvícením, HD+ rozlišení 1600 x 900 bodů, dvoujádrový procesor Intel Celeron J1800 (1M Cache, 2.41 GHz, 2.58 GHz Turbo), 4GB operační paměti DDR3, integrovaná grafická karta Intel HD, 500GB pevný disk, mechanika DVD+RW, GLAN, 3x USB 2.0 + 1x USB 3.0, webkamera, čtečka karet, HDMI, OS Windows 8.1.Vaše cena: 9 999 Kčhttp://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-aio-c26...

není to irelevantní - například už kvůli velikosti displeje, rozlišení a tím pádem čitelnosti. Tátovi je 65, na počítači toho zvládá dost, ale třeba velikost textu na obrazovce při pořizování NB řešil hodně... stejně tak provedení klávesnice, na některých toho už moc nenapíše.

rozlišení nevadí - i kdyby to byla 15ka s 1920x1080, tak dáš 1600x900 a je vyřešeno Klávesnice už je jiná věc. Ale dá se koupit velká kontrastní černo-žlutá s velkými písmeny.

pod 15,6 = drahý, nad 15,6 = drahý = ak chceš 17,3", tak 10k Kč ideálny limit nie je. Nennašlo by sa ešte asi 5000? To by už nemusel mať Celeron IB (idem sa pozrieť na ponuku)